Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Tetánia - skúsenosti

raja95
11. jún 2021

Ahojte, vcera sa mi konecne po dlhych mesiacoch potvrdila tetania. Test bol potitivny v oboch fazach, no multiplety a duplety len ojedinele. Takze teda to nemam az take zavazne? No priznaky mam teda strasne. Kazdy na mna pozera ako na hypochondra. Stale mi sklbu svaly, pocitujem brnenie az elektrizaciu, mravcenie prstov, stuhnute svaly az stiahnute v okoli ust a vpodstate v celej tvari. Divne steklenie na podnebi. Bolesti hlavy. Bolesti na hrudniku. Taky akoby tlak. Bolesti chrbta neskutocne…. Uz mesiac suplementujem magnezium, teraz som na tyzden vysadila kvoli tomu testu a je to horsie. Prosim vas co vam pomaha? Viem, nestresovat a byt v klude. Snazim sa, ale pri mojej praci sa to velmi neda. Ake mavate stavy pri tetanii? Da sa toho uplne zbavit?

marca7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kkovacovak
11. jún 2021

@raja95 pomôže ti sa s tým naučiť žiť. Inak to nepôjde. Budeš sa musieť naučiť ukľudniť sa, zvládať stresy, emócie. Dávaj si magnezko vysoké dávky. Môže pomôcť joga, meditácia, skrátka niečo pri čom sa naučíš úplne vypnúť hlavu. Dychové cvičenia, fyzická námaha podľa toho čo ti vyhovuje a hlavne kam ťa pustí telo. Mne pomohlo posilňovanie a vzpieranie. Kardio veci som nemohla vôbec. Povedz to najbližším v tvojom okolí, vysvetli situáciu nech vedia že majú odvrátiť tvoju pozornosť keď ti príde nejaký stav. Dýchaj do sáčku keď je najhoršie.

jaass
11. jún 2021

@raja95 po kolkej minute sa tetania potvrdila? Mala by si mat napísané v LS. A určite chodiť k dr na intravenózne podanie mg 🙂

monka105
11. jún 2021

Zmenila som prácu, dodržiavam pitný režim, naučila som sa, že nejak bolo nejak bude, snažím sa pravidelne cvičiť a meditovať 🙂 ja som mala s tetániou vždy spojenú aj migrénu, najprv prišla tá a potom mi doslova stŕpla jedna polka tela, ešte aj zuby a končeky prstov, zahmlilo sa mi pred očami a buď som odpadla alebo mi zostalo na vracanie. Musím si poklopať, že už viac ako rok som takýto stav chvalabohu nemala. 🙂

elisse247
11. jún 2021

@raja95 ja teda tetaniu nemám, no odporúčila som jej CBD rovno sme ho nasadili prispôsobili dávkovanie rovnako aj jej kamarátovi s tetaniou a má že veľmi dobre a spokojne.

raja95
autor
11. jún 2021

@monka105 och, tak mne nastastie az takto nieje. Ale hlava ma boli casto

raja95
autor
11. jún 2021

@elisse247 ja som voci tomu dost skepticka

luccija
11. jún 2021

@raja95 zacala by som tym co je tvoj stresor?asi to bude praca....

kkovacovak
11. jún 2021

@raja95 presne ako píše @luccija ...musíš zistiť čo ťa vnútorne zožiera alebo trápi. Môže to byť blbosť ale na tele sa to odzrkadlí rýchlo. Často býva aj spúšťačom nejaká negatívna vec takže sa skus zamyslieť s popracovať na sebe 🙂 Ver mi že tvoje príznaky ani zďaleka nie sú také zlé. Ty sama časom zistíš čo ti reálne pomáha. Najdôležitejšie je naučiť sa neriešiť a byť viac v pohode

elisse247
12. jún 2021

@raja95 a skeptická voči tomu či to pomôže alebo celkovo voči CBD? Lebo to je škoda, je to síce drahšia záležitosť to áno ale napríklad ja som brala toľko doplnkov pila aloe aby som sa cítila lepšie a keď som si to spočítala všetko dokopy tak s CBD ešte ušetrím.

macilaci
12. jún 2021

@elisse247 prosím ta co je CBD?

