Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

lubiss
14. apr 2017

@iveta1970 ivet a ty ho mas tiez ?? a taky intenzivny ci ?

jankafranka
15. apr 2017

Chcem sa opytat dievcata nebrali ste casto antibiotika predtym ako sa to zacalo?

majkam6
15. apr 2017

@jankafranka ja nie,pol roka predtym silny zapal stredneho ucha plus silne zavraty

kacenka396
15. apr 2017

Tinnitus mam uz 8 rokov...a uprimne povedane naozaj mi nic nepomohlo...ostalo mi to z obojstranneho zapalu stredneho ucha a taktiez mam bloknutu krcnu chrbticu....infuzie sice piskanie trochu utisilo ale bola to zalezitost 3 mesiacov a piskanie bolo zas spat...a o tom ako sa vobec dostat do nemocnice na infuzie je tazke radsej pisat nebudem....zaciatky su tazke ale casom som uz zvykla...resp kazdy usny lekar mi dopredu povedal "musite si zvyknut"

lubiss
16. apr 2017

Ja som ale nemala ziadny zapal ucha nic take obycajnu nadchu predtym ...akurat mi pri lezani stuhla chrbtica a som si ju "pukala"....ach jaj

candii
16. apr 2017

@lubiss ako myslis krcnu (krk) si si pukala??

iveta1970
16. apr 2017

Mne sa tinnitus úplne stratil.Je to asi zásluha toho ,že som bola ešte na materskej a deti išli do škôlky.Doma ostalo ticho a začala som chodiť cvičiť.Stále mám nadváhu , ale to cvičenie a dvíhanie malých váh mi pomohlo.Sem - tam ešte počujem šumenie v noci, ale iba jemné a po nejakom hlučnom zážitku.V podstate som sa vyliečila sama.Ja si myslím, že ostatné žienky ktoré tu píšete, tinnitus získali po zápaloch a podobné.V prvom rade treba vyliečiť poriadne zápal, ale nie utlmiť liekmi, ale vyliečiť a potom príde na rad psychika a cvičenie.Ja už pár rokov ,keď mám problémy beriem Diochi .Je to na všeličo.Mne to napríklad vyliečilo starý utlmený zápal močových ciest.Nechcem tu robiť reklamu, mne to pomáha už niekoľko rokov.Dá sa to brať aj súbežne s antibiotikami a ťažšími liekmi.Každá žienka si musí nájsť ten vlastný spôsob ako si pomôcť.

majkam6
16. apr 2017

@lubiss aj mne.sice sim mala tazky zapal ale v ten den som rano stuhnuta otocila hlav a velmi mi puklo.a o 2-3hodiny mi zacalo piskat.teraz asi 7 rok

lubiss
16. apr 2017

@candii ano popukala som si krcnou chrbticou a asi nahovno :(

lubiss
16. apr 2017

@iveta1970 konecne niekto komu zmizol to som rada

candii
16. apr 2017

@lubiss fuu .. by ma asi slahlo. Ja som to mala asi 3 dni po zapale vonkajsieho ucha a antibiotikach a teda stacilo mi

lubiss
16. apr 2017

@candii a zmizlo same ci ti na to nieco dali ????

candii
16. apr 2017

@lubiss same mi to zmizlo

lubiss
17. apr 2017

@candii no ja na to cakam kazdy den :( ale mam pocit ze mi nahrievanie biolampou pomaha uvidim co mi povedia na usnom zajtra ...

candii
17. apr 2017

@lubiss tak drzim palce nech to prejde ✊✊ je to hrozne.. mne tych par dni stacilo uplne, obdivujem ludi co s tym vedia zit.

pink_lady
7. jún 2017

zdravim, pridavam sa do klubu, pred mesiacom som bola dost v prievane, bolelo ma okolo ucha, zalahlo mi v uchu, tak divne tukalo ...potom toto preslo ale zacalo tam piskat...a piska doteraz...striedaju sa dni kedy je to uplne v pohode= bolo aj ze vobec nic nepiskalo, ale zato su aj dni kedy to cvrlika niekde zo zadu v hlave od rana do vecera...bola som na ORL, na neurologii - dostala som obstrek do krcnej chrbtice, ze ju mam stuhnutu, o3 do ucha, nejake vitaminy a odporucenie na rehabku a MRI mozgu. Sama vidim ze ked cvicim alebo plavam, pripadne masaz mi vecer chlap da, tak je lepsie...Na rehab ma objednali az na 26.6. a na MRI az na august, ale aj to je este v podstate skoro, ze? Napisala mi do karty cervikokranialny syndrom- ja dufam ze po rehabke to prejde a v mozgu mi nic nenajdu, ...ked si predstavim ze by mi malo v hlave rucat cely zivot...chapem Gogha ze si kvoli tomu odfaklil ucho :(

nathalia17
9. jún 2017

Čítam že pískanie a zvuky v ušiach je tinitus. Ja som na zaľahnuté uši točilo sa mi všetko, točil sa "svet", bola som v nemocnici a tam som sa dozvedela, že je to Manierov syndróm a lieky na to: Menisesc 24. Po užívaní, asi 3 mesiace mi to odišlo. Lenže lekárka povedala, že to mám syndróm a to sa vie vracať. Tak mám "radosť", ale vďaka Bohu nevrátilo sa to po 8 mesiacoch po liečbe.

