Tetania na celý život. Máte s ňou skúsenosti?

natalschen
3. apr 2010

mate skusenosti s touto otrasnou chorobou? ☹

natalschen
autor
6. jan 2022

@sara9567 jasné, ak budem vedieť 🙂 mne je momentálne fajn, ale to bude asi tým, že som si to upratala v hlave a niekedy si celé týždne ani neuvedomujem, že niečo také nám

sara9567
7. jan 2022

@natalschen chcela som opýtať ešte máte tetaniu aké príznaky máte ?ja mám tiež tetaniu bolia vás lýtka končatiny máte brnenie na rukách aj nohach

natalschen
autor
8. jan 2022

@sara9567 v začiatkoch som mavala neustále trpnutie, brnenie a zášklby po celom tele a časté technické záchvaty a veľa ďalších symotomov, ale nejako som sa naučila s tým žiť, prestala som tomu vzdorovať sa všetko sa zlepšilo, pravidelne užívam B-komplex, magnezium, jem banány, veľa vody pijem a hlavne je dôležité sa správne nastaviť na to, že to nie je nič vážne a neumiera sa na to a že "áno, je to blbé, nepríjemné, otravné a sťažuje to život, a nechcem sa rúhať, ale ak by som si musela a zároveň mohla vybrať medzi tetaniou a napr. rakovinou s pár mesiacmi života pred sebou, s radosťou by som si vybrala tetaniu " a ďakujem Bohu každý deň za to, že mám "len toto". Iní ľudia bojujú omnoho ťažší životný boj ako ja, preto som vďačná za toto. Som oveľa unavenejšia, každý deň ma bolí hlava, často mám závraty, nemám stabilitu, nemôžem cvičiť, lebo dva-tri dni potom mi je omnoho horšie a trasie sa mi celé telo, ale to všetko sa dá zvládnuť a o to viac si vážim, že mám" len toto" lebo osobne poznám niekoľko ľudí, ktorí dlho bojovali s rakovinou a do poslednej chvíle to nevzdali, vážili si každú minútu svojho života, a s veľkým rešpektom a úctou k takýmto ľudom som ja vďačná za to, že mám "len toto ".

natalschen
autor
8. jan 2022

pardon za preklepy 🤗 tetanické a nie technické záchvaty 😁 a pár ďalších chýb

sara9567
8. jan 2022

@natalschen ďakujem vám aj ja som rada že mám tu tetaniu a nič vážne nejako to zvládam

sara9567
8. jan 2022

@natalschen mali ste aj zvýšení tlak trocu

natalschen
autor
8. jan 2022

@sara9567 tlak mám taký lietajúci, raz vyšší, inokedy nižší... ale to zatiaľ zvládam a držím palce, nech je aj Vám je lepšie 🙂

sara9567
8. jan 2022

@natalschen ďakujem zatiaľ nemám až taký vysoký len teraz som mala140/97

popelka5000
12. jan 2022

@natalschen krásne napísané 👍❤️

sara9567
15. jan 2022

@natalschen ešte som sa chcela opýtať boleli vás lýtka myslím tak jak keby vám svalstvo sťahovalo

natalschen
autor
15. jan 2022

@sara9567 no ja som celkovo mávala časté kŕče a zášklby po celom tele , a mám výrazne zmenšenú ohybnosť- už si napr. nedokážem tak ohnúť chodidlo, aby som si obula lyžiarky, alebo sa neotočím v chrbte tak, ako pred tým, ale nie je to pre mňa koniec sveta, ale môže byť, že sa mi tiež nejak scvrkli svaly . Ale vďaka tomu, že ja tej "pani tetanii" nevenujem pozornosť ani môj cenný čas, tak sa môj stav zlepšil a sú obdobia, kedy si celé týždne nespomeniem na to, že ju mám a nedávam príznaky 🙂 akonáhle si na to spomeniem, už sa mi rozbiehajú prejavy, ale viem ich rýchlo zahnať a zastaviť, kedže su uvedomujem, že je to stav mysle a keď ju o toto odkloním vsetko rýchlo odchádza .... a to bez liekov ukĺudňovákov

sara9567
19. jan 2022

@natalschen dobrý deň prepáčte že vás otravujem ale tak vás bolia nohy mislim svalstvo

sara9567
31. máj 2022

@natalschen ahoj poradis ešte máš tu tetaniu

natalschen
autor
31. máj 2022

@sara9567 ahoj, tetania je na celý život, takže stále ju mám, už som sa s tým naučila žiť a väčšinu času si to už ani neuvedomujem

sara9567
31. máj 2022

@natalschen a stále máte bolesti dolných končatín sťahy a bolesti hrudníka

natalschen
autor
31. máj 2022

@sara9567 ja som nemala bolesti nôh ani hrudníka, teda mne sa tetania neprajvuje takto

luciac
31. okt 2022

@natalschen prosim vas mozem vam napisat spravu? dakujem budem vdacna za odpoved

natalschen
autor
2. nov 2022

@luciac áno 🙂

ferihegy
27. apr 2023

@dostex Ako sa mate po takej dlhej dobe teraz ? Preslo vam to neostre videnie a zavraty ?

ferihegy
13. máj 2023

@dostex Preslo vam to rozmazane videnie ?

lucinda010
19. máj 2023

@sarah024 ani mavam to dokonca ked ju mam silnu siahnem po dioptriach ked mam na chvilu pokoj aj okuliare odkladám...

marion30
29. máj 2023

@emiliam ahoj,prosím ta vyriešila si to nejako? Dnes som si toto iste uvedomila..tiež pracujem s pozityvnym myslením, kbt, Act terapie atď a všetko je lepšie len proste pred MS katastrofa temer vždy dostanem záchvat tetanicky. Ďakujem za odpoveď

lucinda010
2. jún 2023

@mojkamojka ja uzovam mesiace a stale sa mi to objavuje asi to chce dlhsi cas užívania

lucinda010
6. aug 2023

@marion30 pred ms je to katastrofa vzdy sa mi to zhorší a odznieva dlhoooo až po nej ....

lucinda010
7. aug 2023

@nicol156 ja mam tieto priznaky momentalne druhy tt mqm diagnostikovanu tetaniu, je to otrasne tabolest hlavy je priserna

maggie1192019
2. sep 2023

@sarah024 žzz

minyminy
15. jan 2024

@krtecek39 dobrý a ako dlho uz užívate Magrilan? Ďakujem

krtecek39
16. jan 2024

@minyminy užívala som ho par mesiacov, teraz len preventívne v ťažkých situáciách ako bola napríklad smrť ocka a môj rozvod

lucinda010
13. mar 2024

@emiliam samozrejme ja mám dostať budúci tt a už teraz cítim zhoršenie 🫣