Ťažšie sa mi dýcha

milka1533
26. nov 2015

Baby idem si zase po radu ...tazko sa mi akosi dycha a sem tam na boku pri srdci ma picha ..moze to byt od nervozity alebo radsej mam ist na pohotovost ? ...:( ..

katrin21
26. nov 2015

rozhodne by som isla na pohotovost... moze to byt cokolvek... moze to byt len zaseknuty nerv, ale moze to byt aj srdce ...
ale minule si tu pisala o nejakom zdr. probleme.. ak si ho moc pripustas, moze to byt aj stres/strach.. vtedy je tlak na hrudi, horsie dychanie atd...

sardinka335
26. nov 2015

@milka1533 a z čoho si nervozna? Z tých vyšetrení čo si mala ist či ako? Nemysím si ze je to niečo vazne, ale tak pre pokoj duše radšej chod..urobia ti ekg..atd.

worker_falcon
26. nov 2015

keby každý chodil na pohotovosť s "ťažko sa mi dýcha" a "pichá ma pri srdci", tak to by vyzeralo... Môže to byť asi milión príčin. Najčastejšie to vyplýva z trávenia resp. hladu. ťažšie dýchanie z hocičoho - stres, hlad, nasýtenosť, atď. Stačí, že sa sústredíš na dýchanie, a hneď sa ti zdá, že dýchaš inak, ako obyčajne.

anjelik0907
26. nov 2015

môže to byť z chrbtice, ale treba urobiť všetky vyšetrenia aby sa vylúčilo všetko ostatné

milka1533
autor
26. nov 2015

Nwm vobec ...dnes som bola ohladom konecnika tak bola to len trhlinka a zase neverim zeby som este stale koli tomu bola nervozna ked viem ze to vazne nic nieje ..aj teraz som kus zjedla polievku taku pikantnu kus ta ma zacalo v brusku na boku kus boliet ...tak ja nwm ruca sa to akoby na mna vsetko .. skusim vydrzat a pojdem zajtra za svojim doktorom ..

majulino
26. nov 2015

@milka1533 mili si ok?

milka1533
autor
26. nov 2015

@majulino no to sama nwm dufam ze vsetko bude ok ..ale tak nwm sa mi akosi od vcerajska zacalo zle dychat ..tak nwm no zajtra idem k doktorovi ta uvidim

majulino
26. nov 2015

@milka1533 nemala si cakat mala si ist na pohotovost aj teraz hned 😠 mas dieta co s nim bude ak sa ti nieco stane nemusi to byt hned srdce ja viem moze to byt aj z chrbtice ale nikdy nevies.

bonaqa2013
26. nov 2015

zlé dýchanie aj z nervov, psychiky.

katka1981
26. nov 2015

@milka1533, ako dlho ti to trva? Moze ist o crevnu koliku, problem so srdcom, voda na plucach, toho moze byt vela. Neviem do akej miery sa ti zle dycha. Ked sa nejak inak postavis, vystries, pokrcis, su tam zmeny? Ja mam niekedy problem, ze sa neviem nadychnut poriadne a moj muz hned, ze to je psychika. Prd, lebo ked sa postavim zhrbim a menim polohu a zhlboka sa nadychnem, je ptoblem vyrieseny, u mna je to chrbtica.

katrin21
26. nov 2015

@milka1533 ked pises, ze si jedla pikantne a boli ta aj inde, moze to byt zo zaludka... ono totiz zaludok zacina kusok pod srdcom uz, vela ludi si mysli, ze je az pod rebrami, ale to je blbost. je viac pod hrudniko,,, a tiez to moze byt zapaleny a podraždeny pažerak...
teraz ma napadlo, ze moojho kamarata hospiitalizovali s bolestou pri srdci s podozrenim na akutny infarkt a nakoniec ot bol len zapaleny pažerak... 🙂 musel drzať dietu, ziadny alkohol a preslo to.. Ale velmi bol vystraseny vtedy...
a vplyv ma na to stres,, takze kluuuuuuud

milka1533
autor
28. nov 2015

tak baby doktor mi predpisal len tabletky od nervozity a naduvania .. vcera rano som si zobrala tu od nervozity ta ma preslo to ale dnes rano ako som sa zobudila zase to zacala a plus mi bolo aj velmi zle na tyku ... ja uz nwm co je to so mnou ...som si myslela ze aspon ma posle na rängen abo ultrazvuk zeby som vedela ako som na tom .. ale nic .. len mi dal listok ked sa nezlepsi tak na chirurgiu mam ist ..,

sharmana
28. nov 2015

@milka1533 ahoj, hlavne sa ukludni, dýchaniu to len prospeje. Ja som mala problémy s dýchaním, ked sa u mna prejavila alergia. Príznaky máva človek väčšinou dlhšie, ale ich ignoruje. Prechodené choroby a potom imunita je oslabená a je to tu. Všetko sa však dá vyriešiť. Pri plytkom dýchaní je dôležité zostat kludný. Prepláchi si tvár, uvidíš, že prvý nádych bude hlboký. Potom nesústreduj sa na úplne plné nadýchnutie, dýchaj bránicou, plytko a ten hlboký nádych príde. Je to len o klude. Pomáha cvičenie, vtedy človek začne dýchať prirodzene a nerieši. Pokial teda nemáš astmu. No a dalšia vec. Ak ti to neprestane a budeš mať aj nejaké bolesti=pichanie, iná bolesť atd. Trvaj na rontgene, chod na imuno vyšetrenie, plúcne, treba ísť na spirometriu, zistit kapacitu plúc. Ja som bola len 24 ročná a ked mi začal ten problém, tak som mala spirometriu ako starý človek. Začala som užívat lieky na imuno a dostala som sa z toho, telo si vybudovalo imunitu, zabojovalo. Áno, niekedy môžu byť príčiny aj banálnejšie, ale aj z banálnych príčin sa môžu vyvŕbiť nedobré následky. Stres je velmi zlá vec, samozrejme črevné problémy, zastavené vetry môžu spôsobovať tiež velké problémy, pichanie v boku, pri srdci, takže treba aj životosprávu upraviť. Myslím že ak ti to prejde, tak netreba riešiť , ale ak by sa pridružili ešte nejaké iné problémy, bež. Ak máš deti, nech si hovorí, kto chce čo chce. My matky musíme byť tip top fit, sme tu pre deti až kým nedospejú a nebudú samostatné. Zdravie je naozaj krehká záležitosť a mudruje sa dobre len tým, ktorí nikdy zdravotný problém nemali. Ked ho budú mať, tak sa poserú sami zo seba. 😝 s prepáčením....

bernusca
16. dec 2016

@milka1533 ahoj,prosim Ta z coho si to mala potom,to stazene dychanie?Dakujem za informaciu a prajem pekne sviatky.