Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

polianka7
4. jún 2018

@indigirl Niečo podobné používame už pol roka, neviem, či som o tom tu už písala. Keď sme sa dozvedeli o generátoroch šumu, tak sme sa objednali k Mudr. Šutovej / nie som si istá priezviskom/ v Ružinovskej nemocnici, ktorá sa týmto zaoberá, ale nás odmietla, že k nej sa dá objednať až po roku ako máte tinnitus. Zistili sme si princíp tých generátorov a zaobstarali sme MP3, do ktorej sme nahrali rozne šumy a rôznu hudbu, hlavne ktorú mal rád. Veľmi mu to pomáha, hovorí, že keby nemal to, tak by už určite bol zbláznil. Zapožičali sme aj generátor šumu z aidio firiem, jeden USA výrobca a jeden nemecký výrobca, ale tie šumy manželovi nevyhovovali, tak jeden sme po týždni vrátili a druhý máme ešte zapožičaný už 3 týžden, tak uvidím či sa rozhodne si ho dať vyrobiť, alebo nie. Keď tento generátor predpíše doktorka / po roku/, tak je jeden prepláca poisťovňa a druhý musíme kúpiť a ak sa rozhodnte pre generátor skôr stoja od 800-1300,- € 2 ks. Vyrobia ho presne do ucha. Takže neviem, či je to presne táto metóda, ale ak áno manželovi pomáha, nosí to všadial na ušiach.

indigirl
4. jún 2018

@polianka7 no takto precitajte si www.beztinitu.cz...metoda ktota ozaj pomoha sa vola tinnitus retraining therpapy...princip nie jr v uplnom maskovani tinitu ale v jeho prekryti...navod pise peto presne v tej knihe...ak chcete preposlem v pdf. Suchova vraj nie je dobry odbornik... Aj mna odpalkovala tym zeaz po roku ale volala som s firmou aj bola osobne v audifone v bb a trt pristtoj brz straty sluchu stoji 150eur jedno ucho a prrplaca ho poistovna hned a po roku len ten kombinovany s nacuvacim zariadenin. Takze suchova ma zle info a vsetkym ho takto posuva dalej...peto tam uvadza aky mp3 prehravac je dobry a presne navod na tu metodu bez anvstevy lekara.....

ellanna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja16
15. okt 2018

Ahojte, tiež mám pískanie v uchu (niekde za uchom). Je to 24 hodín denne. Je to hrozné. Začalo to raz v noci a už neprešlo. Bola som na magnetickú, dávali mi 5dní infúzie canavit. Brala som tebokan. Bolieva ma krčná (až sa mi zablokuje veľakrát), tak som mala aj rehabky. Nič nepomáha. Je to taký piskľavý tón a akoby sa zhoršoval. Je to dosť hlučné. Tiež mám skúsenosť s MUDr. Šuchovou. Sestrička ma odbila, že k nim sa chodí až po roku. Dovtedy to má riešiť ORL lekár. Neviem ako.... Neurologička len skúša lieky od Agapurinu 400, Anopyrin 100. Z toho mi bolo zle, znížilo mi to tlak. Takže neviem čo ďalej, idem znova k ušnému, čo mi poradí.

lubiss
15. okt 2018

@maja16 neboli ste na napravani chrbtice u chiropraktika??? vela ludom to zabralo...mna napravil a potom som brala koenzym Q10 a treba aj B 12 a poriadny horcik...plus vyskusajte akupukturu je to skvela vec ja mam hucanie ale len mierne skor take sumenie ani si to uz nevsimam cez den najprv mi tiez dost hlasno piskalo a po tomto vsetkom sa to zmiernilo

indigirl
16. okt 2018

Baby ja riesim uz piskabie vyse roka je na dlho..suchova je krava...chodte dr.meszarosovej do bb alebo veldovej do prahy
...ale krcnaa ma velky podiel..poradte dobreho chiropraktika.

