Tetánia a z toho plynúca sociálna fóbia

motylik333
26. apr 2019

Dobrý deň,
rozhodla som sa napísať, pretože neviem ako ďalej. Vyskúšala som chodiť 2 roky ku psychológovi, nepomohlo mi to. Tetániou trpím od 13 rokov. Vtedy som nechápala o čo ide, bola som si istá, že určite pri tetanickom záchvate umriem. Síce sú obdobia kedy je to lepšie, momentálne je už niekoľko mesiacov obdobie, kedy nie som schopná fungovať normálne. Kvôli tétanii mám sociálnu fóbiu, veľmi silnú. Nie som schopná rozprávať s ľuďmi, ani s jedným človekom! Napádajú ma vtieravé myšlienky, že počas rozhovoru stratím niť, veľmi sa sústreďujem na to čo rozprávam a ako to rozprávam. Neviem sa týchto myšlienok zbaviť. Pracujem s ľuďmi a každý deň života je šialene ťažký. Premýšľam nad návštevou psychiatričky, avšak keď som si prečítala diskusie o liekoch, čo všetko môže spôsobiť a vlastne veľakrát sú len na škodu, prepadá ma pocit, že neviem čo budem robiť. Asi už budem vyzerať ako totálny blázon, ale premýšľam nad tým, že spácham samovraždu, pretože neverím, že to raz zmizne. Neviem ani opísať ako mi táto choroba ničí život. Naozaj už ďalej nevládzem...prosím, poraďte, čo robiť. Ak máte niekto skúsenosť aj s mojimi popisovanými príznakmi a s tým čo zabralo, prosím, dajte mi vedieť. Ďakujem.

lexi245
26. apr 2019

@motylik333 ahoj úplne ti rozumiem u mna sa objavila tetania prednedávnom a nemám ani tušenia ako to ovládať čo robiť pri záchvate ani nič žiaľ vždy skončím na pohotovosti. Úzkostlivé stavy, strach z toho že mi v spoločnosti príde zle dokonca aj stresy z ľudmi absolútne neviem čo mám robiť :(

henrikir
26. apr 2019

@motylik333 baby ukludnite sa, da sa s tym zit a proste treba pracovat s tym co do toho zivota dostaneme, mali by ste mat niekoho blizkeho kto vam pomoze prekonat tento spolocensky strach a stres, niekoho pri kom s citite fakt dobre, mozno by pomohol aj nejaky druh sportu, ste tam sama, ale okolo su ludia, vyplavite dost pocitov hlavne tych zlych a malo by sa vam ulavit 🙂))

misa1
26. apr 2019

@motylik333 skus antd.moje zname si nevedia vynachvalit zivot aky ziju teraz a to co zili bolo prezivanie.ja zacinam zajtra s nimi uz som z toho hotova

monkabohdalova
26. apr 2019

@motylik333 ahoj, skús napisat sem: mcvladin667@gmail.com

motylik333
autor
26. apr 2019

@monkabohdalova ďakujem, na koho je ten kontakt? človeka, ktorý má tiež podobné problémy? alebo nejaký psychiater?

motylik333
autor
26. apr 2019

@misa1 áno, premýšľam ešte aj nad tým, najprv som zisťovala či nemám problém s tým, že mi chýbajú minerály, dopĺňala som magnézium a calcium, konkrétne vigantol. Raz som začala brať serflift, ale prestala som ho brať, pretože som nemohla spať z neho. Neviem či niečo pomôže, pretože sa obávam, že ak raz začnem brat antidepresíva, tak že si na ne moje telo zvykne a budem mať po ich vysadení ešte väčšie problémy, síce neviem si predstaviť ešte horšie ako je to teraz...

misa1
26. apr 2019

@motylik333 ja som si dala predpisat brintelix ale zatial ho mam odlozeny a zacala som z inf mozno zaberu na to stahovanie a zavrate.potom sa rozhodnem ale mam ich doma