Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

aemka
11. feb 2013

ahojte este raz. musim vam sem napisat moju skusenost. mozno niekomu pomozem. pred mesiacom som zufala z hucania v usiach. trochu aj to piskanie, no hucanie bolo VYRAZNE silnejsie a miestami neznesitelne... na zblaznenie. bola som u ORL. kolobeh vysetreni: audiometria, CT, neurolog... vsetko negativne, diagnoza- otoskleroza. nedalo mi to. s takymto stavom sa predsa neda normalne fungovat. (obdivujem vas vsetkych, ktory to zvladate!) nakoniec som skoncila u jednej maserky. masirovala ma Dornovou metodou 2x. skuste sa na to mrknut na nete. POMOHLO!!! neviem, ci to pomaha aj na piskanie. vraj som mala posunute bedra aj stavce... oblicky boli zablokovane, nepracovali ako mali, z toho vznika hucanie v usiach... neverila som... keby som neskusila, doteraz neverim. u mna bol problem v chrbtici a ladvinach. vela tekutin. velmi vela! kazde rano si vytlacim pol citronu do pohara s vodou, vraj to odkyslicuje organizmus. treba skusit aj jogu. skuste mrknut na nete aj pojmy: meridiany, vyrobky diochi.... neviem, ako dlho mi tento stav vydrzi, ale som z toho nadsena... pisem svoju skusenost sem preto, aby som pomohla. snad to niekomu bude na uzitok. DRZIM PALCE!!! (PS: moja mama mala dlhe roky denno-denne silne bolesti hlavy. po mojej skusenosti som ju poslala k tejto maserke. odvtedy sa ma relativne dobre... )

lennnyka
27. feb 2013

@egyptanka
@bibianna
@jenn baby teraz som nasla vasu diskusiu...mne piska tyzden:o(chcem sa vas spytat ci vam nieco omohlo alebo vam piska stale.Lenka

jenn
27. feb 2013

@lennnyka asi ta moc nepotesim huci stale, :( vkuse a rovnako v lete to bude uz 11 rokov :/ uz som stratila uplnu nadej ze raz prestane :(

lennnyka
27. feb 2013

@jenn to je hrozne:o(dufalo som ze uz nie!tebe to zacalo z nicoho nic?Ja som mala anginu este minuli tyzden v utorok ma zacalo boliet a od stredy piska piska:o(

jenn
27. feb 2013

@lennnyka ja som mala kliesta z toho meningoencefalitidu a zhruba 5 rokov nato to zacalo z nicoho nic :/ pripisuju to tej malej potvore tak mi neostava nic ine len zostat v tom uz nemam naladu ani chut po tom patrat aj tak sa k nicomu nedopatram odporucili mi zvyknut si nato no nezvykla naucila som sa s tym zit ale nezvykla.Velmi mi to zmenilo zivot kedze ja popri tom vsetkom stracam sluch :( ale u teba si myslim ze to bude len docasne drzim palce aby to tak bolo neprajem to nikomu

lennnyka
27. feb 2013

@jenn dakujem krasne!!!aj tebe prajem zdrave uska....je to hnusne hnusne piskanie!!!ani som netusila,ze nieco take je az teraz zistujem ked prislo na mna...:o(

jenn
27. feb 2013

@lennnyka a to ked prejdes cely net budes o tom hovorit budes velmi prekvapena kolko toho je ja mam niekolko ludi v mojom okoli :( kedy ides na kontrolu? Aj sa ti meni intenzita a huci ti v kuse ci utrzkovo?

lennnyka
27. feb 2013

ak mi to neprejde mam prist v pondelok.Bola som aj na RTG s hlavou.pisti vkuse a nemeni sa intezita.a ked rozpravam tak mam ozvenu v hlave.Ani zeny sa mi dobre nepocuvaju,lebo to znie otrasne v mojom uchu...Drobcek ked place tak mi to znie ako taky mimozemsky vreskot a nie plac.Uz chcem pocut ten jeho krasny plac...a nie toto co pocujem.

