Syndróm nepokojných nôh. Ako to prekonať?

didiana333
28. jún 2009

Baby,viete mi niekto poradiť,čo s tým??? Čítala som o tom,ale nikde nevidím nejaký návod,ako to prekonať...Aj ked som večer unavená a spadnem do postele,niekedy nemôžem zaspať kvôli nepokojným nohám...vyslovená nervozita v nohách mi nedá spať...lekárka na mna začudovane pozerala,ale poradiť mi nevedela...Sem-tam si dám magnézium ,ale nechcem to prehánať...má niekto podobný problém ako ja? Ako to riešite???

bubutko
7. nov 2012

Tiez mam tento syndrom, a veru je pravda ze som aj chudokrvna a beriem zelezo ale stale mi nechce stupnut ani na minimalnu hranicu. Snad to porode prejde, mne pomaha aj len sediet, len proste nedokazem lezat.

lubiku
8. nov 2012

Ahojte, tak tento problem poznam velmi dobre, najskor som syndrom mavala len v tehu ( mam4 deti) no po poslednom tehu to neustupilo a mavala som to stale denodenne, islo ma z toho porazit. Unavena ako pes po celom dni a spat som nemohla. Riesila som to u neurologicky, najskor mi vysetrila krv a zistila anemiu 3 stupna( co som aj vedela, cely zivot som anemicka, no nespajala som ten problem s nou) a predpisala mi maltofer fol( zelezo). po dvoch tyzdnoch uzivania velka zmena k lepsiemu 😉
Len to musim brat asi stale, tento mesiac mi zelezo doslo a nebola som schopna zajst si pre recept a neuzivala som to dva tyzdne a uz to bolo naspat, rychlo som letela k lekarke 😀
Je to velmi neprijemne a dokaze to riadne otravit 😠
Vsetkym prajem nech sa toho co najskor zbavia 😵

aadulik2110
4. dec 2013

ahojte, tak aj ja môžem popísať tie svoje problémy - sú presne také ako tie vaše. Nikdy by ma ani nenapadlo, že by som niečím takým trpela - teda, že to má meno. Mávala som to aj pred tehu a vždy som to pripisovala únave a vyčerpanosti, tomu, že som "hopsala" celý deň a konečne keď som si ľahla, tak takéto hnusné kŕče. Len nebolo to často, ale teraz keď som tehu, tak je to každý jeden deň - doktorovi som povedala, že mám kŕče a tak mi dal magnézium. Naozaj to pomôže, len ten divný pocit mravčenia, svrbenia a nutkania k pohybu neprešiel, tak som sa o to začala zaujímať a prišla som k názvu tohoto sydrómu. Teraz neviem, či to mám riešiť s neurológom teraz, alebo počkať, či sa to po tehu upraví....

didiana333
autor
4. dec 2013

@aadulik2110 skus riesit radsej skor...lebo vo vyssom tehu sa to moze zhorsovat 😉 ja som casto zaspala iba tak ze mi drahy masiroval nohy...bolo to tazke obdobie...

aadulik2110
4. dec 2013

@didiana333 no veď práve.... že už teraz zaspávam s vyloženými nohami... tak asi vyhladám doktora teraz. A ďakujem za odpoveď, aj keď je toto už dosť "stará" téma.

lenkab81
4. jan 2014

Ahojte baby, ked tu toto vsetko citam,tak aspon to ma trosku upokoji,lebo ja to mam uz asi 3 tyzdne tieto nepokojne nohy, som v 27tt a je to hrozne, uz sa mi chce z toho plakat.. uz ked chcem zaspat vecer, tak to pride, musim sa ist prechadzat po byte... a tiez sa to opakuje niekolkokrat za noc, som na nervy z toho, az nadranom sa mi podari dobre zaspat a to musim vstavat do roboty! potom som jak mechom udreta nevyspata, sa citim potom nanic,jak depka,ale asi to je z toho vsetkeho.. dufam ze to po porode zmizne,lebo neviem co spravim,som z toho zufala... idem o par dni do poradne,tak sa postazujem, a uvidim co mi povedia, vela som o tom hladala na nete, a tiez skusim to zelezo... uvidim ci pomoze. Niekedy to mam aj ked dlho sedim, pred par dnami som bola v divadle, som myslela ze v polovici uz vykopnem sedacku pred sebou a nakonci som chcela dat aj standing owation :D len preto aby som sa konecne postavila. Aspon viem ze nie som jedina a sama kto sa musi takto potrapit. Tak drzim palce aj ostatnym vam,nech to prejde,lebo je to velmi neprijemne.

lagunasa
14. feb 2014

ahojte. ja to mam tiez. priatelovi som to vzdy ked ma to chytilo popisovala ako nervozitu v nohach. vzdy sa smial, ze take on nepozna. dost casto ma to chytalo vo vlaku po ceste z prace. teraz v tehu ma to teda zacalo obtazovat ovela viac a dlhsie a castejsie. uz som si myslela ze mi sibe alebo ze som nejak moc ulezana ale tak co mam robit ked mam mat kludovy rezim ..... stale behat po byte koli tomu? a tiez mi niekedy pomaha ked si nohy dam do vacsieho tepla. no ked ma to bude drzat az do konca tehu tak to si neviem predstavit to leto.... :-O

martinasenajova
16. mar 2014

ja to mám už niekolko rokov. a vidím že niesom sama. sakra to kto vymýšla takéto patálie zdravotné 😠 je to najhorsia vec na svete a neda mi spavat uz roky. bola som s tym u neurologicky asi pred 4-5. rokmi. kym som sa k tomu odhodlala to trvalo lebo som si myslela ze si len nieco namyslam alebo ze mi to ani neuveri. ked som k nej prisla tak ma zrusila ako pat korun ze som mlada, ze taka diagnoza existuje ale neni sanca aby som ju mala ja , taka sopla. tak som to vzdala a zila s tym dalej. a predstavte si ze neni DR. ako DR.
pred asi rokom som spoznala dalsieho neurologa osobne - a hadajte koho!! jej syna. tomu som ani neviem preco tiez povedala o svojom probleme a hned mi povedal ano.. vysvetloval mi priciny a povedal ze to je liecitelne alebo minimalne regulovatelne....no som uplne hlupa lebo som za nim doteraz nebola a vlastne som to este nevyriesila a trapim sa s tym (obzvlast teraz v tehu) . ale tento tyzden sa za nim chystam do nemocky, potom sem hodim nejake info.

svistik
5. apr 2014

Ahojte maminky... ja nemam krce ani mravcenie, ale v noci sa v kuse mrvim, neviem spat a rano sa zobudim a mam akoby svalovicu na lytkach, resp. ako ked v noci dostanete krc do lytka a rano mate take ubolene lytka... no rano sa citim akoby som v noci odbehla maraton...

veva45
5. apr 2014

@svistik ja ked som bola tehotna tiez na strasne bolievali lytka.... uplne zvlastna bolest.... neviem to opisat.... neprijemne.... aj ked som skusala brat antikoncepciu som to mala..... tu som koli tumu aj zrusila.... aj pred menstruaciou ma bolievaju lytka, ale neni to take ako v tehotenstne a pri antikoncepcii... neviem, ale myslim ze je to koli hormonom......

denissa88
7. jún 2014

@martinasenajova
@lagunasa Baby pomohlo vam nieco na snn? som v 32tt a uz ma ide porazit z tych nervov. Spim kvoli tomu max 4hod.v noci a aj to sa najprv 2-3hod.prevalujem a premyslam ako sa toho zbavit. Mam mat prisny klud.rezim,som na rizikovom a takto klud veru nemam. Poradte miii🙂 Dakujem.

lubiku
7. jún 2014

Ja uz som pisala vyssie, mne pomohlo dlhodobe uzivanie zeleza, strazit si pitny rezim( 2-3 litre denne) a pohyb ( beh, chodza), co je teraz samozrejma problem, ked mas lezat 😒
@denissa88

lagunasa
8. jún 2014

@denissa88 ja to nechcem zakriknut ale mne sa to nejak ukludnilo. ale cakam ze sa to este neskor objavi. asi mi pomohlo to teplo.... ale inac ti neviem poradit.

martinasenajova
8. jún 2014

@denissa88 nepomohlo mi nič...s pôrodom sa to kúsok zredukovalo ale stále to pretrváva. chystám sa k neurologovi po nejaké lieky..

