Svrbiace vyrážky

vitacalcin
1. okt 2016

Ahojte baby, prosím Vás o radu, na stehnách a na zadku mám malé vyrážky. Večer ma to príšerne svrbí, (neviem vôbec spať, lebo sa neustále škrabem) neviete, čím to môže byť? Lekárka mi predpísala tabletku Zodac a masť Imazol, s ktorým si mažem, ale nepomáha mi to. Podľa nej je to alergia. Trvá to už cca 10 dní. Nemali ste s tým niektorá skúsenosť? Ďakujem za všetky rady. G

jeennyv
1. okt 2016

@vitacalcin ono najcastejsie odpoved lekarov na vsetky vyrazky je alergia, ale treba zistit v prvom rade na co napr......ty to mozes konzumovat alebo pouzivat dalej, skus alergologiu alebo pouvazovat, ci si nieco ine nejedla, neobliekla...

sunny8
1. okt 2016

Moze to byt aj od pracich prostriedkov davaj si mentolovy puder proti svrbeniu je perfektny

bobulazelena
2. okt 2016

@vitacalcin podla mna to nie je alergia...ta by po nasadeni antihystaminik netrvala 10 dni.
Zbehla by som na dermatologiu

tiwyna
2. okt 2016

Ak to svrbi hlavne v noci, ked vlezies pod perinu a zahrejes sa,moze to byt svrab.

bobulazelena
2. okt 2016

@tiwyna na to by snad gynekolog prisiel keby to bol svrab...

tiwyna
2. okt 2016

@bobulazelena aky gynekolog mal nato prist? Kde ona pisala,ze bola u gynekologa? A preco by nato mal prist? Svrab sa podoba na vela koznych chorob.

bobulazelena
3. okt 2016

@tiwyna neviem pise ze lekarka jej predpisala zodac.
Tak nejako ma napadlo ze gynekolog, mohol to byt vsak aj obvodak, to ma nenapadlo 😀

vitacalcin
autor
3. okt 2016

lekárka mi hovorila, že je to alergia na niečo, ale mne sa to nezdá, už ma to 12 dní svrbí, (svrab to nie je🙂)

bobulazelena
3. okt 2016

@vitacalcin chod ku koznemu.

vitacalcin
autor
3. okt 2016

@bobulazelena asi budem musieť ísť, lenže už som raz bola u kožného a cítim sa tam ako pokusný králik, ak nepomáha jedna mastička, dôjdite o týždeň pomôže druhá, tretia a zistím, že som na tom stále rovnako

bobulazelena
3. okt 2016

@vitacalcin hej toto je uz vsetkych dermatologov...oni tak vzdy lievia. Pokus omyl...ale tak hlavne aby ti to poriadne diagnosrikovali, co to je.

mamazem
3. okt 2016

@vitacalcin Cez stehná a zadok ide meridán (energetická dráha) močového mechúra. Močák máte v poriadku? Pijete dostatok vody?

bobulazelena
3. okt 2016

@mamazem 😂😂😂

vitacalcin
autor
3. okt 2016

@mamazem ano pijem dost vody, predtym som brala antibiotika, a ine tabletky tak mozno od toho to mam, ...

0hena0
3. júl 2019

@vitacalcin vysad na maximum vsetko sladke. Ale ze vsetko. Daj si par dni dietu tak, kedze kojis, aby si zas nebola hladna. A uvidis ci svrbenie ustupuje, rozhodne neskriabat, potieraj nejakou mastickou na upokojenie svrbenia. Nenapada ma nic momentalne. Ale skor by som volila prirodne nieco. Domaci recept. Napriklad obklad medovy. Alebo zriedit propolisovu tinkturu a prikladat.

abana
3. aug 2021

@vitacalcin Dobry den, reagujem na Vasu staru diskusiu. Pamatate sa, prosim, co Vam vtedy bolo, pripadne co Vam pomohlo? Dakujem pekne, mam podobny problem.