raja95
autor
12. jún 2021

@jaass nemam napisane ze po kolkej minute, len ze pozitivna ischemicka aj hv faza, len ojedinele multiplety a duplety, domin POV (to neviem co znamena)

raja95
autor
12. jún 2021

@kkovacovak
@luccija neviem kedy mi to zacalo, no mam stresujucu pracu aj skolu. Ja som sa asi pred pol rokom strasne zacala bat ze co ak sa mi nieco stane, a kvoli korone sa to nebude riesit, kedze sa vsetko v tom case odkladalo. Hladala som si na sebe priznaky kazdej choroby. A potom to zacalo. Do toho este aj zablokovana krcna chrbtica a problem s platnickami. Ja velmi chcem byt v pohode, ale bojim sa ze mi nieco je. Nieco velmi vazne, a ze preto mi tak je. A paradoxne tym si to spustam….

kkovacovak
12. jún 2021

@raja95 na tetaniu sa nezomiera takže v tomto môžeš byť v kľude. Uvedom si že sa stresuješ vecami ktoré ešte ani nenastali a možno ani nikdy nenastanú. Porozmýšľaj nad tou školou a prácou. Či sa nedá od niečoho mierne upustiť. Stresovať sa školou je v mojich očiach zbytočné. Tiež som chodila na VŠ a brala som to športovo lebo som vedela že ak budem stresovať tak si pohorším. Toľko hlúpejších ľudí spravilo školu že stresovať sa tým nemá význam. Uvedom si že ľudia sú na tom v živote omnoho horšie a musia fungovať. Musíš sa zaťať lebo dobre vieš že ti to robí problémy a si v začarovanom kruhu. Nič iné len naučiť sa zvládať stres ti nepomôže. Je to síce dlhodobejšia záležitosť ale v tomto ti naozaj nič iné nepomôže. Môžeš sa ľutovať a triasť sa pri kazdej veci alebo sa tomu postaviť a nedať sa.

luccija
12. jún 2021

@raja95 chapem, ale to si potom sama vyvolavas stres.Vzdy je riesenie....mne podobne stavy sposobuje kava uzkost, pocit brnenia pier, slabost, dlhsia prestavka bez jedenia.Tiez mam teraz stresy v praci a velmi to citim

raja95
autor
12. jún 2021

@luccija ano, aj mne je po kave horsie, uz som ju aj prestala pit, a to som bola niekedy velka kavickarka, aj 3-4 denne

raja95
autor
12. jún 2021

@kkovacovak
@luccija a viete mi poradit nejake dobre magnezium? Okrem magnosolvu, z toho ma prehana. Teraz mam nejake obyc z lekarne, ale jedna tabletka ma len 60mg magnezka, takze mi ich treba pojest vela za den 🙈

kkovacovak
12. jún 2021

@raja95 skús magnerot. Jedna tabletka má 500mg. Dávaj si 2 tabl. denne a uvidíš. Môžeš aj viac ak nebude pomáhať. Ale vždy si dávaj len polovičku. Rozdeľ si to na menšie dávky a častejšie

raja95
autor
12. jún 2021

@kkovacovak dakujem, vyskusam 😊

kkovacovak
12. jún 2021

@raja95 nie je za čo 😉 niekedy treba vyskúšať viac magneziek lebo každé funguje trošku inak. Mne aj tehotenstve najviac zaberá práve toto. Držím palce nech je ti lepšie 😉

luccija
12. jún 2021

@raja95 tiez mi poradili v lekarni Magnerot plus si davaj vapnik, b vitaminy

elisse247
12. jún 2021

@macilaci CBD je kanabinoid ktorý sa získava extrakciou z konope.
https://www.modrykonik.sk/group/12182/
Ja tu mám aj skupinu kde je o ňom všetko popísané tak podrobnejšie.

raja95
autor
26. jún 2021

@kkovacovak ahoj, prosim ta, mavala si pri tetanii aj take tuhnutie na zapastiach a predlaktiach? take akoby bolestive tahanie svalov? a to iste aj na tvari, hlavne v okoli ust a lic?

suzy_dm
25. aug 2021

@elisse247 Prosím aké CBD užívate? Ďakujem.

elisse247
30. aug 2021

@suzy_dm ja užívam nano CBD zo švajčiarska Vitana X.