Tetánia

emiliam
4. mar 2017

Ahojte. Mate niekto, prosim vas skusenosti s tetaniou? Mam ju diagnostikovanu polroka a velmi mi obmedzuje a nici zivot...mam denne neprijemne priznaky ako tocenie hlavy, zavrate, strata rovnovahy, porucha koncentracie, bolesti hlavy, pocit na odpadnutie, nevolnosti, zvyseny tlak, velmi stazene a plytke dychanie, pichanie do ruk, poruchy spanku, navaly tepla, sucho v ustach, strach, panika, nervozita, hnacky....uz nevladzem dalej takto.priznaky sa mi striedaju denne, bojim sa ist dakde, lebo mi je zle...brala som aj mg do zily aj mesiac magnosolv...teraz uzivam denne sumive mg s obsahom 365 mg a aj s vit.b6 a este vecer mg patstovky ... pomaha len kratkodobo..ked je velmi zle tak diazepam.za kazdu jednu skusenost a radu dakujem, ako sa s tym da zit, co robit...

jefinka18
14. okt 2021

@emiliam ja mam tetaniu zistenu asi mesiac...4 roky nevedeli co je so mnou az dali tuto diagnozu...su dni ked mi je faj ale potom su dni ako dnes...od rana sa mi mota hlava, pocit stazeneho dychania, tlaky v hlave a na hrudniku, na zvracanie a zavraty...ani mg mi nepomaha...uz mam miestami pocit ze mam nieco zo srdcom

arabela55
18. okt 2021

@pasikavamacka Dobrý deň, ako ste liečili príčinu, viete poradiť aj nám ostatným? ako bojovať s tou pliagou☹

1stefi121
30. nov 2021

@cattleya22 ahoj môžem sa opýtať čo ti pomáha na úzkosť?

cattleya22
3. dec 2021

@1stefi121 ahoj, u mňa jednoznačne Persen, Magnosolv (na predpis) a vyriešiť si krčnú chrbticu. A uvedomiť si, že je to len v hlave. Samozrejme, môžu byť aj ťažšie stavy. Odporúčam pár sedení u psychológa a šport. Nezmizlo to, len s tým už viem žiť. Prijala som to tak ako to je a počet atakov sa drasticky znížil, možno na 2 za rok. Držím palce 🙂

1stefi121
6. dec 2021

@kjanka86 ale užívate AD ja som dnes bola tiež dala my citalopram 10mg bojím sa to užívať...

lily14
8. jan 2022

@element05 ahoj ja mám presne to isté ale hlavne plytké dýchanie a hrca v krku a po neurole to prešlo?

1stefi121
8. jan 2022

@jefinka18 ja má kardio ok ale ten pocit dnes má.hrudi už ma pichá pod oboma prsiami ťažké dýchanie až bolesť pri nádychu , kašeľ pomaly prichádza ja už neviem či dnes nepôjdem aj na.pohotovost bolí ma hrdlo ...pre antibiotiká ...Ad už zabrali dala som neurol bolest je stále na urgente vás odbiju že to je úzkosť a chrbtica ...som s toho už na nervy ...

lily14
8. jan 2022

@1stefi121 a neurol pomôže? Keď nemám len diazepam?

1stefi121
9. jan 2022

@lily14 áno mňa dostatočne ukľudní...

adulienka11111
15. mar 2022

@pasikavamacka a co ste liecili? Aku pricinu? Resp ako ste sa z toho dostali? Dakujem

adulienka11111
15. mar 2022

@jefinka18 zdravim.mam presne tie stavy ako vy. Ako ste na tomteraz? Pomohlo vam nieco? Dakujem za kazdu radu.trapim sa uz 4roky. Dakujem

adulienka11111
15. mar 2022

@andrea549 ako ste sa z toho dostala?

adulienka11111
15. mar 2022

@andrea549 ako ste sa z toho dostala?

jefinka18
17. mar 2022

@adulienka11111 zdravim, uz mi je ovela lepsie....zavraty uz vobec nemam a citim sa dobre....nakoniec som sla k psychiatricke a opisala som jej svoj problem...hned mi povedala kde som bola doteraz a preco som tak dlho trpela...dala mi slabsie AD...prve dva mesiace sa mi stav zhorsil ale potom nastal zlom a a bolo mi zo dna na den lepsie....este stale ich uzivam jednu rano...zmenila som aj zivotny styl, zacala som zdravo jest , cvicim a snazim sa nestresovat a uzivat si zivot.
@adulienka11111

adulienka11111
17. mar 2022

@jefinka18 ale ja mam zavraty a pocit na odpadnutie cely den a neprestava. Napr teraz uz 6ty den mi je tak nonstop, ze len lezim. Ine prejavy nemam: ziadna panika, pocit, ze sa dusim, alebo nieco podobne nemam. Tak neviem co je somnou. Predtym som mala zavraty tak obcas, ale boli aj dni kedy som bola ok a zila aktivne. Teraz uz tyzden vkuse zle a len lezim. Neviem, ci je to tiez tetania????

1stefi121
19. mar 2022

@adulienka11111 pracujete?

1stefi121
19. mar 2022

@jefinka18 pracujete?

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 chodim do prace, ale je to kazdodenny boj.

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 uz som fyzicky vycerpana z tych stavov na odpadnutie. A samozrejme ani psychika nieje uz na tom dobre, lebo nikdy neviem kedy pride dalsi kolabs na odpadnutie. Mam to nonstop cely den.. Neistota pri chodzi, zavrat a uplne "vypnutie"tela, ked uz padam a stracam vedomie akoby. Nikto mi nevie pomoct. Mam za sebou vsetky mozne vysetrenia: ct mozgu-ok. RTG celej chrbtice- tam je zle zakrivenie kompletne. Ocne a usne vysetrenie kvoli vestibularnemu aparatu- je to ok. Nemam strach vyjst z domu, ani zachvaty, ze by som sa dusila ked mi prichadza ten moj stav.. proste ziadne ine prejavy nemam:len ten pocit na odpadnutie a zavrat ked vstanem na nohy.. co to moze byt?

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 cely zivot cvicim, som aktivna..no teraz pol rok uz je to zle, nevladzem skoro nic, posledny mesiac ani bezne cinnosti pocas dna.

1stefi121
19. mar 2022

@adulienka11111 bloknuta krcna ...ja som to mala a po náprave krčnej prešlo...

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 chodila som na napravy cely minuly rok..potom prisli covid obmedzenia a musela som prestat. Je pravda ze mi bolo lepsie, ale len na cca 2tyzdne po naprave. A tak som musela chodit dvakrat do mesiaca napravat. No postrasili ma, ze tak casto sa to nesmie robit, tak som prestala uplne. No a teraz som v stave neschopnosti😞 . Preto som zacala chodit nanovo na napravu, bola som tam zatial 2krat, no zatial mi je este horsie, kedze zacinam akoby nanovo.

1stefi121
19. mar 2022

@adulienka11111 mr mozgu máte ja som mala CT mozgu tiež ok až mr mozgu ukázalo Hypersiloziska

1stefi121
19. mar 2022

@cattleya22 ako to zvládate v práci ja idem v pondelok po 4 mesiacoch PN už dnes má chytila panika musela som dať neurol nie celkovo panika taká nervozita akoby vo vnútri neviem ako to dám v pondelok

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 cakam na vysledky MR mozgu na buduci tyzden. Lekar predpoklada zatial vestibularnu paroxyzmiu. A mozny neurovaskularny konflikt (8hlavovy nerv a cieva).

adulienka11111
19. mar 2022

@1stefi121 co je to za diagnozu, co vam ukazalo? Nepocula som o tom. Mne mali podat aj kontrastnu latku aby vylucili ten neurovaskularny konflikt. No vykaslali sa na to, ze vraj to lekar vzdy tak pise do ziadanky MR. Tak predpokladam ze si MR budem musiet zopakovat s kontrastnou latkou

pasikavamacka
25. apr 2022

@adulienka11111 sposobili to infekcie ako borelioza, EBV, herpesvirusy, ktore som liecila

jaruska6
26. apr 2022

@adulienka11111 Čo sa týka náprav majú na to lekári rôzny názor,môj kamoš neurológ zastáva názor,že je to prežitok a neodporúča to, skôr preferuje cvičenie a fyzioterapeut ten to radikálne odmietol za neho škola chrbta,kontrola držania tela,cviky na chrbticu a veľa veci je len v hlave nájsť si svoju cestu

adam42020
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz