Syndróm nepokojných nôh. Ako to prekonať?

didiana333
28. jún 2009

Baby,viete mi niekto poradiť,čo s tým??? Čítala som o tom,ale nikde nevidím nejaký návod,ako to prekonať...Aj ked som večer unavená a spadnem do postele,niekedy nemôžem zaspať kvôli nepokojným nohám...vyslovená nervozita v nohách mi nedá spať...lekárka na mna začudovane pozerala,ale poradiť mi nevedela...Sem-tam si dám magnézium ,ale nechcem to prehánať...má niekto podobný problém ako ja? Ako to riešite???

maja177
28. jún 2009

didiana ja to mavam obcas tiez, magnezium uz neberem ale brala som kvoly tvrdnutiu brucha, teraz beriem gvajakuran ci jak sa to vola a uz mi to preslo. a myslim, ze magnezium ti nema ako ublizit, ved je to len vytamin nic ine.

marcela22
28. jún 2009

Didiana, aj ja mám v poslednej dobe problém s nepokojnými nohami. Mávala som ho aj pred tehotenstvom, ale nie tak často. teraz nemôžem v kľude poležať bez toho, aby mi nemykalo nohami a je to veľmi nepríjemné. A to mám mať kľudový režim... Jediný kto Ti s tým môže pomôcť je neurolog, ale neviem či sa to práve v tehotenstve nejako rieši, to skôr až keby Ti to zostalo aj po pôrode. Magnézium beriem 3x2tabletky denne kvôli krčku, ale nepomáha:( Asi musíme len vydržať:(

marcela22
28. jún 2009

Ešte som chcela napísať, že pomáha chvílku sa prejsť, pocvičiť si nohami, niekedy mi ich manžel pomasíruje, najmä lýtka. Stáva sa, že to pomôže. A tuším tiež odporúčajú striedavé sprchy na dolné končatiny. A vykladám si ich vyššie kedykoľvek sa dá. Držím palce aby Ti to najneskôr po pôrode prešlo!!! 😉

didiana333
autor
28. jún 2009

Ufff...aspon v niečom ste ma potešili...,že nie som sama 😀 Už som si myslela,že si to len namýšlam...ale vidím,že nie som jediná...mala som to aj pri prvých tehotenstvách,ale iba v poslednych mesiacoch...teraz ma to sprevádza od začiatku tehotenstva...nad tou neurologičkou pouvažujem,myslím,že by som sa mala s nou poradiť...ďakujem za nápad... 😀

marcela22
28. jún 2009

Skús si ešte prečítať toto ak sa Ti chce🙂

http://www.zzz.sk/?clanok=5142

maja177
28. jún 2009

ja si myslim ze to babo nam tlaci na nejake nervy...mne tak isto casto aj ruka strpne alebo tak...

didiana333
autor
28. jún 2009

Ten článok mi veľa vysvetlil...ĎAKUJEM 😀

lovula
28. jún 2009

Ja som to mala tiež v tehu a krásne mi zaberal magnézium, vždy pol hodinku pred spaním. Ale pozor na to magnézium, berte ho len do 36 tt. Pôrod znamená kŕč v maternici a magnézium zastavuje kŕče.

monica271
28. jún 2009

ahoj esteze som natrafila na vas, ja som si myslela ze si nieco namyslam alebo co, mna tiez bolievaju nohy a vedela som zaspat vacsinou len na bruchu s uplne vystretymi nohami ale kedze som tehotna nemozem ani tak.strasne zle spim mravcenie v nohach, chodim po byte des. som si nemyslela ze to mam nejaku diagnozu 😨

olalka
28. jún 2009

aj ja to mam od zaciatku tehu, zvycajne iba jednu nohu, ale to mi bohate staci. a teraz ku koncu uz mam taku nervozitu aj v rukach. je to hrozne, tiez sa velakrat v noci prechadzam. a pred spanim si zvyknem sprchovat nohy ladovou vodou, to zaberie aspon na chvilku a obcas sa mi podari zaspat skor ako to znova zacne.
magnezium beriem tiez na tvrdnutie bruska, ale na nepokojne nohy to nezabera vobec podla mna

zuzulask
30. jún 2009

ja som mala nepokojné nohy, keď mi bolo zima pomohlo mi keď som si ich dobre zakrútila do teplej deky, a to bolo leto, jedno mám v auguste a druhé v júni, manžel nedokázal pochopiť ako sa môžem v lete takto babúšiť, ale mne to pomáhalo......

