Teplota a bolesť hrdla. Je to angína?

slniecko_12
9. mar 2017

Ahojte. Chcela by som poradiť. Keď mám teploty, a trochu ma pobolieva hrdlo, je možné že mám angínu? Doktorku mi vravela že mám zapálené mandle- čiže angínu. Lenže všakde kde som čítala je napísané že by som bola zachrípnutá atď. Musia sa prejavovať všetky príznaky? :(

meusicka
9. mar 2017

@slniecko_12 nemusis mat vsetky priznaky. ja som mala brutalne zapalene hrdlo, dostala som na to aj ATB. dostala si nejake lieky? zrejme ti nieco predpisala.
mne velmi pomaha na zapalene hrdlo kloktat salviovym cajom, alebo tinkturou, a tiez z vonka natriet hrdlo octanovou mastou, obviazat, aby bolo v teple a nechat tu mast posobit. pirpadne, aj kamilkovy caj je dobry.

slniecko_12
autor
9. mar 2017

@meusicka Ďakujem 🙂 mám ATB...len mi všetci hovoria že to neni angína keďže nie som zachrípnutá a môžem v pohode rozprávať. Ale DR. asi videla, inak by takúto dg nestanovila

katulienkax
9. mar 2017

To je blbost vlani som bola total zachrípnuta a hrdlo ma nebolelo len trocha kaslala a tohto roku ma brutal hrdlo bolelo aj cely krk a hlas som mala normalny

zuzi0911
9. mar 2017

Ja som naposledy uz injekcie dostavala co som mala taky zapal a opuch mandli,,angina sa prejavuje,,bolestou hrdla,,niekto ma aj teplotu,,,