maja16
19. okt 2018

@lubiss viete mi nejakého chiropraktika odporučiť?Našla som teraz na Kramároch nejake centrum jednodňovej chirurgie.Je tam aj ORL a venujú sa aj tinitusu.Vyskúšam ísť tam

polianka7
19. okt 2018

@maja16 Boli sme tam, ale všadial je to rovnaké. Dali nám lieky len také, čo sme už skúšali. Najhoršie na tom je to, že nikto Vám na 100% nepovie od čoho to je. Už som to tu asi aj písala, že najprv bolo podozrenie od chrbtice, potom po magnetickej rezonancii hlavy zistili, že mu cieva tlačí na nerv pri strednom uchu. Neurochirurgovia to veľmi nechcú operovať, lebo že je veľká pravdepodobnosť, že ohluchne a bzučanie zostane a to by bolo ešte horšie. 12.11 ideme na konzultáciu ohľadom tejto operácii do Bratislavy k lekárovi, ktorý to operuje, no myslím si, že oveľa múdrejší nebudeme. Za ten rok a pol, čo sa s tým trápime sme vyskúšali všetko možné.V Prahe nás od operácii taktiež odhovárali, liečba je tá istá ako u nás. Najlepšie čo aspon trochu pomohlo sú MP3,ale o tom som už tu písala.Zlé je na tom to, že si už na to tak zvykol, že nedokáže bez toho ani chvíľu byť, cez noc bez toho by nevedel spať, vymení za noc aj 3 PM3, keď sa vybijú. Pred týždňom sme dokončili 10 x kryokomoru, aj o tom som niekde čítala, ale zatiaľ úspech žiaden. Takže bojujeme ďalej.

ma812
22. okt 2018

@polianka7 Aj ja som bola v komore a nic z toho, len som mala z nej stres - uavretý priesor a to ponáranie, tie masky, ale povedala som si, že to vydrím ak mi to má pomôcť, ale nic, vôbec nic... Ja mám pocit, že to mám od chrbtice krčnej, ale zas aj ked ma nebolí, tak sa to nezlepšuje, tak fakt neviem... Kúpila som si teraz tabletky s prírodným rybím olejom, kalamárovým olejom a Omega 3 olej, vraj to pomáha. Skúsim aspoň 2 balenia využívať a ak co i len trošičku zaberú a zmiernia to budem spokojna 🙂

monro
22. okt 2018

mne velmi pomohli videa Austin Goh na YouTube. Vyzera to smiesne, ale mne to fakt zabralo.

ma812
22. okt 2018

@monro a ako casto ste to cez den cvicili?

monro
22. okt 2018

@ma812 on to tam hovori. Dvakrát denne, rano a vecer...2-3 tyzdne.

ma812
22. okt 2018

@monro a prosím ta to ten prst sa vopchá do ucha do dierky, alebo sa pritlací ta chrupavka "do ucha". mam dlhé nechty tak preto sa pýtam 🙂 ze zle sa mi spára v uchu 🙂 🙂 Každopádne idem do toho, dakujem!

monro
22. okt 2018

@ma812 nie do ucha, tam vonku to pritlacaj.

lea80
29. okt 2018

Baby skúša tu niekto TRT metódu? ak áno ozvete sa mi do správy. Ďakujem 🙂

peter1960
24. dec 2018

Ja som zacal skusat magnetoterapiu ... ma s tym niekto skusenosti ??? https://www.orin.sk/tinitus/

ja beriem betahistin, Tebokan 120 a Zinok 50. No mam to uz asi od aprila 2018. nechcem to vzdat. Este chodievam na masaz a do infrasauny ...

P.

indigirl
27. dec 2018

@peter1960 skus trt terapiu

ma812
29. dec 2018

Ja som 2 mesiace brala tabletky z rybieho a kalamaroveho oleja a vazne mi pomohli. Teraz som ich vysadila a zhorsilo sa mi to. Chcela som vediet ci to bolo vazne tym alebo len nahoda. Podstatne menej mi hucalo v uchu aj tlak v hlave som mala menej, resp. ziaden som nemala. Ani hlava sa mi netocila. Takze idem na dlhodobu liecbu.

lucmirka124
29. dec 2018

@ma812 mohla by som vas velmi pekne poprosit.poslali by ste mi link kde to mozem kupit? Ja uz za 6 rokov skusila kadeco.ale pisete ze vam to ulavilo tlak v hlave, to by mi pomohlo keby to zabralo.ja mam aj stratu sluchu 80% aj vy horsie pocujete? Viem ze sa nevyliecim ale uvolnit tlaky v hlave to by bola velka pomoc.Dakujem

ma812
30. dec 2018

@lucmirka124 https://shop.foreverliving.com/retail/shop/shop...
Paci sa. Musite sa tam vsak registrovat a nakupit za urcite mnozstvo. Ja som sa registrovala, takze vam ich mozem objednat a poslat. Budem aj sebe teraz objednavat aspon 2 balenia. Lebo ja som si davala 3xdenne 2 tabletky. A ozaj mi to zmiernilo aj tlak v hlave aj hucanie. Teraz sa citim ozaj zle. Huci mi vela v uchu, predtym by som to takto mala len keby som bola cely den v hluku a tlak v hlave taky sa mi z toho toci hlava. Ak mate otazky kludne mi napiste.

