Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

eeevvvkkkaaa
2. okt 2010

@azizam držím ti palce, neboj sa, časom si na to zvykneš. Viem, je to ťažké, no mne sa to podarilo. Mne píska už 13 rokov, nikde nechodím, nič neliečim. A zvykla som si tak, že prišla ešte horšia choroba, ešte väčšie problémy a tinitus sa mi zdal nič oproti iným veciam. Beriem to ako moju súčasť, som to ja aj s týmto. Držím palčeky.

adrianik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinituspacient
25. okt 2011

Vsetkych pekne zdravim. Na tu to stranku som narazil cez google cisto pre vyhladane slovo tinitus. Mam tinitus uz asi 5 rokov a myslim ze som si ho sposobl hlasou hudbou bol som DJ, mam 23 rokov.

Zo zaciatku som uzival Gingko a tinitus sa zmiernil. Neskor som sa radil prave z predajcom bylinnych tinktur a ten mi povedal ze samozrejme nie je dobre uzivat jednu latku dlhodobo. Ja som uzival gingko 2 mesiace v tabletkach a potom som zacal aplikovat tinktutu s gingko.

Momentalne gingko neuzivam uz 4 mesiac. Nahradil som ho ocistou organizmu.
Na internete som nasiel zaujimavy antioxidantovy drink. Je to jendoducho voda, ja davam 1 L a do nho vytlacim cesnaky (ja zvykmem vsetko dobre prehanat 🙂 tak ja si vytlacam az 40 strucikov a dalej vytlacim do toho 5 az 8 cistronov a davam si tam aj vceli med 🙂
Potom si nalievam pol deci rano cez den a vecer a musim povedat ze tinitus mam uz taky slaby ze si ho ani neuvedomujem. Toto aplikujem iba 2 mesiace. Samozrejme jem kazdy den ovocie a zeleninu a pijem vela vody a mineralnej vody.

Ak niekto skusi a pomoze budem rad.

Prajem vam stastny zovot a budete dobry ludia 🙂

epl
31. okt 2011

Ahojte. Ja mám tinitus od 2007. Teraz kojím a začalo mi pískať aj v druhom uchu.Predtým mi pískalo len v jednom uchu. Chcela by som vedieť, či má nejaká žena taký istý problém a či berie nejaké lieky.Každý deň prosím Boha, aby to nemali moje deti. S pozdravom EPL

jenn
5. nov 2011

@epl viem ako sa cítiš ja mam akoby cvrčkov v hlave no niečo neskutočne nepríjemne piskoce mi to tam už vyše 9 rokov obojstranne a to nonstop..... už som vyskušala všetko možne nemožne snad... a bez uspechov žiadne zlepšenie ani len o kusoček dokonca ked je zmena tlaku alebo som uplne unavena je to ešte horšie piskanie sa o dost zvyrazni a pripadam si ako v jaskyni kde všetko na okolo huči ale to našťastie netrva dako dlho poto sa to opäť vráti na tu moju frekvenciu 😖 neviem ako ty ale ja mám aj vyraznu stratu sluchu a samozrejme že sa bojim....teraz už dlhodobejšie užívam gingo max plus lecitin balenie vydrži dlho kupujem si to sama ako aj aureco ring stop že proti hučaniu v ušiach no neberiem ho dako pravidelne sa priznam lebo dost často sa mi stane a ako zakon schvalonosti mi vypovie zrovna na vikend tak kym ho zase dokupim ...... minule som objavila ušne sviečky z včelieho vosku a kurkumy chcem vyskušať ešte aj tie ..no samozrejme zase to niečo len stoji tak musim našetrit..koruniek nie je nazvyš 😝 a čo sa tyka deti... mam dve dcery ked sa narodila prva strašne som sa bala vyžadovala som vyšetrenia ale povedali mi že to mam ziskane nie dedične tak že sa nemam bat a tym to haslo 😝 jednoducho ma odbili ... teraz s malou beham po doktoroch pred polrokom jej vyberali nosne mandle ktore už dorastli a od vtedy stale zapaly uši a všimli sme si že horšie počuje ...zistili jej že ma taku alergiu stale spuchnute nosne dutiny a tym sa jej upchavaju ušne kanaliky koli tomu sme jej tie mandle dali von len dieta mi hluchlo bolo mi povedane že ma velke mandle a čim dalej jej to viac tlači a zužuje tie kanaliky...v tomto som už beznadejna ..no bojim sa , nechcem aby mali problemy z uškami ..viem čo to je , viem ako to zneprijemnuje život ☹ ☹ ty si tiež niečo skušala? ...juuj som sa ale rozpisala že?... a to keby ti mam popisat čo som všetko preto urobila asi by cela strana bola len moja ak nie aj viac 😀 .... snad sa raz niečo najde čo nam pomože ja sa zato tiež modlim 😉

skolara
5. nov 2011

@jenn skus vylucit komplet mlieko u malej to je uplnne vsetko aj v keksoch, maslo, tvaroh , v chlebe vsade.
Mojej malej to pomohlo a tekutina vytiekla ale sme na bezmliecnej kratko vyrazny pokrok sa da spozorovat do 6 tyzdnov lebo tolko trva kym sa kravska bielkovina vyluci z tela. A aj ty to skus u seba. MOja mala nemala ziadne zaludocne potiaze len mandla a usi. Mam to odporucene od doky a vizera ze mala pravdu moje dieta je zmenene.

jenn
5. nov 2011

@skolara fiiha toto som nepočula a čo konkretne mala tvoja mala za potiaže ? ... vylučiť uplne zo všetkeho?? hmmm a čo jedavate? 😅 čo ma mlieko spoločne s tinitom?... zaujima ma to fakt som o tom ešte nepočula... tebe tiež huči respektivne hučalo v ušiach?.. a už nehuči? či?

skolara
5. nov 2011

no davame jej ryzove a varim bud s ryzovym, sojovym alebo jedla bez mlieka.Obmedzit zemiaky (skroby) zaradit zeleninu a ovocie, neprazene a nesolene orechy.
Da sa to fakt sa aj ja lepsie citim co tak jeme.
Mala ma velku nosnu mandlu a s tym spojene aj problemy s uskami tekutina v usiach a slabsie pocuje. Po dvoch tyzdnoch bez mlieka som na vankusi nasla hnisave bodky a v uchu mala vytecene.A celkovo ju uz cajstejsie vidim dychat nosom aj ked mandlu ma este stale velku lebo to sa nezmeni zo dna na den ale pocuje urcite lepsie.
Hladala som na americkych strankach milk allergy and tinnitus len tak z prce a fakt to niektori ludia mavaju takze za pokus nic nedas. Ja som bez mlieka uz 3 tyzden a rano mam ovela viac energie a aj celkovo mi je lepsie a tiez mi z casu nacas zapiskalo v usiach len asi som nebol v tvojom stadiu.Ja by som to skusila hlavne pre malu ked uz chuda mala vybratu tu mandlu a je velka znova.
@jenn

bedocka
28. feb 2012

@katty3
katty ani si nevies predstavit aká aom rada, že som našla tento portál a ľudí s podobným problémom. Ja mám šumenie v lavom uchu uz 4 roky a posledné dva je to nonstop a odkedy mi to sumí neustále, mám problém sama so sebou.nič sa mi nechce, nechodim medzi ludí, nemám žiadnu životnú iskru a idem sama sebe na nervy,ale je to v skutku nepríjemné, hlavne večer, ked si to uvedomím tak si myslím, že človek labilnejšej povahy by hádam aj z okna vyskočil od depky......

bedocka
28. feb 2012

@tinituspacient
ahoj pacient, tak som si prečítala ten recept a veruže ho vyskúšam, nakolko nič iné mi nezostáva. tebe držím palec aby ti pomohlo, lebo si mladý a sluch budeš potrebovať.

