Syndróm vyhorenia počas materskej

rainbow0508
21. jún 2012

...zažili ste to?

cobhan
17. jún 2014

@bernusca ja som na tom podobne, mm ma pocit, ze tym, ze chodi do roboty je z obliga a ja som 'len doma' tak sa mam starat o vsetko ostatne. Hladam si robotu uz 18 mesiacov, ale nie je to take jednoduche, aj ked drahy konecne pochopil, ze jeho robota nie je az taka uzasna a niekedy aj on moze povedat nie a ist domov skor. Akonahle bude robota, tak uz bude dobre, teda aspon dufam...inak sa funguje hoc aj cely den s dietatom ked clovek ma peniaze a dokaze potomstvu spravit program ako ked treba setrit a sediet doma, aby sa nahodou nieco nad normu neminulo

bernusca
17. jún 2014

ja nastastie sa mam kam vratit,je to praca ucitelky,budem v praci kazdy den do obeda,takze hadam to vsetko postiham.Ale je to moja uz druha materska,o to vacsi stereotyp a starosti.Aj ked mi manzel slubil,ze v novom dome bude vsetko ine,ze mi pomoze,nestalo sa tak.Velmi velmi som sa v nom sklamala.Darmo mu dohovaram,prosim ho,ked bol syn mladsi,aj som plakala,nic nepomaha,uz som na tom
tak,ze od neho nic neocakavam,aj ked by mal byt otcom nielen na papieri.Chcela som mat tri deti,ale nakolko som na ne viac-menej sama,stacia mi.Budem sa snazit ich vychovat dobre,aby chapali co je to surdrznost,ze sme rodina a mame si pomahat.Co je podla mna uplne normalne,zial pre muza nie...
Vela stastia ti prajem pri hladani prace,ktora ta bude naplnat a sily s vychovou dcerky.

lussy211
4. apr 2017

Som na tom úplne rovnako, veci robím s nechuťou automaticky, deti milujem ale nemám ani hodinku pre seba a syn je náročnejšej povahy.Nič ma nebaví a stále stým bojujem :/Stále dokola to isté a výsledok?Stále bordel, stále to isté :(Nechcem sa tu ľutovať ale pomohlo ked vidím že je to vlastne normálne toto keď som mala len syna bolo to iné ale zas aj teraz mám iné problémy( pre istotu s ex ).Cítim že momentálne je toho moc na mňa navyše stále sama nemám tu kamarátky nakolko som sa sťahovala..teda jednu áno ale zas nemôžem stále dochádzať do mesta za ňou.V podstate mi nič nechýba len mať aspoń nejakú chvílku sama pre seba

rainbow0508
autor
24. apr 2017

@aliza dnes mi nahodou vyhodilo tento stary prispevok. uz som nan aj zabudla. Po dalsich 5ich rokoch to u nas nakoniec vyzera tak, ze uz je podana ziadost o rozvod a v maji bude rok, co manzel odisiel. Minuly rok vo februari sa priznal k vaznej psychickej poruche, po com som pochopila, preco nikdy nebude schopny plnohodnotneho manzelskeho a rodinneho zivota. Starsiemu synovi medzitym diagnostikovali aspergerov syndrom, ale aj napriek tomu fungujeme a sme spokojni. 😉

ftefanka
19. mar 2021

@lujza123 všetko si úplne super napísala a popísala, presne pre toto sa rozvádzať s manželom , lebo všetko je na mne úplne všetko a takto to bolo od začiatku, tak som sa radšej rozhodla ostať sama so 4rocnou a 7mesacnou dcérou. Lebo on mi len prilieval do ohňa jeho nezaujmom o rodinu a deti, čo ma vytáča ešte viac. Len si myslím ze on nikdy nepochopí co ja prežívam a ako sa cítim.