Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

admija
20. jan 2009

Tinnitus mam 3 roky, zvykla som si a dokonca mi vobec neprekaza. Da sa to! Ak citam, ze ludia pri tejto diagnoze trpia psychicky, tak dakujem Bohu, ze to zvladam. Pocujem dobre, co ma tesi. Myslite si, ze sa to moze zhorsit? Myslim strata sluchu.Proti hucaniu v usiach vraj pomoze: Na vatu nakvapkat cibulovu stavu a vlozit do ucha.Pomoze aj kupel noh v octovej vode./na 1l vody 2 PL octu. Kupel by mal trvat 15 minut. Nemam vyskusane. Trebenova doporucuje aj svedske kvapky.Drzim vsetkym palce, verte zvyknete si. Su ovela horsie diagnozy.

janulienocka
29. mar 2009

ahojte, pridavam sa aj ja, pred tyzdnom mi zacalo piskat v pravom uchu a modlim sa aby prestalo ... Skusam ginko, polvertic, tebocan, homeopatika - nepomaha, mam za sebou vsetky mozne vysetrenia, usne, CT, vsetko v poriadku. Ak ste niekto skusali ten laser, pomohlo? Dajte vediet

jenn
30. mar 2009

no ten laser by zaujímal aj mňa.....u mňa stále bez zmeny,všetko po starom..... ☹

janulienocka
30. mar 2009

takisto som skusala usne sviecky a zajtra ma caka infuzia, tak uvidime. Ak by to ostalo v tomto stadiu, hadam by som si zvykla. Ale keby sa to malo zhorsit, tak to bola katastrofa. Este som citala o nejakych cinskych tabletach, uvazujem nad nimi, ak by to do stredy nepreslo

janulienocka
1. apr 2009

tak na tie infuzie maju plne terminy, vezmu ma az 12. maja ☹ , chcela by som sa opytat, ci sa to niekomu z vas casom zhorsilo?

jenn
3. apr 2009

vid ja príklad ☹ ale mne sa začal strácať aj sluch 😔 ....držím palce aby Ti to pomohlo....mne nie 😖

janulienocka
8. apr 2009

jenn skusala si nejakych liecitelov? alebo alternativnu liecbu?

jenn
8. apr 2009

janulka všetko možne aj nemožne pod tou alternativnou liečbou máš čo na mysli? 😉

janulienocka
8. apr 2009

myslela som liecitelov, homeopatika, prirodne lieciva, akupunktura atd. atd. ja zatial ziadna zmena, ☹ , skusam co sa len da

bibianna
8. apr 2009

http://www.medicalfuture.sk/kontakt.html
mne dali nádej tu, že vedia zistiť príčinu, som zvedavá

janulienocka
13. apr 2009

Inak, som neskutocne sklamana z nasho zdravotnictva, vsade pocuvam aby sa to clovek snazil podchytit co najskor. Ja beham po lekaroch o tretieho dna ako sa mi to objavilo, cca od 20. marca a objednana som na infuzie az koncom maja. Setricka ma len vo dverach odbila, skor sa vraj neda a tak. Katastrofa ☹

ema.nz
14. apr 2009

janulienocka:tak vitaj v klube 🙄 ale na to nic neexistuje 😠 ak bude nieco nove daj vediet.....

nefaria
23. apr 2009

Janulienocka, so mnou spravili to iste, tie infuzie mám vychodené, mne nepomohli...už 4 mesiace beriem betaserc, nepomáha.. robili ti Audio??? ak nemaš problemy so sluchom, nemalo by sa to zhorsit.. vyhybaj sa vsak alkoholu, nikotinu a vela kofeinu.. aspon mne to tak bolo povedané.. ;) tiez stres a únava tomu nepomáha, ja som študentka, takže ja som sa pri tomto len zasmiala.. a z lekárov si nič nerob, moja obvodná už len pregúli očami, ked sa tam zase s týmto objavím.. 🙂)

janulienocka
26. apr 2009

Ahojte, robili mi audio, vraj je to v poriadku. minuly tyzden mi zacalo piskat aj v druhom uchu ☹ , ale niekedy to zmizne. Pytala som sa od lekarky na RTG krcnej chrbtice a magn. rezonanciu, na rtg mi zistili zuzenu platnicku ci co, cakaju ma rehabilitacie, ale az od 19. maja. Posledne styri dni, ked si lahnem vecer tak za chvilu pocujem bit srdce, pulz, a prejde mi to az ked vstanem a trochu sa prejdem. Nerozumiem tomu, cim to moze byt

sylvia75
29. apr 2009

Ahojte.Ja mám túto diagnózu od augusta 1995.Začala som s tým chodiť k lekárom hneď,ale bez výsledku.Na kadejaké vyšetrenia som chodila cca 2 roky a nič sa nezistilo.Potom som to vzdala,lebo za tak dlhý čas si človek nato zvykne.Ja to už nevnímam.Prestala som sa nato sústreďovať.Tiež mám väčšinou zapnutú telku alebo rádio,no ak je ticho tak to počujem.Neviem či sa to zhoršuje keď som nervózna,keď nemôžem zaspať alebo je to stále rovnaké len v tých prípadoch to viac vnímama.Vyskúšala som aj všakovaké bylinky,obklady,naparovania,ale žiadna zmena.Držím všetkým palce,aby sa im to podarilo prekonať.

nefaria
4. máj 2009

Janulienocka, aj mne obcas zapíska aj v druhom uchu, potom to zmizne... a to s tým srdcom, mám presne to isté.. ten pulz nemám ani tak rýchly, ako strasne hlasný, proste to brutálne cítim, akoby mi srdce narážalo o niečo.. zvláštne, nepripisovala som to tomu, žeby to mohlo mať niečo spoločné s tinnitusom.. žeby som naspat navštívila lekárku??? 🙂 a inak, aké si mala to audio?? koko dz???

janulienocka
14. máj 2009

Nefaria, audio som mala vraj v poriadku, udaj dz som na tom papieri nenasla, ale mozno myslis db, tam som to mala vacsinou 10 az 15 db, na lavom uchu som mala 20 asi dva krat. Tak hadam je to dobre, Ty si mala ake audio?

nefaria
15. máj 2009

presne, 10 až 15 raz dokonca tiez 20, prepáč, bolo to Db.. 🙂 tak sme na tom asi rovnako.. a hovorila si s lekarkou o tom búšení srdca??? a na lave to tiez pocujem ovela hlasnejsie.. zvlastne.. 🙂)

janulienocka
15. máj 2009

hovorila som to lekarke, ta mi povedala ze mi nevie pomoct, tak sa snazim si pomoct ako sa da. Dnes som mala super noc, lebo som nic nepocula, len ticho, takze uzasny pocit 🙂 clovek sa zrazu vie neskutocne tesit z obycajnych veci ...

janulienocka
12. jún 2009

chcem sa vas opytat, nestalo sa niekomu z vas, ze by ste malu po infuziach zavrate? Som po infuziach 3 tyzdne a strasne sa mi kruti hlava cele dni, uz neviem co s tym. ☹

sarah06
12. júl 2009

ahojte ja mavam tiez strasne hucanie v lavom uchu.je to hroza

egyptanka
autor
12. júl 2009

janulienocka, ja som sa s tym nestretla,ale urcite to konzultuj s lekarom
sarah a bola si uz s tym na ORL? Treba to podchytit v rannnych zaciatkoch ...

mne sa stav zhorsil, lebo nemozem brat lieky kvoli dojceniu, ale to dojcenie mi za to stoji. 🙂

sarah06
13. júl 2009

kedysi som s tym bolo na orl.aj v nemocnici som lezala na infuziach vtedy pomohli ale stale po rokoch mi hucieva.tiez som dojcila tak som nic nebrala.ale potom bol zas ticho a v poslednom case je to stale.ale dala som sa zas objednet tak uvidim co povie dr.

wiliboy
16. sep 2009

Jednou z možností liečby Tinnitu je aj cielená rehabilitácia krčnej chrbtice a jednotlivých štruktúr v okolí príslušného ucha. Pretože zmeny napätia svalov, fascií a blokády v krčnej chrbtici môžu spôsobovať hučanie v ušiach.
Túto cielenú terapiu absolvovali naši pacienti od roku 2003 kedy sa touto problematikou zaujímam, u pacientov kde bol problém pohybového charakteru v krčnej chrbtici sa tinnitus odstránil po 3 týždňoch liečby.