bedocka
28. feb 2012

@nefaria
ahoj moja...tak zial neochota lekárov" fascinuje" aj mňa...... ja to mám intenzívne nonstop šumenie a berime betaserc 24 ale akosi to neustupuje... tak som ho znízila na 1 tabletu iba ráno a veru pohorčilo sa mi,....... naozaj ho asi treba brať aby cloveka nezačala boliet hlava....lebo na to pískanie sa dá naozaj zvyjknú, len nech nebolí z toho hlava, lebo potom je to na vyskočenie z okna

bedocka
28. feb 2012

@azizam
ahoj tinitový spolutrpiteľ.... chápem ťa ale nepáči sa mi že to vzdávaš a máš pesimistický postoj...pre psychické ukludnenie sám vidíš, kolko ludí má s týmto problém..ja tým trpím vyše 2 rokov a považujem sa za silnejšiu osobnosť , no počas tejto zimy som myslela, že bud vyskočím z balkón alebo neviem čo.....ALE uvedomit si treba, že sú ludia, ktorí trpia horišie ako my neznesitelnými bolesťami a TEDA si uvedomiť, že nejaké šumenie či pískanie predsa porazíme. Ak ti nič nrpomáha, tak som prišl ana to, že to je na psychike. treba brta lieky dalej aby ta nebolela hlava a večer pri zaspávaní si pustiť relaxačnú hudbu v decibeloch, pri ktorých vieš zaspať a neruší ta to A VERIT A PATRAT po nových možnostiach, ako to zmierniť a hlavne žiť...kolkí by za to dali neviem čo aby mohli žiť..... tak ak budeš mat depku sa ozvi, ja ta z nej vyvediem...papa a pekný den..ide leto tak to bude lepšie, aspon nebudu depky z počasia

tinitka
4. sep 2012

Ahojte 🙂.Neviem, ci sem este niekto obcas zavita, ale rozhodla som, ze aj ja prispejem svojou troskou a hlavne preto, aby ste sa nevzdavali. Ja svoj boj nemam este 100% vyhraty, este mi par metrov do ciela chyba.
Ja sa som sa s tinnitusom zacala trapit v decembri minuleho roku. Prekvapilo ma zo dna na den velmi silne piskanie, pri ktorom som nevedela existovat. Ale o tom som nechcela to vsetci tu poznate.
Co vsetko som vyskusala, kym moje piskanie vymyzlo uplne na cely celucicky mesiac a teraz je uz len slabucke vecer pred spanim?
Zacala som klasickou celkovou detoxikacnou kurou. ( Od vtedy si ju robim kazde tri mesiace cez naplaste detoxipan).
Prve tri mesiace som poctivo brala vsetky lieky, co mi dali lekari, ale citila som sa po nich unavena, pribrala som 7 kil a za tri mesiace sa moj stav nijak nezlepsil.
Zlom nastal, ked som pre tinnitus musela dat v praci vypoved a ja som nevedela ako dalej. A sanca na nove zamestnanie bola nulove, kedze som mavala 2x 3x do tyzdna take stavy, ze som sa nevedela postavit z postele, tak mi piskalo. ☹
Kedze som bola bez prace a s diskotekou hlave, som si povedala dost. Ked to raz zacalo, musi to aj raz skoncit.
Prve com som spravila kupila som si letenku do Australie a vybavila viza. Jednoducho som si isla splnit svoj sen a naucit sa po anglicky. Nikdy som na to nemala cas.
Druhe co som spravila. Vybavila si dobru poistku, pre istotu, keby sa moj stav zhorsil na tolko, ze by som musela byt hospitalizovana aj u protinozcov.

Po tretie co som spravila vysadila som vsetky lieky, ktore som mala od lekarov. Aj tak som nemala pocit, ze mi pomahaju a po precitani som zistila, ze vacsina z nich je na baze ginka. A nasadila si ginko. A rozne vitaminy o ktorych som sa docitala, ze liecbe napomahaju. Ako Zinok, Vitamin C, E a vitaminy B. A kazdy den si varim repikovy caj.
Tesne pred odchodom som sa cistou nahodou dostala k tibeckemu lekarovi a ten mi povedal, ze pricinu nevidi. Zial. Ale dal mi rady (platia hlavne pre mna, kedze ja som mala oslabene aj oblicky).
Podla neho som sa mala vyhybat studenej strave, hlavne ladovym salatom a studenej uhorke, a studenym zemiakom.
Podla neho som tiez mala vysadit uplne bravcove a kuracie maso. Pri stravovani sa iba s teplou stravou som mala problem hlavne: Co si dam na ranajky? To som vyriesila postupne. Zacala som si varit napr. teplu ovsenu kasu s bananom, jahodami, nastruhanym jablckom, s orechami. Alebo hrianky s maslom. Ked mam chut, tak si urobim hemendex, parky a podobne. A vzdy mam teply caj.
Tiez na jeho odporucanie pol hodinu pred ranajkami vypijem pohar teplej vody na lepsiu cirkulaciu. (Celkovo pitny rezim je pri tinnituse dolezity, tak pite pite a pite.).

S obedami a vecerami teplymi nie je problem.
Tiez mi poradil, ze pred spanim si mam natierat spanky levandulovym olejom a dobre by bolo, keby mi niekto vymasiroval aj krk pred spanim. To si zial ako tak robim sama, kdeze mi nema kto.

Tiez uzivam od neho bylinky, ktore mi predpisal:
Rano/ Agar 8 ( ja mam 1 gulicku) - pred ranajkami s teplou vodou.
Obed/ Mutik - po jedle (1 gulicka)
Vecer/ Agar 20 - po jedla (3 gulicky)

Tymito pravidlami sa riadim stale.
Kedze som niekde na nete vycitala, ze priciny vzniku tinnitusu mozu mat povod v krcnej chrbtici, v strese, poruche sluchu, v zlom prekrveni a u mna sa pricina nenasla, tak som sa zamerala postupne na kazdu z tychto pricin.
Kedze mi to moznosti dovolili tak po prichode do Australie som uplne vypla a snazila sa odburat stres cestovanim, zacala som sportovat a vela sa prechadzat po pri mori. Kedze som sem prisla v ich zime, plavat v oceane som este tu moznost nemala. Ale more mi velmi pomaha na utisenie piskania. A moj den zacinam vzdy z horucou cokoladou v ruke a bud sa prechadzam po pobrezi, alebo len tak sedim a pozeram na ocean.
Kvoli lepsiemu prekrveniu, ako som uz spominala, som zvysila sportovu aktivitu, zacala som behavat v parku, 2x do tyzdna chodievam plavat a kazdy druhy den sa vyberiem do sauny a do virivky, ktoru mame v dome kde byvam. 3x do tyzdna chodievam do posilovne.
Kedze sa spominala aj krcna chrbtica, mi bolo po prichode sem odporucana chyroprakticka. U nej som bola najviac skepticka a zo zaciatku aj sklamana. Lebo jej navstevach sa mi vzdy stav zhorsil a zacalo mi piskat este viac. Ale na odporucanie mojej osobnej trenerky som vydrzala aj toto obdobie a musim povedat, ze tieto dve osoby mi najviac pomohli. Chiroprakticka mi raz do tyzdna ponaprava chrbticu a zo zaciatku to bolo so mnou naozaj zle. A moja osobna trenerka mi vysvetlila ako sa mam spravne po cviceni ponatahovat (strecing) a ako si mam najst pazmy (stianuty sval laicky povedane) a sama si ich rozmasirovat, aby mi svaly netahali chrbticu. Davali sme do kopy cele telo nie len krcnu chrbticu. Aj ked aj krcna chrbtica bola v zlom vstave. A to uz bola tak stiahnuta a stvrdnuta, ze ked mi ju chceli rozmasirovat, tak som zacinala dusit. Takze sa sme na nu museli ist pomalicky cez spominanu saunu a virivku.
Tiez chiroprakticka mi odporucila si dat skontrolovat zuby, ci su v poriadku a tiez si dat aj skontrolovat, ci nemam nahodu aj cisty navajickovoch, ze to s tym moze suvisiet. To uz budem relalizovat doma na Slovensku.

Co sa tyka poruchy sluchu. U mna sa zistila percepcna porucha sluchu. Tu som urobila opatrenia, ze som prestala pocuvat hlasnu hudbu. Zacala som sa vyhybat koncertom (aj som si poplakala ked tu mal koncert Prince a ja som nemohla ist). A prestala som pouzivat sluchadla od usi. Ci uz na mobile, alebo MP3.

Neviem Vam povedat, ze ktora z tychto veci mala na mna vplyv a co najviac zabralo. Ale postupne som zistila, ze zaspim aj bez liekov na spanie, ktore boli mojim nerozlucnym spolocnikom. A tych som sa vzdat nedokazala. A postupne som zistovala, ze moje diskotena v hlave (tak ja pomenuvam moj tinnitus) pomalicky, ale isto uticha. Az sa stalo, ze cely Jul a skoro aj celu polovicku Juna som prezila bez piskania uplne. Zial , potom sa piskanie vratilo, ale nie je to take strasne ako pred tym a viem fungovat uplne ako zdravy clovek. A kedze raz uz piskat prestalo, verim, ze ked prestane piskat nabuduce, bude to uz navzdy.

Dufam, ze niekomu z vas moje riadky pomozu.
Netvrdim teraz, ze mate kvoli tinnitusu davat vypovede, cestovat na druhy koniec sveta. Uvedomujem si, ze sa to neda. Ale len sa skuste na chvilu zastavit a porozmyslat, co mozete pre seba urobit, aby ste sa mali lepsie a boli zdravsi.
Mna tinnitus naucil, ze ja som na prvom mieste a ze ja som pre seba najdolezitejsia. A ze slovicko neda sa, neexistuje. Najdite si na seba kusok casu, relaxujete a venujte sa sami sebe. A pocuvajte svoj hlas. A nevzdavajte sa. Tinnitus sa da porazit.
PS: Za dva tyzdne sa vraciam na Slovensko, ale navyky, ktore som si vybudovala vo svete Klokanov planujem praktizovat aj nadalej.
Za dva tyzdne sa

Pred spanim si natriet spanky levandulovym olejom.
Dostatok tekutin.

veron0210
27. sep 2012

Ahojte ja sa chcem spytat ze ci ta akupunktura funguje lebo mne tiez nic nezabera. Totizto som vela v tichu a som z toho zufala:(

desmondy
23. okt 2012

hucanie v usiach moze sposobovat aj nedostatok zeleza. skuste si to vysetrit, ak mate anemiu, je mozne, ze to je pricina tinnitu. a akupunktura je tiez velmi ucinna, ale mala by byt vykonavana skusenym lekarom. drzim palce.

nisa778899
13. nov 2012

Tinnitus - zvonenie/hucanie v usiach moze byt sposobene mnozstvom roznych spustacov...cez pocuvanie hudby nahlas, nadory/poranenia krku a hlavy, stres a depresie, svalove blokady krku, poskodenie stredneho ucha, zapaly az po hucanie ako dosledok nadmerneho uzivania roznych liekov (napr. antibiotika, volne predajne lieky atd.). Da sa to aj liecit, ale je dost tazke najst ten dovod, preco niekto ma tinnitus. Intenzita zvonenia sa da kontrolovat pomocou vhodne zvolenej stravy, stress a napatie svalstva krku sa da odstranit jogou, existuje hudobna terpia a maskovanie zvuku atd. Nasla som jednu dobru stranku o tom, ale cela je v AJ. Mozno pomoze.
http://www.ringinginleftear.org

aemka
15. nov 2012

ahojte. neviem, nakolko je tato tema este aktualna, no chcela by som sa vas spytat, ako sa vam tato choroba zacala. ci z jedneho dna na druhy, alebo postupne. tiez mavam obcas taketo stavy- hucanie v uchu- velmi neprijemne, trva to aj 2-3-4 hodiny, no potom to chvala bohu prestane. po mesiaci dvoch opat. vracia sa mi to v nepravidelnych intervaloch, niekedy z nicoho nic, niekedy pri zlom pohybe, nahlom zohnuti sa... velmi sa bojim, aby sa mi to nevyvinulo do stadia, ze to budem mat non stop. ved je to stav na zblaznenie. mozte mi prosim napisat, ako sa vam to zacalo... dakujem!!!