janmar
3. jan 2019

@wiliboy dobry den, kde sa da rehabka absolvovat? dakujem

radaporadim
10. feb 2019

Užívam URUTAL a prestala som piť kávu alebo nápoje ako napríklad kolu. Lebo obsahujú kofeín lebo ten mi pískanie zhoršoval. Viac sa hybem a zdravšie sa stravujem a pískanie je oveľa oveľa slabšie. Cez deň ho ani nepočujem len trošičku večer ale to je úplne slabé oproti tomu ako silné mi pískalo pred tým. Takže môžem povedať ze URUTAL a lepšia životospráva vám pomôže zbaviť sa pískania v ušiach

indigirl
11. feb 2019

@radaporadim ta zdrava strava je jedna velka pravda....mne este pomaha magnezium citrát

radaporadim
22. feb 2019

@indigirl áno presne tak aj magnézium je super👍🏻😊

danielak25
4. mar 2019

@peter1960 Určite by som ti odporučila vyskúšať magnetoterapiu. Pozri sa ako to funguje https://zivotbezbolesti.sk/tinnitus-usne-selest... 🙂

bajo333
7. mar 2019

Zdravím. Pripájam sa do diskusie. Tinnitom trpím 19 rokov a nič mi nepomohlo. Od začiatku som mala predpísané iba lieky na prekrvenie ucha a rady od lekára, že sa mám naučiť s tinnitom žiť. Až keď som mala veľmi silný piskot, tak ma lekár po 15 rokoch poslal do nemocnice na infúzie. Nepomohlo, ba dokonca dočasne zhoršilo. Mám aj generátor šumu od MUDr. Šuchovej. Teraz to mám na úrovni, ktorú ešte zvládam. Píšem, ale ohľadom môjho manžela, ktorému začalo pískať pred mesiacom z ničoho nič. Je možné, aby obidvaja manželia dostali tinnitus? Manžel ho má však na úrovni, ktorú zvláda veľmi zle. Strašne mu to píska a ide mu to iba z uší. Mne to ide viac z hlavy a ja mám okrem pískania aj šumenie, cikády a všelijaké iné zvuky. Neviem ako mu mám pomôcť, lebo už vyskúšal infúzie, hyperbarickú komoru, naprávanie chrbtice, boli sme na cievnom, berie lieky na cievy + vitamíny, začíname s magnetoterapiou. Vidím, že je na dne. Zatiaľ to zvláda iba kvôli tomu, že aj ja trpím na toto hnusné ochorenie, vlastne to nie je ani ochorenie podľa doktorov, ale iba príčina choroby na ktorú nevedia prísť. Neviem ako mu pomôcť. Aspoň malé zmiernenie by mu pomohlo.

bajo333
10. mar 2019

Dobrý deň, nemá niekto skúsenosť so švédskymi kvapkami pri liečení tinnitu? Našla som na nete použitie u švédskych kvapiek, citujem “Pískání v uších, hučení v uších - při bolestech uší a hučení v uších se navlhčí chomáček vaty a vsune do ucha. Velmi dobře to pomáhá. Švédké kapky mají schopnost zlepšit poškozený sluch (nedoslýchavost)” ...

monro
10. mar 2019

@bajo333 ja som si to v najhorsich casoch zvykla davat na noc do ucha. Pomahalo mi to.

sasenka1307
25. apr 2019

@azizam prosim si este tu zaregistrovany? Citam, ze tu ludia pisali 9 rokov dozadu.. ako to je? Zijes s tym? Ja si na to este len zvykam, tak by som rada vedela ako ludia ako ty, co mali z toho nervy, ci to nejak zvladli.. nebodaj sa z toho dostali..diky

maja16
25. apr 2019

Ahojte, u mňa v máji to bude rok čo to začalo.....A nechce prestať, ešte sa to aj zvyšuje, hlavne večer. Našla som na odporúčanie niekoho stránku https://www.beztinnitu.cz/. Chalan tvrdí, že mu tinitus prešiel. Rozmýšľam, že si objednám jeho knihu. Chcem sa spýtať, či ste skúšali metódu TRT niekto?