Tehotenská cukrovka - jedálniček

luptakovab
2. júl 2020

Čo jesť počas tehotenskej cukrovky? Má niekto vzorový jedálniček?

katarina9593
2. júl 2020

@luptakovab aboslutne som ho nemala ... Jedla som normálne všetko z mierou a to boli Vianoce tak si vieš predstaviť 😂😂to som zhresila ale inak v pohode...nemala som moc vysoké hodnoty

alexisss111
2. júl 2020

@luptakovab
Ja som mala tehotensku cukrovku, no nie moc vysoke hodnoty a jedla som vsetko. Sladkosti som vylucila ale vo vyssom stadiu tehotenstva som si aj tie trochu dopriala a vsetko je ok.

matana2
2. júl 2020

Ja som mala tehu cukrovku a v polke som uz vyfasovala aj inzulin. Jest mozes oriesky, biele neochutene jogurty, maso, zelenina, vajcia... Ja som bola cele toto obdobie hladna. Ovocie, cestoviny, zemiaky, chleba.. to vstko zvysuje cukor. Samozrejme jest mozes vsetko ale prejavi sa to na cukri. Ked som vyfasovala inzulin tak som si vydychla ze konecne mozem jest skoro vsetko..

katarina9593
2. júl 2020

@matana2 uf ak môžem vedieť aké si mala hodnoty ???

luptakovab
autor
2. júl 2020

@katarina9593 tak cez glukomer som mala nalačno 8.8, po vypití glukozy a 1 hodine 14.5 a po ďalšej hodine 11....ale krv posielali aj do labakov na presnejšie určenie

matana2
2. júl 2020

@katarina9593 uz si to moc nepamatam ale v podstate ked som sa vyhybala vsetkemu sladkemu a mucnemu tak som aj tak mala okolo 7-8. To bez inzulinu ( neviem aku stupnicu pouzivate ale tu bolo ok do 5, daco. )Potom s inzulinom mi to tiez stupalo, trebalo si to konzultovat a cca kazde dva tyzdne som si musela zvysit davku.

katarina9593
2. júl 2020

@matana2 fúha zaujímavé lebo teda my máme 5.6myslim na lacno bolo fajn ... A aj keď som mala po jedle vyšší ale Max do 7-8nie viac a pred vianocami má chcela dať na inzulín ale povedala som že nie lebo to niesu také hodnoty na to aby som ho mala...

dzovanna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz