Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

bibianna
14. mar 2008

Naučila som sa s tým žiť. Vždy sa snažím, aby niečo hralo, telka, televízor. Najhoršie je to keď zaspávam a keď je ticho. Mám to už 11. rokov. Raz mi to jeden deň stíchlo a to som mala cez noc v uchu cesnak. Ja to mám len na ľavé ucho. Raz mi jeden liečiteľ zistil, že mám v uchu troch mikroorganizmov a to mi to spôsobuje. Verím tomu, ale lekári také niečo nevedia zistiť. Kúpila som si prístroj zapper na ničenie vírusov a baktérií na www.zapper cz a ku tomu aj knihu revoluce v léčení nemoci. A zhodou okolností som sa v tej knihe dočítala aj o tinituse. Tá doktorka tam píše, že to spôsobujú mikroorganizmy. Žiť s tinitusom je strašné, no už si to tak nevšímam. No moja posledná nádej je ešte ten elektronický prístroj na ničenie tých bacilov. Teraz to ešte nemôžem odskúšať, lebo som tehotná a to sa v tehotenstve nesmie používať. Mám niekde aj nejaké domáce rady na tinitus, ktoré som ešte neskúšala, napr. naparovanie ucha nad bylinami, keď nájdem, dám ti to tu. Neskúšala som tie rady, lebo som zistila, že čím viac sa tomu venujem, tým je to horšie na psychyku, tak som rada, keď na to nemyslím. Niekde som čítala, že to nie je choroba, ale symptom, tak to nie je vážne, ale je to hrozne nepríjemné a aj na nervy. preto sa snažím odpútať pozornosť od sebapozorovania. Prajem nám obom aby sme našli nejaké riešenie. Odkedy to už máš. U mňa sa to objavilo zo dňa na deň.

bibianna
14. mar 2008

A počuješ dobre? Ja áno.

egyptanka
autor
14. mar 2008

bibianka, pocujem dobre, len audiogram preukazal ze niektore rozsahy vo vyskach uz velmi dobre nevnimam. Ja som to postrehla tak pred 3-4 mesiacmi, ale az teraz som isla k lekarovi lebo uz ma to fakt znervoznovalo. Mam to na obe usi. Ale tiez zacinam smerovat k alternativnej medicine. Je to presne o psychike, asi nam organizmus dava na javo, ze mame spomalit, viac relaxovat. To ticho pred spanim je hrozne, bola som velmi proti aby sme v spalni mali televizor, ale teraz som vdacna, ked si manzel pusti nejaky futbal a ja pri tom zaspavam.
Je to beh na dlhe trate ... uvidime ci sa nam uspesne dobehnut do ciela. 🙂

bibianna
14. mar 2008

Ja dávam tiež prednosť alternatívnej medicíne. Ja som tiež najskôr užívala lieky, nezabralo, napravovali mi aj krčnú chrbticu, nič, potom som bola v nemocnici na infúziách, no tie boli také silné, že mi poškodili nervový systém a trpela som dosť dlho depresiami. Po tých infúziách mi bolo veľmi zle, mala som tlak 80 na 50, no aj tak mi ich naďalej dávali, a prejavilo sa to negatívne niekde inde. To pískanie aj tak neprestalo. Potom som už prestala za tým chodiť. Určite sa ti ešte ozvem, lebo ty to vieš pochopiť, čo prežívam, a už koľké roky. Ak by si aj ty vedela nejakú pomoc, daj vedieť. ahoj.

egyptanka
autor
14. mar 2008

bibianka, joooj som rada ze som zalozila tuto temu, niektori ludia sa na mna pozeraju ako na blazna.

bibianna
14. mar 2008

To ti verím, ja už som sa prestala sťažovať, trpím tíško sama, nemalo to význam, nariekať.

betka1
15. mar 2008

Na ceskej TV je relacia 13. komnata, kde mali na navsteve hudobnika s tinnitusom. Neviem, ci sa ta relacia da este spustit na strankach CTV, ale predtym tam bola.
http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?...
"Tinitus, jinak též Meniérovu chorobu, má dnes u nás přibližně dvě stě tisíc lidí, ze známých osobností například spisovatel Jáchym Topol, v historii jí trpěli i Vincent van Gogh, Jonathan Swift nebo Julius Caesar." 🙂

janinah
15. mar 2008

Môžem napísať,čo viem z čias,ked som pracovala ako sestra na orl,tinnitus je kvôli poruche prekrvenia vo vnútornom uchu,preto sa dáva vazodilatačná liečba,aby sa dosiahlo prekrvenie aj v tomto mieste,aj ked sa zdá,že táto liečba je málo účinná,treba ju opakovane absolvovať,lebo zastavuje a spomaľuje celý proces,bez liečby sa to zvykne zhoršovať,za tie roky som zažila len jedinú jednu pacientku,ktorej sa tinnitus vyliečil,či sa nneskôr vrátil,to neviem, ostatným sa mierne zlepšil,a mnohým sa zdalo,že liečba nepomohla,držím prsty.

erika1
16. mar 2008

Ahojte,tak aj ja sa pridavam do spolku "piskajucich" 😠 .Mne piska v lavom uchu uz vyse dvoch rokov.Stale som sa s tym nevyrovnala,ale snazim sa to nevnimat,aj ked sa to vzdy neda.Bola som aj na orl,kde mi zistili neprekrveneho"slimaka" a viac som to uz neriesila.Nasadila som si ginkgo bilobu a uzivam to.Bola soma aj na audiogram,kde zistili,ze horsie na to lave ucho pocujem a dr.mi odporucil,aby som si ucho udrziavala v klude.A ja som sa len zasmiala,ze ako by sa to pri 3 detoch dalo 😀 😀 😀 ...

egyptanka
autor
16. mar 2008

Joj ja som tak vdacna za vasu podpodu, moznosti ktore ste napisali, som v tomto zaciatocnicka a tak uvidim ako to zvladnem.
Jedine co ma mrzi, ze je nejako malo informacii na webe ohladom tohto. Snad raz sa najde nieco co nas zbavi tohto priznaku. Zatial som optimistka a som zvedava do kedy mi to vydrzi. 🙂

bibianna
16. mar 2008

egypťanka, skús hľadať na českom sezname, ja som tam o tinituse našla dosť.http://search.seznam.cz/?q=tinitus&mod=f

bibianna
17. mar 2008

http://www.acare.cz/tinitus.html
Neviete niečo o tomto? Náhodou som to objavila.

jenn
24. mar 2008

ahojte žienky , tak sa k Vám pridám bohužial ☹ tiež. S týmto problémom sa trápim už skoro šesť rokov. Je to naozaj hrozné , aspoň pre mňa , dosť mi to znepríjemňuje život. Mám toho za sebou viac než dosť a neúspešne. Vystriedala som tolko ušných lekárov , nemocníc - cez Bojnice ,Martin , Bratislavu , dokonca KOšice . Infúzie , injekcie , lieky na prekrvenie , rúzne vyšetrenia od výmyslú sveta , dokonca aj hyperbarická komora a nič. Tak tiež o ludových liečiteloch , rôznych domácich receptoch - kvapky , obklady , masáže - tiež nič z toho. Pred 11 rokmi som mala meningoencefalitídu borelióveho pôvodu , no až 5 rokov nato mi začalo hučať , a pripisujú to tomu. Začiatky boli hrozné tiež mi to začalo zo dňa na deň , ani som si to zo tačiatku neuvedomovala. Ja to pociťujem ako cvrlikanie cvrčkov s takým píšťaním . Je to naozaj hrozné , snažím sa nato nemyslieť , ale je to stále so mnou , nonstop , či zaspávam , či vstávam , stále. Strašne mi to znepríjemňuje život , hlavne preto , že mám potvrdenú aj čiastočnú stratu sluchu . Musím sa aj niekolko krát pýtať čo hovorili , mám problémy zo zrozumitelnostou , niekedy sa po mne nechápavo pozerajú. Mám aj strojček do ucha , ale pravdu povediac , hambím sa zaň , tak ho nenosím , aj mi v uchu dosť vadí. Teraz som z toho všetkého dosť na nič , posledné dni - večery mi to niekolkonásone zosilnie a idem sa zblázniť , všimla som si že som čím ďalej nervóznejšia a všetko si to odnesie moja staršia dcérka a manžel a z toho mi je na nič. Stále hladám dáku pomoc pri mojom probléme , strašne by som túžila keby mi prestane hučať , je to obojstranné , viac v lavo , možno raz 😉 ak budete mať niečo nové dajte vedieť , vyskúšala by som , no ak ešte niečo také ekzistuje čo som nevyskúšala 😉 🙂

bejby29
24. mar 2008

Kocky, skuste ist na stranku www.zdravie.sk a tam radi jeden pan pod menom RNG, ci vam nieco neporadi

bibianna
25. mar 2008

jenn, je mi ľúto, čím všetkým si prešla, ja to mám 11 rokov na ľavé ucho, no ja si niekedy na to nespomeniem aj týždeň, snažím sa na to nemyslieť, ked som stále niečo skúšala, bolo to horšie, lebo som to sledovala. Prečítaj si ak chceš moje príspevky hore. Aký máš názor na hypnozu? Mne hypnoza pomohla pri dlhoročnom probléme o ktorom nechcem hovoriť, možno niekedy skúsim aj ten tinitus. No to som bola u odborníka.

