Tetánia

emiliam
4. mar 2017

Ahojte. Mate niekto, prosim vas skusenosti s tetaniou? Mam ju diagnostikovanu polroka a velmi mi obmedzuje a nici zivot...mam denne neprijemne priznaky ako tocenie hlavy, zavrate, strata rovnovahy, porucha koncentracie, bolesti hlavy, pocit na odpadnutie, nevolnosti, zvyseny tlak, velmi stazene a plytke dychanie, pichanie do ruk, poruchy spanku, navaly tepla, sucho v ustach, strach, panika, nervozita, hnacky....uz nevladzem dalej takto.priznaky sa mi striedaju denne, bojim sa ist dakde, lebo mi je zle...brala som aj mg do zily aj mesiac magnosolv...teraz uzivam denne sumive mg s obsahom 365 mg a aj s vit.b6 a este vecer mg patstovky ... pomaha len kratkodobo..ked je velmi zle tak diazepam.za kazdu jednu skusenost a radu dakujem, ako sa s tym da zit, co robit...

emiliam
autor
4. mar 2017

K neurologicke som objednana az o 2 tyzdne...mam 2 male deti, velmi zle sa mi takto funguje...citala som ze su na to aj lieky neurol ci lexaurin ale vraj nie je dobre si na ne navyknut...neviem co su spustace ...niekedy mi je dobre a niekedy strasne..ppocasie? Nedostatok spanku? Stres ci fyzicka namaha alebo pred menstruaciou? Kava alebo alkohol? Mate s tym skusenosti? Velmi potrebujem radu, alebo kontakt na nejakeho dobreho neurologa, ktory sa tomu venuje...nikdy neviem kedy to na mna pride, takto sa neda zit..da sa to vobec vyliecit? Som na materskej...neviem si predstavit s tymi priznakmi fungovat v praci...😥velmi mi to pokazilo zivot ako to zmiernit, kolko sa moze mg brat denne? Asi beriem viac, ale ked mi je velmi zle a dusim sa dam si...za kazdu skusenost DAKUJEM

lailaveve
4. mar 2017

Ahoj....ja som s tym skoncila v nemocnici....denne beriem 2x500mg Mg (zacalo mi to zaberat po asi 2mesiacoch)...teraz je to uz rok a nastastie sa to vyrazne zlepsilo...treba byt v klude zbytocne sa nestresovat (aj ked viem ze niekedy je to tazke)...skus pripadneaj cvicitjogu..ta je ze vraj na relaxaciu super (uz viac ludimi to potvrdilo)...ak sa da tak neber ziadne oblbovaky na psychiku radsej skus len prirodne veci...vitamin C...Mg, orechy chia goji a podobne.. ...najhorsi je stres (hlavne ten vnutorny podvedomy)...a tiez moze byt povod v zlom vstebavani mineralov a vitaminov...s tym ma v dnesnej dobe strasne vela ludi problemy☹...ak mozes tak si var medovku aspon vecer pred spanim...a snaz sa mysliet na pekne veci a tes sa z malickosti...aj len z toho ze je vonku krasne...aspon na cas vypustit kavu, silny caj a aj si sem tamdas alkohol tak aj ten vyrad...vsetky tieto veci to zhorsuju☹...ak by ma este nieco napadlo tak napisem🙂...pripadne kludne sa pytaj aj ty..rada poradim lebo viem co to je a co clovek preziva...kto nezazil neuveri...drzim palce nech si cimskorok🙂

lailaveve
4. mar 2017

A este najlepsie je Mg od Galvex...stoji ccxa 2,90....ak treba daj sik nemu obcas aj Bkomplex alebo B6....ale radsej takto separe...su kvalitnejsie v lepsie strebatelnej forme a aj vyssej davke...toho Mg mozem kludne 2x500mg (cize 2x1tabletku)...ja som to tak brala niekolko mesiacov...ono jediny problem s tym moze byt ze sa vyplavuje alebo horsie vstrebava vapnik lebo ten je antagonistom horcoka ale inak neboj...daj si ho ked tak 1-2hodinky v odstupe od mliecnych veci alebo kalcia ak beries a je ok😉

lailaveve
4. mar 2017

A ak citis ze sa ti tazko dycha alebo mas pocit dusenia tak sa treba snazit ukludnut a zhlboka sa nabychnut a pomalicky vydychovat...takto visckrat po sebe...nsjlepdie dychat do sacka...ono totiz treba dostat do krv.obehu viac oxidu uhliciteho ako kyslika a polavi to🙂

emiliam
autor
5. mar 2017

@lailaveve dakujem krasne ☺ urcite si dam tu medovku pred spanim, alkohol nepijem vobec, len vcera napr. Sme boli na navsteve a nasilu mi spravili kavu taku ciernu a este aj za jeden becherovky, nechcela som, ale nechce sa mi vsade vysvetlovat co je tetania...tak som to vypila a nevyspata som v podstate stale, lebo mame rocnu dceru a idu jej zuby ...no a vcera vecer mi potom bolo velmi spatne...tak tazko sa mi dychalo, ze som myslela, ze sa uz nenadychnem....dala som si rychlo mg a pomohlo chvalabohu, ale taketo stavy ma uz unavuju a hlavne ked som sama s detmi...ale mas pravdy aj s tym naladenim a tak...ved chcela by som.to nejako riesit doktormi, ale vsade citam, ze tie lieky su navykove, ale zasa, ze pomahaju...mozno len nacas keby som daco brala...takto sa bojim dakedy aj s detmi.ist na prechadzku, ze odpadnem...moznoze sa mi uplne zle vstrebavaju mineraly, chcem sa na to spytat dr. Aj psychologom s tym vraj chodia a chvalia si ludia len nejake antidepresiva to nechcem...ale mozno by mi nejako pomohli naucit napr. Do toho sacku dychat...je to tazke hlavne takto fungovat denne s 2 detmi sama a nikdy neviem dopredu ako mi bude...a to mg to si brala 500mg denne? Ci si myslela tie 500vky modre od galvexu tie obsahuju len 50mg horcika jedna.

emiliam
autor
5. mar 2017

@lailaveve aha teraz som citala o tom mg...a nie je lepsie brat sumive ked jedna obsahuje 360mg horcika a tie galvex.(tie mam inak pocit ze zaberaju hned...)tak jedna obsahuje 50 mg horcika...ked som bola tehotna a udrzovali mi tehotenstvo tak som brala tie od.galvexu 6x.denne a este aj infuzie magneziove...takze neviem kolko sa vlastne.smie ale asi.cim.viac.tym lepsie? A beriem aj bkomplex aj zinok a sem.tam aj to.calcium ale nezda sa mi ze to pomaha...😥 citala.som aj ze.dobry je.magnerot , ten som.este nemala. Pokusim sa najblizsie s tym dychanim to vyskusat do.vrecka.to vobec neviem ako lebo nepoznam.hadam nic.horsie ako ked.sa cloveku neda normalne dychat. A este som.chcela, ze vsade hovoria, ze je to zo stresov, ale ja nemam.stresy som na materskej, mam super manzela, nechapem...jedine ak este z vysky ale to bolo.pred 6timi rokmi ze som mavala stresy zo.skusok a.nevyspatost...inak.nechapem necitim.ze.by som.mala potlacene stresy...a mozno ano...neviem...a ty si.chodila s tym aj k neurologovi ci psychologovi? A dakujem ti krasne za rady.👍

mirkaaa80
5. mar 2017

@emiliam ahoj, je tu už diskusia....Skús sa spýtať, je nás veľa 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/tetania-na-cely-zivot-mate-s-nou-skusenosti/

emiliam
autor
5. mar 2017

@mirkaaa80 dakujem za info. A prosim.vas co je to AD? A stava sa vam,take, ze mne sa to napr.v aute zhorsuje, hlavne to dychanie stazene a zasa v preplnenych obchodoch ci kostole, ked mam stat zasa je mi na odpadnutie😥 uz som z toho zufala...a beriete aj diazepam? V poslednom case mi uz zacala aj porucha rovnovahy, ked idem napr. Na prechadzku s kocikom tak ako opita dakedy a sucho v ustach ...mate s tym skusenost? Dakujem.