jalao
16. sep 2009

ahojte, bzucovia 😉 pripajam sa do klubu... ☹
Ja to registrujem cca poslednych 5 rokov, este pred poslednym tehotenstvom, ale neliecim sa vobec...viem, ze s tym zije vela ludi, ale vzdy kazdy novacik je z toho zdeseny, ako som bola najskor aj aj. 😉

kalendula
30. mar 2010

ahojte podobni nestastnici s tinitom ☹ . predpokladam, ze mate o diagnoze vacsinu uz nacitane.
moze ciastocne pomoct rehabilitacia krcnej chrbtice, lieky od neurologa, ORL, psychiatra - pre skludnenie ktore vascina z nas potrebuje pre cas noci, kedy hucanie byva neznesitelne 😝 .

davam vsak prakticku radu na zmiernenie pocitu piskania v noci. nechajte si otvorene okno /pokial nie je ovsem velka zima/,
aby ste poculi prirodzeny hluk - sum z ulice. Okrem ineho vynikajuco posobi pocuvanie CD s bublanim potoka, rieky pocas celej noci v intenzite ktora vam je prijemna. tieto prirodne hlbinne zvuky nie su vysoke a tlmia piskanie v usiach ktorym trpime hlavne v tichu noci a nemozeme spat.

v Cechah tieto CD-cka existuju, zohnala som si ich a citelne lepsie spavam. skuste.
vdaka nim budem moct pomaly vysadit psychooblbovadla na spanie.

Prajem vam nielen pekny den ale aj pokojnu noc

🙂

egyptanka
autor
7. máj 2010

Ahojte, po dlhsej dobe sa ozyvam a chcem sa poradit ... uz skoro dva roky neberiem ziadne lieky, nakolko som bola tehotna a teraz stale dojcim, stav sa trochu zhorsuje, myslim, ze to suvisi aj s krcnou chrbticou kedze neustale nosenie dietata je zataz na chrbticu, na masaze nechodim, niekedy (nie velmi casto) sa mi stava, ze mi pukne v uchu na par sekund hlucho a potom ako keby niekto pridaval hlas a zvuk sa znova vrati. Toto mi pred tym nerobilo ... teraz bojujem sama so sebou ... ukoncit dojcenie (kedze mala mi prespi celu noc a nezaspava na prse tak je to o kusok jednoduchsie) alebo pokracovat v dojcei pokial mala bude mat zaujem. Moze mat nelieceny tinnitus vplyv na moznu stratu sluchu alebo poruchu sluchu v buducnosti?

Cez den to nejako nepocitujem, ale fakt tie noci a vecerne zaspavanie su otrasne, desne, neskutocne neznestilene ... desim sa kazdeho vecera. A najhorsie je, ze aj ked mala zaspi cez den a ja si chcem ist zdriemnut tak skrz piskanie nezaspim ...

Ono kto nema tinnitus nepochopi ake je to zlozite ...

azizam
9. jún 2010

ahojte. ja trpim as 4 mesiace piska mi v pr. uchu, je to nieco hrozne vobec ale vobec sa neviem s tym zmierit.. stale nato myslim, robil som presne ako mi naordinovali ORL doktory, nic nepomaha, cim dalej tym je to horsie, niekedy myslim ze ak s tym budem musiet zit tak si ten zivot neviem predstavit.. radsej?????? nic ma nevavi, aj ked sa robim ze som rad ze zijem ale najradsej by som s tym skoncil niecim.. najhrise je natom ze sa do toho vyznam velmi dobre a viem ze nic nepomoze.. ale nie,,nestracam nadej a chcem dokazat ze sa to liecit da... ale s tym zit sa urcite neda- aspon pre mna- ak poznate niekoho co by vedel pomoct prosim dajte mi vediet.. beriem betaserc, cavinton, Ginko, masaz krcnej chrbt.,
nech uz konecne najdu na to nieco aspon na zmierneneie... citim sa s vami a viem ako to je.. ZIVOT MA UZ NEBAVI

ladinka05
2. okt 2010

@bibianna : Super a som nepocujuca a uz petrvava 3roky stale a nikdy neprestava,a co mam ti poradit??

eeevvvkkkaaa
2. okt 2010

@ladinka05 ahoj, ja som ta bibiana mam zmenený nick? nechápem čo si mi chcela poradiť, povedať, skús to sformulovať ešte raz. Mne píska 13 rokov, no zvykla som si na to, nevšímam si to.