jenn
27. mar 2008

ahojte baby , bibianna , tak ja som si popozerala niečo o tej hypnóze a troška mi svitla nádej , vypadá že sa nato dám a skúsim ešte túto možnosť. Chcem sa ťa spýtať keďže máš s tým skúsenosti , kde si bola Ty - u koho , o akého odborníka sa jednalo , nechcem to riskovať a nechať to na dákeho laika, dúfam, že chápeš.a či si z toho nemala troška strach. Ako to všetko vlastne prebieha? čo to stálo Teba a kolko tých sedení si musela podstúpiť?ďakujem Ti zatial , troška viac otázok naraz , hm? 😉 Ja sa snažím nato tiež nemyslieť , zozačiatku som to dosť sledovala , ale to by som sa z toho asi zbláznila. Ide len o to že v poslednej dobe sa cítim z toho všetkého trocha tak divne , pravdu povediac som ako keby totálne vyčerpaná a stále sa cítim zvláštne , ako keby mám stále vypité , som stále taká oblbnutá , úplne mi v tej hlave duní. A preto som sa aj rozhodla že skúsim ešte túto hypnózu.

enika
28. mar 2008

ahojte kocky. Tak vidim, ze nas je viac s tymto problemom ☹ . Ja trpim na tinnitus nieco vyse dvoch rokov. Prve mesiace boli katastrofalne, okrem toho som mala kopec inych problemov a nejako sa to vsetko spojilo v jedno, plus este tinnitus. Behala som po vsetkych moznych vysetreniach, nikde nic nezistili, tak na mna pozerali ako na blazna. U mna to sposobuje chrbtica, lebo po napraveni to bolo daleko lepsie, ale ked sa mi to znova vratilo, tak sa zhorsil aj tinnitus. No proste zacarovany kruh. Tolko slz, co som vyplakala a trapenia co som si uzila by som uz nechcela zazit. V noci som sa budila na strasny piskot, lebo som si myslela, ze ohluchnem, ale potom sa to znova zlepsilo. Na audiometrii mi zistili, ze pocujem aj to co nemusim, cize stratu sluchu nemam. Vsetky vysledky absolutne vyborne - zaver: nevieme, z coho to mate, vyrovnajte sa s tym. Na infuzie som uz ani neisla. No a co relativne pomohlo? Naozaj odporucanie lekarov - vyrovnat sa s tym. Akonahle som sa tym prestala zaoberat, tak postupne to slablo a slablo. Zaciatky boli tazke, ale momentalne, napriek tomu, ze mi piska stale kaslem na to, snazim sa to nevnimat a tym padom je to piskanie na minimalej urovni - dokonca ked idem vecer spat, tak su dni, kedy si ani neuvedomujem, ze mi piska. Chodila som aj na akupunkturu a to tiez pomahalo, ale teraz v tehotenstve som sa toho trosku zriekla, dufam vsak, ze budem moct pokracovat. Takisto sa vratim k cviceniu na chrbticu.

Ak by sa vsak nasiel niekto, komu by cokolvek pomohlo, tak budem len rada a vyskusam to. Preto prosim kocky, ktore by mali nejaku skusenost, aby mi urcite dali vediet 😉 . A moje odporucanie - vsetko je otazka psychiky, ak sa tym budete zaoberat, bude to daaaaaleko horsie. Viem, ze to nie je jednoduche, ale z vlastnej skusenosti viem, ze sa to da zvladnut, drzim palce 😉 .

enika
28. mar 2008

a este nieco: tinnitus sa momentalne vyliecit neda, daju sa iba zmiernit jeho priznaky, aby ste si na neho "zvykli". Cize aj tie nacuvacie pristroje a podobne zalezitosti su v podstate iba na to, aby pomohli naucit sa s tym zit.

Tiez som brala lieky na prekrvenie a neviem co vsetko este, teraz neberiem nic a zatial ani neplanujem.

jenn
28. mar 2008

baby ja vám v kútiku duše troška závidím , vy všetky píšete že sluch máte výborný , ja nie , ☹ , zistii mi tam obojstrannú čiastočnu hluchotu a velmi to pociťujem , keď mi napríklad niekto niečo hovorí a ja mu nerozumiem , oýtam sa aj viackrát čo vraveli a oni na mňa pozerajú ako na blázna , čím ďalej sa mi to stáva častejšie to je natom asi to najhoršie nemôžem si ani poriadne pozrieť film , telka mi hučí na plné pecky , čo prekáža mojej rodine , lebo je to nozaj nahlas , sama to viem , uši mám na stopkách a aj tak polku z toho neviem o čom hovoria , takže večer si ani k telke nesadám. Mám aj načúvací prístroj , ale nenosím ho , mám celý život pred sebou a keď si predstavím , že takto mám byť dokonca života , strašné pomyslenie , už som dlhšie nebola na audiometrii , ale sa mi to zhoršovalo , nie vždy ale skoro zakaždým a tak mám aj strach že raz ohluchnem , z toho mám najväčšie obavy ☹ .Bibiana ak sa tu ukážeš tak mi prosím napíš 😉 zatial dík , papa babenky

jenn
28. mar 2008

bibiana kde si ? ☹ ozvi sa mi už konečne , čakám a nič 😉

bibianna
28. mar 2008

jenn, poslala som ti internú poštu, neprišlo ti nič?

jenn
29. mar 2008

bibianna , kde mi to malo prísť? Som tu nová a ešte som není taká zbehla , nikde som nič nenašla 😉

jenn
29. mar 2008

bibianna beriem späť , našla som to idem čítať , ďakujem , tak zatial

egyptanka
autor
30. mar 2008

ahojte babule, dakujem este za informacie a verim a som s kazdou z Vas, lebo viem ako sa citite. Mna by len zaujimalo, ze ked ste niektora z Vas boli na infuznej liecbe tak ci ste po jej absolvovani mali problemy s meskanim menstruacie?

elise
30. mar 2008

mne tiež diagnostikovali tinitus a to je vraj šum vytvorený zvukovými riasami pri poruchách sluchu. zistili mi aj stratu sluchu (bohužial prechodila som všetky chrípky a zápali a mala som aj urazy hlav) infúzna liečba sa má po polroku znovu zopakovať ja som chodila na ambulantnú infúznu liečbu. me to zhoršilo sluch tak že nosím vnútrozvukovodový načúvací aparát a fakt sa cítim ako človek ale pri telefonovaní mi aparát píska. pýstala som sa na magnetickú rezonanciu a ct ale to mi všetci odmietajú tak si vybavujem ešte toto vyšetrenie. chcela som operáciu ale odmietli ma operovať lebo chceli kopu penazí ako uplatok 😠 tak dám vedieť ked niečo zistím rada sa aj niečo odvás dozviem lebo to šumenie je fakt dosť zlé a vadí mi to pri práci aj doma

bibianna
30. mar 2008

egypťanka, nemala som problémy s menzes.

jenn
30. mar 2008

elise tak ja sa pridávam , naozaj to nie je nič príjemné , tiež mi to znepríjemňuje život a povedala by som že veľmi , ako doma tak aj mimo , neviem ako ty , ale ja som ostala za posledný rok dosť nervózna , sama som si to všimla na sebe , tebe ako dlho už píska ? Tiež som chodila aj na infúzie , dokonca som bola aj v tej hyperbarickej komore v KE a nič , žiadne zlepšenie , práve naopak , občas , hlavne večer , asi to bude aj únavou po dlhom dni pociťujem zhoršenie , strojček mám , ale nenosím ho , dáko si naň nemôžem zvyknuť a cítim sa s ním dosť nepríjemne

bibianna
30. mar 2008

Ahoj jenn, snáď to raz prejde. Ja mám dobre, že dobre počujem, vy ste na tom horšie.

elise
30. mar 2008

jenn ahoj ja strojček musím nosiť lebo pracujem s ludmi a fakt som im niekedy nerozumela čo hovorili a obzvláš takým čo rozprávali tak že iba perami pohybovali ale tiež mám nepríjemný pocit zo strojčeka ale fakt ho nevidno iba tak ako keby si mala vatu v uchu. mne píska už asi 3 roky a strata sluchu dva roky. aj ja som bola nervoznejšia ale ked nosím strojček tak ma to upokojuje lebo aspon zretelne počujem a pískot ide do pozadia