jkadankova
5. mar 2017

@emiliam od galvexu Mg obsahuje 500mg, je to tabletka s najvyssim obsahom Mg, akú som zohnala. Keď mám zlé obdobia, beriem 3 x 2 tabletky čiže 3 gramy magnézia denne - nie dlhšie ako mesiac.
Zvýš dávku, pokojne večer pred spaním aj 2 tabletky si daj.
No a rozhýb si svaly - chrbticu, brucho a krk daj do poriadku - zablokované svaly majú vplyv aj na nervovú sústavu.
Tetánia je hnus, ale dá sa s tým pracovať. Pri malých deťoch je stres jednoznačným spúšťačom :( Dá sa to dostať pod kontrolu ;)

emiliam
autor
5. mar 2017

Ale skus si precitat aj v obsahu...mne to povedali aj v lekarni modry obal mg od galvexu jedna obsahuje len 50 mg cisteho horcika aj ked nazov je 500 je to v zlozeni, mne to povedali aj v.lekarni..isty cas som brala napr.sacky magnosolv a tam.bolo 360mg cisteho horcika alebo sumive byvaju 360 mg cisteho.horcika jedna taka sa rovna 7 tabletkam patstovky. Naozaj pytala som sa to.dr tiez som si myslela ze mg 500 je 500mg v jednej ale nie... len 50mg. Ale davam si vecer 2. Dakujem pekne za rady a chodite s tym aj do prace?? Ja si to neviem predstavit ...este kym som doma mozem si lahnut ked sa mi vsetko toci alebo zle dycha ale ako sa da s tetaniou fungovat niekde v praci?? Ci napchat sa.dopredu magneziom...pri stavoch ake mavam si neviem predstavit dakde 8 hodin fungovat a aj viac....snazim sa byt v pohode, nemysliet na to vobec, ale obmedzuje ma.to v tom smere ze sa bojim napr. Aj dalej ist peso s kocikom alebo dakde sama...lebo tak mi byva spatne a bojim sa ze odpadnem a co poto. S detmi 😥 ako sa len tej tetanie Zbavit

jkadankova
5. mar 2017

Máš pravdu, všetky ich majú menej ako 500, ale dôležité je, ako sa Mg vstrebáva.
http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/telo/kosti-a-...
Celkom by ma teraz zaujímala, v akej forme je horčík práve v týchto tabletách galvex.
Mne vyhovuje, že skvelé zaberá a tiež neobsahuje zbytočné pridané látky 🙂

emiliam
autor
5. mar 2017

@jkadankova ano aj mne sa zda ze mi zabera lepsie ako sumive, ale v lekarni mi zasa davaju sumive lebo ze obsahuje 360mg cisteho horcika a vraj ked je s vit.b6 ze sa lepsie vstrebava...ale neviem. Dnes som si dala zatial rano 2 tie patstovky od galvexu o 2 hodiny si skusim dat calcium a potom.zasa v priebehu dna bkomplex a vit.c s odstupom a vecer zasa mg a uvidim ako mi bude....ale zazrak to asi nespravi

emiliam
autor
5. mar 2017

Citala som ze ten magnezium orotat teda magnerot na to pomaha...mate s nim skusenost??

mirkaaa80
5. mar 2017

@emiliam ad sú antidepresíva. To si nechaj ako poslednú možnosť. Lekári ich radi ordinuje, ale treba si to zvážiť... Ja som to zvládla bez nich. To magnezko....Galvex som brala aj ja, na odporučenie neurologicky. V lekárni má upozornili, že je tam menší obsah toho čistého Mg, odporučili mi Magnezium B6 - vraj tam je toho viac - tiež je tabletkovy. Mavala som stavy ako popisujete - prišlo mi zle v obchode, aj po dlhej prechádzke.....Tiež som sa bála hocikam ísť, radšej som bola doma. A mávam zavrate už cca 6,5 roka, od pôrodu.

emiliam
autor
5. mar 2017

@mirkaaa80 a uz vam je teraz lepsie? Pomohlo vam nieco? Ci 6 a polroka stale rovnako? Dokazete s tetaniou pracovat v praci?

emiliam
autor
5. mar 2017

Mne to prepuklo po druhom porode asi ked mala mala polroka nechapem preco. 😥 poznate nejakeho dobreho psychologa alebo neurologa? Dakujem

mirkaaa80
5. mar 2017

@emiliam no ja mám pocit, že mne moc to Mg nepomáhalo....Akoby to išlo mimo mna- buď mi bolo zle aj keď som užívala čokoľvek, alebo mi bolo dobré aj keď som nebrala ani Mg. Ja som sa už s tým naučila žiť....Je to náročné, ale už to je bežná súčasť môjho života - tie zavrate. Iné príznaky nemám, akurát sem tam extrasystola, a to je teda dosť nepríjemné. Mne nepomáhalo ani dýchanie do sáčku. Ja som mavala problém večer, keď som šla spat- začala som sa dusiť. Ale všetko odoznelo akosi samo.

emiliam
autor
5. mar 2017

@mirkaaa80 ano presne to aj ja tak..vecer alebo v noci sa zacnem dusit a este v aute vacsinou..no mna aj prehana sem tam, picha do ruk, zvysi sa mi tlak alebo sucho v ustach, bolest hlavy, ale to sa este da...najhorsie je ta horsia rovnovaha dakedy a tie pocity na odpadnutie alebo dychanie...neviem ako by som to.riesila.niekde v praci....doma si dam este mg, vodu lahnem, tak este aspon to...je to narocne, musim vyhladat psychologa aj.

diana20
5. mar 2017

Tetania je hlavne o psychike, ukľudni sa a nemysli pri všetkom čo sa ti stane, že to je z tetanie... ja mam syna 17 mesačného, čakám druhého, mám silnú tetaniu, ale ber svoje vitamíny každý deň, magnezium b6 mne dali ai b12 a buď pokojná... naozaj ak máš z tetanie hnačky, tak to je len psychické. Mne už na tom vyšetrení na tetaniu povedali, že je silná, lebo mi začali prsty mykat oveľa skôr než mali.. záchvat na mňa príde tak, že to vôbec necítim iba zrazu behom minúty som na zemi nevládzem sa hýbať len dychcim a aj to je ťažké.. niekedy na pár minút aj odpadnem.. takže nemám nejakú slabú ale teda hnačky som z nej nikdy nemala... tetania nie je choroba a nie je to nič vážne, stačí byť v pohode, a vedieť ako na svoje záchvaty, hlavne nepanikarit,lebo panika nie je spôsobená tetaniou, ale tetanicke stavy panikou a strachom.. panika a strach sú v tvojej hlave iba.. všetko čo píšeš okrem hnaciek mávam aj ja..

emiliam
autor
5. mar 2017

@diana20 dakujem ti za rady. Tie hnacky nemavam stale ale mavam a pytala som sa na to dr a povedala mi, ze je to z tetanie...budem sa snazit uzivat tie.vitaminy aj c aj b a uvidim a presne ako pises nepanikarit a este sa poradim s neurologom ci treba aj k psychologovi alebo nie...mne mg pomaha, ale kym.zaberie aj polhodina...ale pomaha. Aj mne to zistili do polminuty ze mam vysoko pozitivnu...presne aj na mna to pride behom minuty...ale skusim sa naucit to predychavanie a s tym tocenim.hlavy no neviem uz...ja som.este neodpadla ale velakrat som uz mala na male...mozno mi pridava to ze som sama s 2 malymi detmi a hmevam.sa na tu.tetaniu lebo mi zneprijemnuje zivot....pomaly sa chystam.aj do prace mala ma rok a pol tam isto.nebudem moct dychat do sacka a odpadavat, preto sa potrebujem.dovtedy dostat nejako do normalu ako predtym.