saza007
27. feb 2013

@lennnyka ked mas tinnitus po chorobe, je velmi pravdepodobne, ze je to len docasny stav 🙂
Ja mam tinnitus v jednom uchu uz veeeelmi dlho (asi 6-7 rokov, uz ani presne neviem), nonstop, malo kedy si to uvedomujem, mozog sa nauci piskot ignorovat. Ak si to uvedomim,tak hlavne v noci, ked je vsade ticho, klud. Teraz v tehu sa mi zda, ze je to trosku intenzivnejsie. Nastastie nemam stratu sluchu, naopak mam to v uchu, v ktorom (podla testov) pocujem nadpriemerne dobre.

lennnyka
27. feb 2013

jeeeej teraz pozeram,ze termin zachvilocku:o)))zelam vsetko dobre:o)))co budete mat?si ma potesila a dufam,ze mas pravdu 😀 mne tiez nieco merala v usiach ale ked mam pravdu povedat tak neviem co 😲

jenn
28. feb 2013

@lennnyka nebojkaj určite ti to prejde je to len chorobou .... ono dokonca aj lieky môžu vyvolať hučanie je to hrozne fakt je to velmi neprijemne a spon ja osobne ako mi začalo hučať som nervoznejšia rychlo ma všetko vytoči som nervozna sama zo seba ...aj ti dali dake lieky?

aurolea
28. feb 2013

@jenn
@lennnyka
@saza007
MOzno by vas zaujal jeden clanok, ktory som sem pridala. Kliknite si na moj profil a tam najdete clanok - Vlasovce ....budete mozno prekvapene,co sa tam docitate

jenn
28. feb 2013

@aurolea naozaj veľmi zaujimavy članok....človek ani nevie čo všetko jestvuje a čo je načo všetko naviazane niekedy sa naozaj až hlava človeku zatoči čo nemožno tomu ani uverit.... na tokom vyšetreni čo som našla u teba v profile som už bola...ale tie preparaty potom (liečba) stoji nemale korunky ja stale tvrdim že v dnešnej dobe byt chorý je luxus 😖

lennnyka
28. feb 2013

@jenn aj ja som strasne nervozna teraz:o/Uz aj som si poplakala koli tomu:o(Ano beriem Aerinaze,nahrievam sa a stale striekam sprej no nosa.Aj ty si brala lieky?Mala som ist v pondelok na kontrolu ale idem uz zajtra radsej lebo ziadna zmena.

lennnyka
28. feb 2013

@aurolea teraz som citala...Zaujimave fakt!kolko stoji liecba a za ako dlho sa to vylieci???

aurolea
1. mar 2013

@jenn
@lennnyka
Uvadza sa, ze parazity, bakterie a plesne zabili viac ludi ako obidve svetove vojny. Smutne je to, ze klasicka medicina tieto fakty prehliada a berie ich na lahku vahu. Im vyhovuje ludi iba uzdravovat a nie liecit. To je rozdiel medzi ich liecbou a tou nasou. Co je smutne je to, ze ano , ako hovoris, liecba je nakladna, ale to iba preto, ze si to musia pacienti platit samy, pretoze nasa legislativa neumoznuje a nezahrna tento typ liecby, zeby ju preplacala zo zdravotneho poistenia. Je to smutne, kedze bolo dokazane, ze ludia vyuzivajuci prirodnu liecbu su menej chory a tym stoja stat aj menej penazi. Vo FR napriklad homeopatia je platena aj zo zdravotneho poistenia. U nas uz je to iba na cloveku, ci si ceni svoje zdravie natolko, ze je ochotny si trosku priplatit, bohuzial.
lennnyka - diagnostiku robime za 15€ a samotna liecba zavisi uz az podla zisteneho stavu pacienta....tazko takto povedat a odhadnut aj cas liecby. Kazdopadne je dobre, ked clovek vytrva aspon tie 3 mesiace v uzivani preparatov, pretoze toto je doba, za ktoru prebehne obnova na bunkovej urovni....

jenn
1. mar 2013

@aurolea no je to nakladne nejde o to ako si človek ceni svoje telo ale kolko si može dovolit a kedže žijeme v dobe v akej žijeme bohužial si toho vela nemožme dovolit ...ano vyšetrenie nebolo tak naročne ako pišeš 15€ ta pani mi povedala čo mi vyšlo a potom začala davat na stôl dake lieky a pridavala a pridavala a už si ani nepamätám po akej dobe som mala prist na kontrolu s tym že potom dalšie lieky podla potreby a pytala dakych 150€ mne oči skoro vypadli z jamok som pekne podakovala nie preto že by som nechcela ale preto že si to nemôžem dovoliť 😉

peter121
31. mar 2013

Prajem všetkým na tomto diskusnom fóre aby bojovali a porazili tinnitus. Mne sa to podarili vyčistením orhanizmu. Píšem o tom na inom diskusnom fóre. Na Slovensku pomôže pani Aniko Šulejová. V googli na ňu nájdete kontakt.

kveta
1. apr 2013

@lennnyka Skus na par dni vynechat zo stravy sodik, teda cokolvek, co obsahuje sol, glutaman sodny alebo cokolvek so sodikom. Prijem sodika stiahni na 200 mg denne. Mozno budes mat stastie ako ja a prestane Ti to pri takejto diete. Tiez mi to zacalo po chorobe. U mna to bola chripka.

lennnyka
2. apr 2013

@kveta dakujem krasne!!!:o)Uz beriem 2.tbl. magnesium ginko bilobu.A koli tbl.som musela prestat kojit maleho:o(Si neodpustim ked mi to neprestane aaj som ho odstavila:o/// Ako dlho si drzala dietu?A dlho ti piskalo?

jackie59
2. apr 2013

ahoj,ja mám tinitus 5 rokov, brala som Betaserc, ktorý som po roku a pol vysadila,lebo účinok nebol citeľný a raz som bola v nemocnici na infúznej liečbe, tiež bez účinku,mám slabú stratu sluchu na obidve uši, ale chcem hlavne o tom, že v jednom mi slabo šumí v druhom mi vkuse ide chladnička 🙂 🙂,.Zvykla som si na to podľa mňa dosť rýchlo, že som sa to naučila nevnímať ale pred troma týždňami som mala chrípku a môj kamarát tinitus sa zhoršil a teraz už mám problém.Zhoršilo sa to len v jednom, v ktorom to bolo horšie aj predtým, objednala som sa na ORL do Košíc a chystám sa skúsiť aj akupunktúru , no a krčná chrbtica tiež by potrebovala nejaké masáže, tak musím byť trpezlivá.

kveta
2. apr 2013

@lennnyka Dietu som drzala necele tri roky. Pri poruseni diety mi hucalo v uchu. Preslo to same.

lennnyka
3. apr 2013

@jackie59 Ahoj aj a beriem Betaserc 24...koli nemu som musela prestat kojit.Budem mat strasne vycitky ak nepomoze a ja som prestala!Pozeram,ze si z PP...ja chodim ku DR.Vnencakovej.Ty si u koho bola?Aj ja niekedy mam taku chladnicku v hlave:o/
@kveta Tak to je riadne dlho teda!Ja od dnes nesolim tak uvidime.A biolampu nahodou nik neskusal?

jackie59
3. apr 2013

@lennnyka Ahoj, ked to pred piatimi rokmi začalo, bola som na ORL vo Voj.leteckej nemocnici v Košiciach, lenže vtedy som tam nemohla chodiť častejšie, tak som šla na ORL amb. do nemocnice v Poprade, kde k Betasercu doporučili infúznu liečbu. Po je absolvovaní a rok a pol braní Betasercu sa stav nezlepšil, tak som sa na to vykašľala a už som na žiadne kontroly nechodila a nebrala som na to žiadne lieky a teraz po tejto chrípke sa to zhoršilo. Beriem zase Betaserc .a 17.apríla som objednaná do Košíc, idem znova skúsiť, ale tiež asi si budem musieť pomáhať nejako aj sama, uvidím čo vymyslím. Ty si prestala soliť úplne ? Bodaj by pomohlo, prajem, ja solím veľmi málo, ale ostať celkom bez soli, neviem.Ked si chce človek pomôcť, skúša.