tinitka
29. dec 2012

@aemka
na tvojom mieste by som sa na to opytala lekara, ci je to v poriadku. Za to nic nedas. Obcas piska, huci v usiach kazdemu. U mna to zacalo zo dna na den. Som bola nachladnuta a mala som velky stres v praci a zacalo pisakat. Ja som mala taky zvuk ako ked prejdes okolo elektrickej rozvodnej skrine a veeeeeeeeelmi nahlas. Ja som tomu najskor nevenovala pozornost. K lekarovi som isla az na treti den a to aj len preto, ze krstny do mna nakrical, ze na co cakam. A uz si ma v nemocnici nechali. 18. decembra to bol presne rok. Ale chvalabohu ti musim povedat, ze uz mi piska len obcas a uplne potichucky pred spanim. Tak uz je to take znesitelne a dobre. Ak by mi to takto ostalo bola by som spokojna. PS: Zevraj ked zacne piskat v usiach tak je dobre nasadit infuznu liecbu hned do dvoch dni. Mna vtedy doktorka "zdrbala", ze co som prisla tak neskoro, ze uz mi ani svatena voda nepomoze.

kveta
29. dec 2012

@aemka Zacalo to z nicoho nic po prechodenej chripke. Byt Tebou, pisem si stale dennicek, co si jedla, pila, robila, aby si vylucila piskanie ako nasledok niektorej potraviny alebo zlozky potravy.

kiski
4. jan 2013

Zdravím vás všetkých,
som tu nový, tinnitus mám asi 10 mesiacov a je to pekne otravný parchant. To ale všetci viete. Bojujem, ako sa dá. Zistil som, že ho vôbec nepočujem deň potom, keď šoférujem moje auto, ktoré má tuningový výfuk. Stačí, že prejdem k priateľke cca. 100km, a celý deň mám potom pokoj. Ale o dva-tri dni je spať. Podozrievam práve ten výfuk, že mi to vyvolal (zrejme som si ho vôbec nemal namontovať, ale mládí je blbé 🙂) Zaujímavé je, že to nevypuklo hneď, ale až tak dva roky, čo ho mám na aute, asi sa to počas tých dvoch rokov v uchu pekne ničilo, a potom to prepuklo. A keď idem večer spať, je to presne ten zvuk, čo počujem v uchu...
Tak som začal potom pátrať, a naďabil som na video na youtube, ktoré popisuje tinnitus a jeho vznik zrejme najpravdepodobnejšie, aj keď netvrdím, že to tak na 100% musí byť. Celkom ale tomu verím. Tu je adresa:

https://www.youtube.com/watch?v=a8KGvGBcSeU

Je to ale celé v angličtine, čo však nevadí, pretože tie obrázky pochopia aj tí, čo tomu nerozumejú. Suma sumárum, jedná sa zrejme o klasickú liečbu pomocou tónov, niektorým to môže pomôcť, iným zrejme ani nie, ale za vyskúšanie to stojí, lebo je to zadarmo. Ide tam vlastne o počúvanie tónu, ktorý je najbližšie k vášmu tónu tinnitu po dobu 30 min denne po 30 dní. Vyskočil však ďalsí problém, kde vziať zvuky. Takže som zasa pátral, a na nete som objavil stránku:

http://www.realmofexcursion.com/downloads.htm

kde sa dajú zvuky rôznych frekvencií stiahnuť priamo do počítača. A keďže sluchátka má doma skoro každý, a liečba liekmi u mňa vôbec nezabrala, idem to aspoň vyskúšať. Môj tinnitus je pekne hlboký, okolo 30-40Hz (ako ten blbý výfuk). Ak bude nejaký progres, určite sa ozvem.

kiski

aemka
17. jan 2013

@kiski ahoj. chcem sa ta spytat, ako si zistil rozsah tinnitu (30-40Hz). podla toho, co som citala, sa neda zachytit pristrojmi...

kveta
17. jan 2013

@aemka Porovnavaj zvuk v uchu so zvukom zo stupnice tonov z toho linku, co dal kiski.

kiski
17. jan 2013

@aemka samozrejme, že som len porovnával zvuk môjho tinnitu, ktorý počujem v uchu s tými tónmi z tej stránky, a vybral som si taký, ktorý sa najviac podobal... 😀