sandricka2011
18. júl 2014

ja to mam pravdepodobne tiez. mam termin u neurologa,tak uvidim co povedia. Zevraj je uy na to liecba. Ja uz to mam uplne hroyne. Kazdy vecer mam depku,ked mam ist spat,lebo viem,ze nezaspim . Strasne ma to zneeervoznujeee. Najhorise je ,ze uz to citim,aj ked sedim. Nie len pri spani. Je to otrasne. Potom vam napisem,co sa mi odporucili.

hatapkagb
2. aug 2014

@sandricka2011 Ahoj,bola si u dr?co ti povedali?Ja to mavam asi 3mesiac,no mam pocit ze je to horsie a horsie,dokonca to mam aj v lavej ruke,vkuse s tym musim hybat.Spavam velmi malo uz pol roka len 3-4hodin a toto mi robi dalsi problem.Nezijem na sk a dr som to nepovedala,myslim ze by ma len vysmiali,preto ma zaujima co povedali tebe.dakujem

sylvia225
19. sep 2014

ja som mala snn v oboch tehu od prvého po posledný deň, nespala som jednu jedinú noc poriadne ... po 6 rokoch po druhom pôrode sa mi to vrátilo, nie každý deň, ale je to čistá katastrofa ... bola som u neurologičky, dala mi lieky, je to v podstate liek na parkinsona, ale bolo mi z nich tak neskutočne zle, ale spala som dobre ... dávala som si najnižšiu dávku, brala som to 6 týždňov, ale zle mi bolo asi tak ako ranná nevoľnosť v tehu - po celý deň pocit na vracanie a prestala som, teraz mám obdobie, že mám kľud, bojím sa, ale že to príde zasa, chodiť do roboty, starať sa o deti domácnosť a nespať v kuse 3-4 týždne ma úplne položí :( sestra to má v rukách a mama zrejme tiež, len o tom nikdy nehovorila, až keď ja som jej o tom hovorila, že čo ma trápi ... bola som aj na na nejakom emg eag či ako, zisťovali mi činnosť svalov v nohách, napichli ihlu a elektro a do pc a že to mám ok a že si vymýšľam, že také nohy ako mám ja ani nemôžu robiť problémy ... len ja mám stavy, že by som si ich v noci aj sama odťala sekerou :(

majamajova
16. jún 2015

Caute baby, mam to aj ja v poslednej dobe.. kamoska sa mi tiez stazovala ked bola tehotna, uz jej to preslo. mne pomaha plavanie - uplne citim ako sa mi nohy vo vode uvolnia (pouzivamn specialne tampony proti infekcii) a mam kompresivne podkolienky - podkolienky na krcove zily. http://www.medmedical.sk/kompresivna-terapia/po...
nosim ich aj pocas dna, ale zacala som si ich davat na vecer. najprv si vylozim nohy a potom si ich navleciem. vdaka tomu mi nohami nesklbe, aj ked ma bolia, je to o dost menej ako bez nich. tiez si dam pod ne aj vankus na noc. skuste aj slabsiu kompresiu aby vam boli pohodlne. ale fakt toto mi zabera. zaberalo aj kamoske - ona si nohy obvazovala, ale myslim, ze toto je lepsie.. 😉

handmaderam
10. jan 2016

vraj na to používajú detoxikačné náplaste, ale v tehotenstve sa to nemôže používať. ešte tie studené sprchy a železo treba skúsiť

hancurka558
15. sep 2016
majamajova
8. okt 2016

inak ja som v kompresivnych podkolienkach aj spavala ked to bolo uz moc zle.. a pomahalomi to

sssabi
13. okt 2017

Mna dlho trapilo svrbenie noh, hlavne, ked som bola tehotna. Cele nohy, ako keby som tam mala mravce. Vtedy mi zistili, ze som anemicka - mam malo hemoglobinu, predpisali mi ZELEZO a odvtedy som nemala problemy ani jednu noc. uplna zmena zivota 🙂

musskaa1
23. feb 2019

Moja mamička to ma tiež, začalo jej to 5 rokov pred tehotenstvom(mala 22r.)a neprestal to a teraz ma 59rok..