lubiss
12. jún 2017

super baby ja to mam stale uz je to od aprila...ale mozem povedat ze sa to zmiernilo o dost...tiez som bola na sono zil dneska idem na magneticku a rengenekrcnej chrbtice tam mam nejake degenerativne zmeny....neurolog mi planuje infuzie na ozivenie nervov ci take cosi ze to mam asi po tej viroze nejaky nerv poskodeny..neviem uvidim snad sa toho zbavim nadobro

pink_lady
12. jún 2017

@lubiss mri coho? Mne sa to tiez zlepšilo, 4 dni ani pip, co je rekord ale na 5.den to začalo a pípa aj dnes, ale nie je to také ako bývalo...dufam že už to také zle nebude ako to pár dní Bolo. Ale vcelku sa desim tej mri, že ktovie co mi tam najdu

lubiss
12. jún 2017

magneticku hlavy

ma812
12. jún 2017

Dobry den, prosim vas skusali ste niekto biolampu? Ake boli vysledky? Dakujem

zojka07
16. jún 2017

nemá niekto skúsenosti s TinniTool EarLaser? Ďakujem

nelinatali
12. júl 2017

Ahojte, tinnitus diagnostikovali mojej mamine pred pár rokmi, potom čo začala cvičiť cviky na uvoľnenie krku. Vtedy mávala strašné stavy a nepomáhal ani strojček- hovorila, že to bolo na "cvokhaus". Asi po roku dostala pankreatický záchvat a schudla 30 kíl a zázrak sa stal- stav sa jej tak zlepšil tak, že pískanie skoro nepočuje. Zrejme je to spojené s tlakom, pretože na Vianoce pár kíl pribrala a pískanie sa zhoršilo, keď ich schudla, zlepšil sa jej aj stav.

jenn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinabila
20. jan 2018

dievcata,hlavu hore.ja mam tinitus uz skoro 3 roky,zaciatky tazke,ale chvalabohu po pol roku som si zvykla.asi to telo uz vnima ako svoju sucast:}ani so spankom nemam problemy,jednoducho som sa nejak prinutila si to nevsimat .dokonca su cele tyzdne az mesiace,ked na to uplne zabudnem.sem-tam ked sa zapocuvam,mam dokonca momenty,ked citim ozajstne ticho🙂potom sa zapocuvam iny den a piska mi to,ale hodim to za hlavu.ja som neverila,ze v tomto pripade psychika vela zmoze,ale je to tak.keby som tomu prepadala,tak scvokatiem,ale proste sa zameriavam na ine veci.a to ja nepatrim k nejakym extra optimisticky naladenym ludom,ktorym bola dobra nalada dana do vienka.som dost precitlivela povaha,no napriek tomu som Bohu vdacna,ze ma to nezlozilo,ale zijem dalej a nemozem uz dnes povedat,ze by moja
kvalita zivota bola horsia.najprv som si myselal,ze moj zivot sa bude delit medzi ten pred tinnitom a po tom,ako som ho dostala,ale nie je to tak ,hovorim to s odstupom casu.googlite,je aj vela anglickych stranok,kde ludia pisu svoje skusenosti a to cloveku pomoze.nevyse,ked som sa s tym zacala zverovat ludom okolo,zistila som,ze nie som sama,len v okurhu mojich kamaratov ma podobny problem viac ludi...

kokkin
20. jan 2018

@zuzinabila ahoj,vnimam to podobne,zaciatky boli tazke ale s postupom casu som si zvykla.Bohuzial aj tak s tym nic nenarobim.Ale stale verim tomu ze raz to prejde 🙂

lubiss
24. jan 2018

dievcata mam to uz polroka no bohuzial nezmizlo niekedy sumi dost niekedy slabucko..ale ako pisete aj ja som si zvykla..... strasneee :D...ale stale skusam ci nanastane zazrak zacala som cvicit jogu a tak...inak minule som citala ze to ma tolko ludi ze az.....vraj kazdy 4 jeto mozne? bohvie...ale tak su aj horsie veci stale treba to tak brat

pink_lady
21. feb 2018

mne s tinitusom pomaha pravidelne cvicenie, plavanie ...ja mam vacsiu tepnu, ktora mi tlaci na ucho, plus sa sem tam priskripne medzi stavce ...takze viem ze natrvalo sa toho asi nezbavim, ale niekedy aj tyzden mam ticho a potom chvilu piska...ale s tym co bolo na zaciatku sa to neda porovnat, takze dufam ze to takto uz zostane

ma812
22. feb 2018

@pink_lady a ako ti zistili ze mas vacsiu tepnu? Ja mam nieco s krcnou chrbticou ale ako to odhalit? Uz som absolvovala rozne vysetrenia a nic... ale uz som si zvykla, no raz by som chcela mat aj ticho v hlave konecne.

pink_lady
22. feb 2018

@ma81 bola som na magnetickej rezonancii mozgu a tam zistili predĺženú tepnu ktorá zasahuje kdesi k uchu... A navyše prechádza okolo stavcov krcnych, ktoré som mala blokovo postavené - najhoršie C0-C3. To mi jeden rehab Dr napravil ale zas musím fakt cvičiť a noc si dávam golier.