lusilla
30. jún 2009

Teda to aj ja som si uz zacinala mysliet, ze som neaka cudna. Vobec som nevedela, ze to ma nazov a ze to mavaju aj iny ludia. Mavala som to aj inokedy, ale teraz ked som tehotna je to horsie a velmi neprijemne. Skusala som vylozit si nohy to vyssej polohy na chvilku je to fain, ale velmi to nepomaha. Zuzulask mne prave pomaha viac opak - chlad, ked mam polozene nohy niekde dlhsie tak ze sa mi otepli pod nimi paplon, alebo podlozka tak musim zmenit polohu na chladnejsie miesto. Aj ma napadlo skusit neaku alpu alebo take nieco chladive, ale co ja viem ci sa to moze, na potieranie v tehotenstve 😕 Magnezium som brala len preventivne zo zaciatku tehotenstva ale teraz nie, skusim ked budem mat najblizsie problem s nohami.

ejusaaa
30. jún 2009

Baby ja som to mavala aj pred tehotennstvom,aj pocas a aj teraz po..je to velmi neprijemne,niekedy je to ako steklenie,ale take hnusne,niekedy mykanie,ja to ale aj na rukach mam,a nepomaha asi nic,ked uz fakt neviem co,tak rocha vstat,prejst,ale potom zas...niekedy mam s tym pokoj,niekedy to mamm v kuse,ale co uz...

didiana333
autor
2. júl 2009

No ja som dnes do rána zase nespala...moje nohy...ani magnezium mi nezabralo...ale na pondelok som sa objednala na neurologiu,tak dufam,že mi niečo podadia....lebo takato nevyspata byť v robote,to je fakt hruuuuza..... 😢

evazvarikova
2. nov 2009

Ahojte baby s bolesťami nôh. Mňa tiež bolievali nohy bolo to strašné ani spať nervozita. Spávala som 3-4 hod vykladala som si nohy anič. začala som užívať mag. šla som na odborné vyšetrenia a nezistili mi nič! /zdravá ako ryba/ Bola som aj u cievneho ten mi predpísal sťahovacie podkolienky chvíľu som si ich dávala potom som prestala boli strašne elastické pri vyzuvaní mi museli pomáhať. Už je tomu 2 týž. čo ma nebolia nohy. Myslím,že je to v tehotenstve normálne. Je to krásny pocit keď to prejde a nohy nie sú nervozne. Ale za to ma trápy upchatý nos a dosť hlučné chrápanie. Už to nejako vydržíme!

vichy77
2. nov 2009

Caute, ja to mam tiez hl. vecer. Gznekolog mi povedal, ze to mam z toho, ze mi chyba vapnik. Predpisal mi Biomin {rozpustny prasok obsahujuci vapnik} a pomaha mi to. Len niekedy ho neuzijem par dni a mam to opat.

didiana333
autor
15. jan 2010

Ahojte maminy... moja nervozita v nohách skončila spolu s tehotenstvom... 😀 Takže sa konečne trochu vyspím...

aussiegirl
19. jan 2010

prave v tejto chvili (tak ako kazdy vecer) s tym bojujem...dnesna zbran--prave som zapla zehlicku a idem sa radsej postavit na nohy, lezat totiz nevladzem. mam pocit, ze si na konci tehu odskacem vsetky "prijemne" pocity a priznaky... 😀
didiana davas mi teda nadej ze to bude lepsie 😉

anya01
20. jan 2010

moja mamka to má sy nepokojných nôh odkedy bola tehotná a trvá to doteraz a to má 52 rokov. Ked to na nu príde tak musí podupkávať nohami, hovorí že má strašný nepokoj v nohách..

vika34
20. jan 2010

ahojte,tak toto má moja mama už strašne veľa rokov a ja tiež,ja to zatiaľ nijako neliečim ,ale mamička bola aj po doktoroch a neurologička jej povedala,že by musela brať lieky každý deň,že to je nejaká porucha v mozgu a to mama odmietla sa nacpávať doživotne liekmi,má často problém zo spaním ,niekedy zaspí až o 4 ráno,ona je na dôchodku,tak je jej to jedno,ja to zatiaľ ,ked ma to chytí nejako prechodím,ale čím mám viacej rokov tým sa to bude zhoršovať,tak už sa teším

fecka24
21. jan 2010

Ahojte babenky.Mna tiez trapia nohy a velmi.Nemozem sa vyspat poriadne v noci.A rano ked uz vstavam z postele tak mam pocit ako keby som zabehla 1500-vku taku mam svalovku.Ale to iba teraz v tehotenstve to mam .Dufam ze po porode to prejde.A neuzivam ziadne lieky ani vitaminy.