lennnyka
3. apr 2013

Ja tiez celkovo malicko solim.a dnes som nesolila vobec...no neni to bohvie co:o///ja idem 17.4. tu v PP este na nejake vysetrenie tak som zvedava.Si aj lezala v nemocnici?Je to straaasne hnusne ked piska:o/Ja som mala aj v eustachovej trubici tekutinu tak som pocula zvuky strasne pisklave a aj drobec ked zaplakal tak to sa nedalo pocuvat.Uz tam nemam nic ale piska stale...Ja skusam vsetko mozne uz.

jackie59
3. apr 2013

@lennnyka V nemocnici som ležala týždeň, pri infúziách. Teraz som sa započúvala do mojej diskotéky v uchu 🙂 . Je to ťažké, ale ked 🙂to človek nejako prijme,tak sa zdá, že je to lepšie, ale skúšať treba. Ja som za tých 5 rokov skúšala málo,lebo som sa zmierila, ked som od množstva ľudí počula, že nádej je veľmi slabá, ale teraz, uvidíme 🙂

lennnyka
3. apr 2013

Potom daj vediet prosim ta co zistia v KE.Prosim!Ja som sa tiez na to pytala mojej ORL a povedala ze je to liecitelne ale len ze to trosku dlhsie trva.mne sa to uz zoslabilo oproti tomu co to bolo ale vecer ked zaspavam a sa zapocuvam tak pocujem.Ale zo zaciatku to bolo strasne silne az som nevedela zaspat.Drzme si palcoky:o))))

lagozosa
4. apr 2013

Ahojte baby, pridavam sa do klubu ... s ciastocnou stratou sluchu zijem uz vela rokov, nepocujem poriadne na lave ucho. Normalne vraj ludia pocuju uz okolo 10dB, ja az 50dB. Nuz, co vam poviem, nic moc to nie je. Presne ako pise Jenn, mam problemy s beznymi konverzaciami, ked mi niekto stoji po lavej strane, musim ho obehnut ako cvok, aby sme sa mohli rozpravat, ked je vonku hluk a niekto so mnou chce komunikovat, je to velmi tazke... a tak. Pred mesiacom mi z nicoho nic "zalahlo" v tomto lavom uchu a sluch sa mi este viac zhorsil... Ked to trvalo tri dni, sla som v doktorovi, ktoreho mame u nas v praci a ten ma vystrasil, ze mam dierku v bubienku (?!?!) a poslal ma k otorinovi.. Otorino ma upokojil, ze ziadna dierka sa nekona. Po par testoch mi dal lieky na rozsirenie ciev, ktore beriem 3 tyzdne a absolutne mi nezaberaju, akurat sa mi velmi zhorsilo piskanie, priam az hucanie v uchu, je to fakt na nervy a tiez, ako Jenn pise, pocitujem velku nervozitu s tymto spojenu, snazim sa tvarit v pohode, lebo ten, kto to nema, si to (samozrejme a vdakabohu) nevie ani predstavit, ale bojim sa... Navyse mam pracu, kde musim z casu na cas cestovat. Dnes mi nadriadena povedala, ze 15.4. mam letiet na sluzobku - doktor mi neodporucal lietat......... idem skusit ist cim skor na kontrolu, aj ked som lieky este nedobrala a opat sa spytat na to lietanie .... Vy ste nieco o tomto poculi od svojich doktorov? Je to nebezpecne? Ja sa bojim uz aj o ten zbytok sluchu co v tom lavom uchu mam :( :( ....
Drzte sa, som rada, ze som nasla tuto diskusiu a ludi, ktori (bohuzial) vedia, co to je.

joginko1
29. apr 2013

Tak žial toto ochorenie bolo postihlo aj mna.Mám ho 2 týždne a bolo to zacalo anginou.Zo zaciatku to bolo silne , ale teraz počujem len tak slabe piskanie v lavom uchu,vadim mi to,ale neda sa z tym asi nic robit,len ztým žit...Ako ste na tom vy?

jankako
29. apr 2013

No aká ,,fajna,,téma..pridávam sa k vám.mám to diagnostikované už cca 8 rokov 😖 Dá sa s tým žiť,aj ked začiatky boli na mašlu.☹ najhoršie je to ked ochoriem/chrípka/tak mi piští ako bláznivé v uchu.Inak som sa s tým zžila..