Tetánia a stres

16. okt 2021

Ahojte ja sa chcem opýtať tie čo máte tetaniu či ste ju dostali napríklad aj v nákupnom centre kde je veľa ľudí a z ničoho nič ste začali stresovať. Lebo z ničoho nič to zasa na mna ide. Ach

zania
16. okt 2021

Jasne. Aj v nakupnom obchode, aj v noci uprostred spanku..neviem co ju spusta, nevybera si kedy a kde

autor
16. okt 2021

@zania z ničoho nič ja nakupujem a zrazu to na mna ide.

zania
16. okt 2021

Stoj v vklude, najdi si nejaky kutik, pomaly dychaj. Ja si nosim aj mikrotenovy sacok, do ktoreho dycham. Nadych, napocitaj do 3 a vydych..mysli na nieco pekne, skus upriamit pozornost na nieco ine.

Niekedy mi pomaha, ked tetanii vynadam. Normalne nahlas jej poviem,nech ide do kelu ze teraz nemam na nu cas. A prejde to 😁

luccija
16. okt 2021

@zania ale to chce už veľa praxe nie?🙂to je ideál nezľaknut sa a nevšímať si.Mna to zase začalo chytať po 3 m hlavne večer cítiť mravcenie na jazyku, okolo pier ...mám zvýšiť magnosolv na 2 vrecúška a život ide ďalej.Mam cvičiť jogu a nestresovat🙂

zania
16. okt 2021

@luccija co myslis ze chce vela praxe? To nadavanie 😁?

autor
16. okt 2021

@zania už je mi lepšie 😂 išla som do hm len som nečakala že to príde takto v nákupnom 😳

luccija
16. okt 2021

@zania áno, poslať ju do r....i🙂tak ja som ešte nováčik ešte sa učím.
Autorka mňa to chytilo minulý týždeň v novom nákupnom centre nikdy sa mi to nestalo len eskalátory a vyššie a vyššie, milión ľudí, rusko, ale mala som aj pred menzesom bolo mi zle, ale u mňa to neprechadza do nejakého záchvatu iba znervozniem, spotim sa...ja mám už pocit, že ide na mňa menopauza aj mám problémy s menzesom a odvtedy sa cítim takto labilna

autor
16. okt 2021

@zania ten jazyk cítim stále take mravcanie ono to prejde ? Ja som tiež nováčik a nikdy som sa s týmto v nákupnom nestretla

autor
16. okt 2021

@luccija aj ja som nováčik a tiež ma to prvý krát takto chytilo 😳 nervózna zrazu ako keby na odpadnutie mravcanie jazyka a ruka

marianarem
16. okt 2021

V nakupnych centrach je vela podnetov, ruch, vselijake zvuky, svetla, kopec tovaru...nervova sustava sa lahko pretazi a moze prist zachvat.

autor
16. okt 2021

@marianarem a čo najviac pomôže? Lebo boli sme v merkury tam samé svetla veľa ľudí potom sme šli do nákupného a to iste.

damiana1992
16. okt 2021

2x vo vlaku 😀😀

marianarem
17. okt 2021

Ja to na sebe nemam odskusane, ale niektorym ludom pomaha dat si slnecne okuliare, pripadne aj usi nejako odtlmit. Ja ked mam horsie obdobie, tak sa nakupnym centram vyhybam, pripadne idem len za konkretnym cielom, nechodim po inych obchodoch.

autor
17. okt 2021

@marianarem práveže som mala celkom dobre obdobie nič mi nebolo 2 týždne a znovu ma to chytilo v nákupnom bolo tam veľa svetla ľudí 😳

marianarem
17. okt 2021

Tak skus tie slnecne okuliare. 2 tyzdne nic, to este u mna nie je dobre obdobie 🙂 Dobre je pre mna, ked sa to rata v mesiacoch, nie tyzdnoch. Ja si inak bezne davam aj "klapky na oci" - na ulici aj v obchode sledujem len to najnutnejsie, to co potrebujem kupit, aby ma auto nezrazilo atd. V MHD hudbu do sluchatiek, zatvorim oci alebo pozeram do blba.

autor
17. okt 2021

@marianarem chcem sa ešte opýtať ja som nováčik a niekde som čítala že škodí káva ? Alebo nejaké jedlo tiež môže vyvolať tetaniu ?

luccija
17. okt 2021

Káva zvyšuje uzkost

autor
17. okt 2021

@luccija takze najlepšie vysadiť ? A nejaké jedlo ?

marianarem
17. okt 2021

Ja teda kofein nemozem a z jedal si nie som vedoma nicoho, jedine silna cokolada moze mat podobny ucinok ako kava.

luccija
17. okt 2021

Neviem o jedle...je to skôr o psychike, nestresovat, nerozculovat sa nad tým čo neviem zmeniť, šport, žiť život ako predtým neobmedzovat sa čo, ak sa mi to stane...magnézium, vápnik pravidelná strava, relax...milión veci, ktoré musíš zmeniť.Pre niečo sa to stalo asi si bola "natlakovana" u mňa je alfa omega dobre sa vyspat