diana20
5. mar 2017

@emiliam podľa mňa na to netreba toľko myslieť.. jasné s dvomi deťmi to nie je ľahké, ja viem.. ja mam ešte len jedno, ale mám ťažké tehotenstvo, ťažko sa mi hybe a dýcha a už trikrát som odpadla, aj do roboty som chodila no potom, čo som odpadla tam, už nechcú aby som pracovala, tak nerobím a ani ja už nechcem samozrejme, nie som na to dosť silná.. ale netreba možno pri všetkom, čo cítiš hneď si povedať, že to je z tetanie... napríklad ja veľakrát keď mám závrate a boli má hlava, točí sa mi tak, že ani nevidím si poviem, že asi som malo pila a každú hodinu vypijem pohár vody, ukludni ma to a cítim sa lepšie.. lebo viem, že telo keď ide záchvat tak začne samo panikáriť.. skus ísť ku psychológovi aj, veľa ľudí hovorí, že im to pomohlo.. ja mam šťastie, že som flegmaticka celkom, takže byť pokojná nie je pre mňa ťažké a hlavne je mi jedno že mám tetaniu, dá sa s tým žiť akoby si nemala nič keď si prestanes všímať každú hlúposť.. že ti trpnu prsty a máš tiky a točí sa ti hlava niekedy.. skus to ignorovať alebo si vymysli inú príčinu, ktorá je jednoduchšia vyriešiť ako s tou vodou napríklad.. ja naozaj malo pijem a tieto veci môžu byť aj z toho 😊 držím palce, hlavne nestresuj , tetania nie je nič vážne, keby bolo tak by polovicu populácie liečili v nemocnici..

emiliam
autor
5. mar 2017

@diana20 ano mas uplnu pravdu, je pravdou, ze zanedbavam pitny rezim, urcite by som mala viac pit a tiez to, ze velmi malo spavam, pretoze mala sa nam budi.v.noci idu jej stolicky a rano su deti uzno 7mej hore. To tocenie a bolest hlavy kludne moze byt aj z toho mas pravdu...aj sa presne chystam k psychologicke. Ono ked ma daco chyta doma napr. Pocit na odpadnutie alebo stazene dychanie tak je to neprijemne ale doma sa viem este ukludnit aj ked som sama doma ale horsie ked som dakde v meste v kostole na ulici, v obchode alebo v pol prechadzke mi pride tak, ze neviem ci domov dojdem akoze vacsinou ma to prejde same alebo s mg, len mi to otravuje zivot...ale pokusim sa dat na tvoje.rady a co najmenej na to mysliet. Vdaka ☺

diana20
5. mar 2017

@emiliam presne aj môjmu idú stoličky teraz takže viem o čom hovoríš a ešte aj tehotenstvo mi nespavosť spôsobuje, takže v noci neviem zaspať aj do druhej tretej ráno.. 😊 keď to príde na teba vonku tak si sadni niekam na lavicku a v obchode sa zastav opri o košík a zhlboka dychaj.. a aj ja veľmi malo pijem, takže možno je veľa aj kvôli tomu 😉 držím palce

emiliam
autor
5. mar 2017

Ved toto, ze malo pijeme aj spime a potom sa to prejavuje...inak tiez ked tak malo spim , tak na druhy den sa mi viacej ta hlava toci aj som taka slaba, aj ma boli...aj dnes zasa som vodu nepila...☺ dakujem za tipy, mozno sa staci ukludnit aj ked ma to dakde chyti, ono to zvykne prejst...len mna hneva to ze este pred rokom som toto vobec nemavala ani pomyslenie...nic mi nebolo a ja by som chcela aby to bolo ako predtym ale asi skor tou prirodnejsou cestou ako ad brat. Dakujem este raz ☺

lailaveve
5. mar 2017

@emiliam tie hnacky ktore niekedy mas su z magnezia...pri vyssich davkach prehana😉....takze asi si ho niekdy das na prazdnejsi zaludok alebo v kpmbinacii s nejakou stravou tak ta prezenie....mne tetaniu vyvolal stres kt.mi sposobil jeden ziak a jeho otec😲...dodnes na jeho otca nemozem ani len pomysliet lebo sa cela roztrasiem a uz to ide...teraz toho chalana nastadtie uz neucim dali ho kplegovi (teraz ma on chudak zo zivota peklo)...ja som skolabovala cestou do prace...moje decka ked to videli chudata plakali ani nechceli ist do skoly....muz bol vtedy v zahranici na skpleni...no des ..ja v nemocnici a doma deti uplne same....nebolo mi vsetko jedno...ja som pri kolabse, okrem toho ze som vobec nemohla bychat,prestala aj vidiet..este som aj den predtym dostala menzes a zivote som ho nemala taky silny...presla som od zachodu k dveram a, prepacte mi detaily, vlozka total plna uz mi to tieklo po nohach....msla som paniku ze ako pojdrmdo prace...ale z vypatim sil som si dala tri vlozky a isla som no par metrov od domu to uz pretekalo a k tomu som edte aj skolabovala...nebyt mojho kolegu ktory pre mna prisiel...neviem nevie.m....ked ma viezol do nemocnice tiez som sa zacals dusit...total plytky dych...tocil sa mi cely svet...uz sa mi pred ocami premietal cely zivot a myslela som ze deti ani muza uz neuvidim....neprajem to nikomu...kolaga bol zlaty ocss cesty ked videl co sa mi robi hned volal na pohotovost ze co ma robit...a ra pani mi cez telefon radila ako bychat...nastastie to pomohlo🙂..aj ked na chvolku ale uz som vrdela akp odohnat tu dychavicnost a pocit ze sa zadusim...tak preto ti hovorim...skus takomto stave sa nadychnut zadrzat dych a potom pomaly vydychovat alebo dychat do sacka...v takpmto stave totiz treba nasytit krvny obech oxidom uhlicitym (paradoxne ale je to tak)...a polavi to.....to ze hovoris ze si na matetskej a nemas stres je klamlive...totiz nemysli sa stres ze mas z niecoho nervy ale uz aj len samotne nocne vstavsnie a ponocovsnie ri deticksch a potom crlodenne fungovanie su pre organizmus velmi stresujuce...vycerpsnost je pre telo stres...takze prosim ked deticky na obed idu spinkat..kasli na vsetky riady pradlo a neporiadok a lahni si aj ty...a hlavne teraz ked mas taketo problemy...ver mi...dolezitejsie ako poriadok je zdrava mamina...myslim ze manzel to pochopi a bude rad ze sa setris 🙂....uvidis ze to oddych a spanok pomoze viac ako nejake oblbovaky od psychologa...oni totiz neriesia pricinu ale len tlmia dosledok a nemaju zaujem cloveku pomoct iba sa ho zbavit a nahnat si body☹...a to ze mas pocit ze odpadnes sa nemusis bat lebo ked clovek odpadne tym ze sa dostane na zem do vodorovnej polohy tak sa mu prekrvi mozog a sam sa preberie...jedinu obavu by si mohla mat z toho ze by si sa mohla niekde udriet...no pri tetanii..aspon ja msm taku skusenost...sa neodpadne hned skor je to take zamdlievanie cize sa vies zvist "bezpevne"na zem🙂....a k tomu magneziu...beriem 2x500mg od galvexu...to je lepsie ako magneB6...a radsej si k tomu daj samostatne B6....dolezite je totiz nie mnozstvo mg v tabletke sle v akej forme je viazany....najlepsie vstrebatelnost ma magnezium viszany vo forme laktatu a citratu forma oxidu je o nicom:-/..a sumive tabletky su len draha malinovka😉...a antidepresiva by som volila az uplne v krajndj nudzi...no ako poznam sebs tak by som ich urcite nebrala aj keby bolo neviem ako zle...ak predsa chces nejsky liek z tejto rady skus PERSEN Forte....mje to prirodne"antidepresivum"..proste liek posobiaci na nerv.sustavu...obsahuje len bylinky...no najdolezitejsie zo vsetkeho je ODDYCH, KLUD, SPANOK, MG, ZIADNA KAVA SILNY CAJ ANI ALKOHOL🙂..drzim palce

diana20
5. mar 2017

@lailaveve presne aj ja s malým spavam cez deň a tiež nevidím keď mám záchvat.. aj na vracanie mi je vždy na začiatku a presne to ide pomaly, aj keď som odpadla tak nie že hneď, ale vedela som, aj som sa dala na zem skôr..

