Testovanie a kontakt s pozitívnym človekom

23. okt 2020

Dobrý deň,
Idem si k Vám po radu: dnes sme celá rodina absolvovali celoplošné testovanie. Jeden z mojich rodičov vyšiel pozitívny, zvyšok rodiny negativny. Ja som taktiež vyšla negatívna ale s rodinou nežijem v spoločnej domácnosti. Síce sme sa stretávali každý deň, ale väčšinou vonku. Keď sme sa stretli vnútri len v takej situácii, keď som priniesla nákup alebo podobne. Vzťahuje sa karanténa aj na mňa? Podotýkam že rúško som nezložila ani vonku ani vnútri.
Kontakt bol naozaj každodenný (vonku na turistike som nosila rúško, žiadny blízky fyzicky kontakt), v interiéri len tak ako som spomínala vyššie - nikdy viac ako 15 minút.
Poraďte mi prosím - nie som si istá, či som úzky alebo bežný kontakt.
Ďakujem za všetky rady

mogaa
23. okt 2020

nie. len členovia spoločnej domácnosti....ak by si sa náhodou nakazila, zistíš to o týždeň ale v karanténe zatiaľ byť nemusíš

autor
23. okt 2020

@mogaa ďakujem

veronikavaneska
23. okt 2020

Ahoj ake bolo testovanie? Bolo to neprijemne? Kolko ste cakali? Vysledky boli hned do 30min? Som len zvedavá ako to funguje 😉

veronikavaneska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. okt 2020

@veronikavaneska zabezpečené sme mali v meste úplne bez problémov. V rade som vystála približne hodinku (cca 35 ľudí predomnou odhadom). Administratíva, odber veľmi rýchly, na výsledok sa čaká 20 min - následne ťa podľa čísla vyzvú a zdravotník ti vypíše certifikát v ktorom vyznačí výsledok testu a odchádzaš spokojnejšia alebo rovno do karantény 🙂

autor
23. okt 2020

@veronikavaneska testovanie samotné vôbec nie je bolestivé ani nijako veľmi nepríjemné. Paličku v nose cítiš ale je to moment, jemné šteklenie 🙂 nič hrozné

ivca88
23. okt 2020

Skóre zotavenie prajem rodičom.
Držte sa ❤️🙏

autor
23. okt 2020

@ivca88 ďakujem pekne.

veronikavaneska
23. okt 2020

Ďakujem krásne za info 😍 a rodičom želám ľahký priebeh a skore uzdravi ❤️

autor
23. okt 2020

Ďakujem veľmi pekne 🥰

olinaaaa
23. okt 2020

@mogaa Smiem sa opytat ak som bola s pozitivnym priznaky mam o tyzden??

alenka2101
23. okt 2020

A ten jeden pozitivny sa aj neako inak citil?alebo v pohode?

autor
23. okt 2020

@alenka2101 Žiadne príznaky, totálne nič 🤷‍♀️

olinaaaa
23. okt 2020

@alenka2101 ochorel a je pozitivny..bolest hlavy teplota

olinaaaa
23. okt 2020

Neverite tomu že??😀

sandrika1986
23. okt 2020

Ked pojdem ja a moja 12.rocna dcera buduci tyzden na celoplosne testovanie a budeme mat vysledok negativny, tak aj znova o dalsi tyzden sa musime dat pretestovat ?
Ak by sme sa po 2x nedali pretestovat, tak co by nas potom cakalo ?

Ak by nastala situacia, ze by sme mali pozitivny test, kolko dni musime byt v karantene ?

Mozeme byt v karantene doma ?
Konkretne spolocna domacnost: ja,
najstarsia dcera a tri deti.

leuska15leuska15
25. okt 2020

@mogaa to nie je pravda ze iba členovia spoločnej domácnosti. Aj úzke kontakty. Pozrite si z opačnej strany modrý papierik, ktorý ste dostali na testovaní

mogaa
25. okt 2020

@leuska15leuska15 doteraz to fungovalo tak že kto je blízky kontakt rozhodla hygiena a len tí šudia boli v karanténe.....u sestry na smene cca 50ľudí, hygiena určila ako blízky kontakt 3kolegov....ako sa to bude teraz pri blízkych kontaktoch brať - netuším, pretože predtým to učila vždy hygiena....

mogaa
25. okt 2020

@sandrika1986 karanténa 10dní a ostávajú v nej všetci členovia domácnosti...testy by mali byť absolvované obidva lebo tento antigénový test zistí len najviac infekčného človeka...z 3 pozitívnych 1 je infekčný, ale u tých ďaľších dvoch nevieš či už boli infekční alebo ešte len budú...inkubačná doba je 2-14dní, ale prvé dni si pozitívna a ešte nemusíš byť infekčná, rovnako ku koncu si už infekčná minimálne....najviac infekčná si 4-8deň.......ak by si nešla na druhý test tak od toho 2testovania ostávaš doma lebo si zase braná ako pozitívna.....preto robia tie 2 testy aby sa vychytali pri druhom testovaní aj tí, ktorí boli falošne negatívny - už mali vírus ale ešte neboli infeční.......tieto antigénové testy ukážu len najviac infekčných ľudí v danom čase....čiže ty si už nakazená , ale test ti ukáže pozivitu až od 4dňa......

alenka2101
25. okt 2020

@mogaa tak ze ked si na prvom teste pozitivna,na druhy test nejdes,lebo si v karantene 10 dni?na druhy test idu iba negativny...