Ale nakoniec som to vymyslel inak. Stiahol som si Tinnitus Tamer, ktorý je na 14 dní zadara. Vytvoril som si zostavu, ktorá sa najviac podobá tomu môjmu tinnitu (frekvencia, hlasitosť, pulzovanie, atď...) a potom som jednoducho nahral zvuk, ktorý ten program produkuje do počítača pomocou programu Audacity (ten je free). Takto mi vlastne ten zvuk v PC zostane, aj keď programu vyprší jeho časový limit a po 14-tich dňoch sa znefunkční... 🤐

Inak počúvam ten zvuk každýdeň 10 minút (toľko trvá celá nahrávka), a mám pocit, že pomaly sa to zlepšuje. Samozrejme, nezmizne to hneď, ale môj subjektívny pocit je taký, že intenzita hlasitosti sa znižuje... Popritom ešte športujem, a večer idem spať dosť unavený nato, aby som si nejaký "bezvýznamný" tinnitus všímal 🙂

aemka
17. jan 2013

@kiski od 20Hz modulation a nizsie mi ide len praskanie z reprakov... 😢 to asi nieje spravne, vsak? ja nemam ani tak piskanie v usiach, ako neustale dunenie, akoby mi v hlave hucal traktor. s tymito zvukmi sa to neda úprovnat... idem sa z toho zblaznit.

aemka
17. jan 2013

nemate niekto skusenost s liecitelom Síma Pavel? jeden pan ho velmi chvalil, vraj robi ocistne kury a jemu pomohol s tymto problemom...

kiski
18. jan 2013

@aemka no pri 20Hz ide aj mne z reprákov to isté...🙂 to je už príliš nízka frekvencia, hlavne, ak sú reproduktory nie príliš kvalitné...

Vyskúšaj ten Tinnitus Tamer. S jeho nastaveniami sa dá tak pohrať, že si to nastavíš pomaly presne tak isto, ako je samotný zvuk tinnitu. Aspoň ja som sa priblížil.

g_l
21. jan 2013

Pripájam sa k Vám babenky.
Trápi ma to asi 2 rok a môjho manžela uz 3 roky. Obaja trpíme statočne.Mne tvrdia že je to psychika a nervový systém, krčná chrbtica, aj drieková navyše jaj mam aj problemy s klbami a mobilitou.O barliach prejdem už len pár krokov a 3.rok som na vozíku,ORL zistili mám slabšie lavé ucho horšie počujem ale hlasná hudba alebo reč mi vadí....
Smažím sa na to všetko nemyslieť.Tinitius je aj vec stresu.
Môj manžel mal rôzne lieky na to a nič nezabralo.Teraz začína s rehabilitáciou krčnej chrbtice tzv. mäkké techniky na doporučrnie neurologičky. Uvidíme čo to urobí.On to ma spôsobené kedže je stavbár hlučnými prístrojmi zbíjačky atd.
Obaja sme z toho dosať nervozny.Ja som na inv. dôchodku ale manžel ešte pracuje.

dodo14
28. jan 2013

@sinoa Ahoj čítal som tvoj článok ohľadom tinitusu,-píska mi v oboch ušiach ale dosť veľmi,večer je to neznesitelné. Píšem ti preto ,že si písala vo svojom článku ,že sa vyvijajú nejaky nový liek na tinitus - nevieš niečo o ňom blišie.
Ďakujem a pekný večer. Dodo.

sinoa
31. jan 2013

@tinitka Velmi rada by som sa tebou zoznámila. Mám tu hroznú vec tiež a stalo sa mi to v noci v Írsku. Odkiaľ si? Prosím ťa, som v zlom psychickom stave, lebo po mesiaci PN nastupujem do práce/som učiteľka/ a neviem, či to zvládnem. Pred Vianocami sa mi to zhoršilo kvôli hluku a stresom v škole.
Zároveň som sa rozišla s partnerom po troch rokoch, lebo mi neposkytol žiadnu emocionálnu podporu.
Tak sa toto všetko naložilo na mňa naraz. Alebo som si ja naložila. Potrebujem sa s niekým porozprávať.

tinitka
31. jan 2013

@sinoa ahojko. Ja som z Bratislavy. Kludne mi napis na mail: zuzana.bulikova@gmail.com