emiliam
autor
5. mar 2017

Ano, aj mne to uz napadlo, ze tie hnacky mozu byt aj z magnezia...dr vravela, ze z tetanie, ale isto aj z mg, lebo sem tam som si asi dala aj vela...velmi pekne dakujem za skusenost aj rady. Ani nevies ako mi to pomaha ked mi dakto poradi, ze co robita ze sa to da zvladnut. Mala si to ozaj dramaticky priebeh...ja som dakde aj citala ze pred alebo pocas kramov sa tetania zhorsuje...s tym dychanim som to nevedela, ze ako...ale tiez mi jedna pani radila ako ty, je to neprijemny pocit velmi, ale musim sa to snazit v pokoji zvladat. Ved aj mne sa zda ze tie sumive mg sice maju viac mg horcika ale nepomozu tak a su drahe riadne...este nemam vyskusany magnerot...vraj ten je na tetaniu...ja som to od galvexu pri prvom tehu musela kvoli udrziavaniu jest 6x denne a este aj infuzie magneziove ale tetaniu som vtedy nemala...je to uplna pravda so spankom a oddychom ...uz rok a pol som nespala poriadne ani jedinu noc...mala sa budieva s placom ako kedy...dakedy 1x dakedy aj 5x...viem ze aj nevyspatost je spustacom...ale ani cez den sa mi neda spat...lebo starsi syn je doma a on nespava uz...takze ani ja...potom mi chyba ten spanok...ad by som urcite nechcela brat...😒ja len chcem normalne fungovat ako predtym starat sa o deti...moct ist aj na poldna s nimi na ihrisko bez toho aby ma tam chytili tie stavy na odpadnutie a pod...bez strachu ze dakde v meste odpadnem a mala zostane v kociku sama...keby savto aspon zlepsilo...ako takto fungujes ako ucitelka? Nebyva ti pocas hodin spatne ani raz?? Ja som tiez vyucena ucitelka ale som 5 rokov na materskej uz a chcela by som pracovat niekde v administrative s ludmi a neviem co potom ked by ma to tam chytilo...velmi pekne dakujem za vsetky rady. ☺ inak presne stresy su aj vycerpanost ale mozno mam predsa nieco...byvame s babkou mojou a ona je dost narocna a mavame casto s nou velke problemy dakedy sa aj mesiac nebavime v jednom dome...mozno aj to mi to vyvolalo...vkuse su s nou problemy a mam z nej doslova strach...

emiliam
autor
5. mar 2017

@diana20 to musi byt neprijemne no..ja nemam sancu sa cez den vyspat a v noci tiez malo...ale nechcela by som aby moje deti videli ze odpadavam...a potom ked odpadnete a preberiete sa tak vam to celkom prejde a uz je dobre?

diana20
5. mar 2017

@emiliam som potom celý deň strašne unavená a mám kŕče, závraty a tak ale inak v pohode no ja si moc nevsimam veľa vecí.. zlé sa mi dýcha potom dlho..

cattleya22
5. mar 2017

@emiliam Myslím, že dobrý psychoterapeut je na mieste. Ja síce tetatniu nemám, ale mám zvýšenú nervovo-svalovú dráždivosť a úzkostnú poruchu. Viem ti k tomu poslať dve knižky v pdf, mne veľmi pomohli - možno sa v tom nájdeš, možno nie. No a na nezaplatenie je autogénny tréning - teda niečo ako riadená meditácia.