anya01
21. jan 2010

fecka24, velmi ti prajem aby ti to po porode prešlo, iste to nie je nič príjemné, viem to podľa mamky, ktorá má nepokojné nohy doteraz a trpí nespavosťou.

sabiatko
25. jan 2010

tak ja to mam tiez uz 2 tyzdne. najprv som nevedela, co to je, ci mam unavene nohy, tak som troska ponatahovala svaly, manzel masiroval, ale nic nepomohlo. uz 2 tyzdne striedam tehotenske vitaminy, magnezium s B6, kyselinu listovu, vitamin C a nic nezabera, ani tepla voda... niekedy je to trocha lepsie, niekedy horsie, ale nedokazem zistit, od coho to zavisi. doki hovori, ze to asi po porode prejde, no ked som si o tomto syndrome citala, tak by som tomu moc sanci nedavala 😒 horsie, ze ja to citim aj cez den.

bzzmajka
25. jan 2010

Baby, už niekde táto téma je, lebo som prispievala ale stratila sa mi..skúste pohladať.
Mne pomáha prejsť sa po byte a milovanie s manželom...ha ha

rybka17
26. jan 2010

ja som si myslela ze to ma suvis s krcovymi zilami...ja si kazdy vecer pred spanim vykladam nohy a nosim preventivne stahovacie pancusky. ako diagnozu to zatial nemam ale mam nabeh takze prevencia...

oliviera1
23. jún 2010

Skús sa prejst po izbe, alebo chodbe po patách a následne po špičkách.

norikk
30. jún 2010

mna to tiez chytilo teraz,ked som tehu, uz som sa zlakla,ze to mam zo psychiky.... ☹ sa nemozem ani pritulit ku priatelovi a tak zaspat,lebo furt musim kopat nohami, a to otravuje nas oboch....snazila som sa na to nemysliet,ale bolo to len horsie,akokeby nejaky elektricky impulz prechadzal celymi nohami....ale zistila som,ze ma to chyta uz aj v aute, alebo ked dlhsie musim sediet s nohami polozenymi na zemi.... snad to po porode prejde

norikk
30. jún 2010

a este ak mozem dodat...v noci mam tu nervozitu v rukach a to mi fakt stazuje zaspavanie....ale co som tu nikde necitala, tak ja mam to mravencenie aj v krizoch.....a to bezne,nielen teraz v tehu....najme rano ked vstanem a chcem ustlat postel.... 😕

didiana333
autor
1. júl 2010

@norikk no mne to našťastie po porode prešlo...tak dufam,že to nejak vydržíš... 😉
neskúšala si skor chladnejšiu sprchu?
A teda,možno to bude fakt smiešne,ale ako tu jedna mamina písala...mne na to tiež niekedy milovanie pomohlo.... 😉 😉 😉 😅 opadol zo mna taký celodenny stres a príjemne unavená som zaspala...no ale nie vždy to zabralo... 😅

miriam11
1. júl 2010

ahojte, ja ten nepokoj velmi dobre zial poznam. Co ma ale neskutocne zatazuje je, ze som 8 mesiacov po porode a mam to stale. Neviem sa toho zbavit, uz som skusala vselico a nic mi nepomaha. Zacinam mat podozrenie, ze to bude zo psychiky alebo co, ale niekedy je to priam neznesitelne, hlavne, ked som unavena. Z noh mi to potom vyraza uz aj do ruk. Chyta ma to tiez v aute, ked dlhsie sedim, alebo pri telke neskor vecer, ani film nemozem normalne dopozerat, najradsej by som si ich vystrelila na mesiac, je to hroza a zneprijemnuje mi to zivot. Lekar mi hovoril o vitaminoch, hormonoch a stresoch a vraj to prejde casom. Ale ked budem mat patdesiat to si uz pomaly na to zvyknem, takze ani u lekara som nepochodila. ☹ Clovek si tam pride s doverou po radu a poslu ho prec a nic nove, osozne si neodnesie....