Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

silvicka247
7. feb 2016

@landakova nie poruchu sluchu nemam

helen111
19. feb 2016

Ahojte, je tu niekto z vas, koho poslal doktor pri probleme s piskanim v usiach hned na magneticku rezonanciu a nie na RTG? Mna neurologicka posiela na RTG chrbtice, no najradsej by som sa rengenu vyhla ☹ je to kvoli tomu, ze som bola rengenovana v zivote uz dost a tiez planujeme babo a MR je teda jednozacne menej invazivna... Myslite si ze sa najde odbornik, ktory bude ochotny mi predpisat MR bez RTG? napriklad ortoped? Ja mam inak aj zavrate, bolesti hlavy a bolest usi. Myslim ze to bude z krcnej... dakujem

landakova
19. feb 2016

@helen111 mna poslal krcny na ct, ale to aj skrz toho ze som mala zly sluch na tom uchu v kt.mi piska co sa tyka krcnej chrbtice skus vyskusat rehabilitacie a masaz ja sa doma masirujem sama pritlacam body kt.ma neskutocne boleli velmi to pomaha mam pocit ze ked je krk v poriadku aj pislanie je slabsiee

danielacool
19. feb 2016

@bibianna
@egyptanka Ahojte, dobre že som narazila na túto tému, pretože posledné 3-4 týždne mám výrazné pískanie raz v jednom, raz v druhom uchu. Nie je to stále pískanie, ale "nárazové" a veľmi silné. Najhoršie je to práve, keď je najviac ticho. Zároveň mám aj dosť citlivý sluch, ale to odjakživa, vadia mi všetky hlasnejšie zvuky, napr. rádio v aute mám na minime, kedy ho ostatní v aute ani riadne nepočujú, no mne sa zdá dosť nahlas. Neznesiem plechové / kovové búchanie, zvuky vŕtania, pílenia, proste čokoľvek hlasnejšie. Keď som chodievala kedysi na diskotéky, tak ma doslova boleli uši, cítila som v nich búšenie, nevedela som to vydržať. Všetci ma prosia, aby som hovorila hlasnejšie, lebo vraj hovorím potíšku, no mne sa to zdá nahlas. A to nemám slabý hlas, spievala som kedysi aj v zbore. A to pískanie - no nie je to zrovna príjemné, dokonca sa mi niekedy až hlava zatočí. Nedávno som absolvovala hormonálnu liečbu kvôli neplodnosti, a neviem či to nemôže mať s tým súvis. O vyšetrení sluchu som zatiaľ neuvažovala, vlastne som tomu ani nepripisovala väčší význam, až do dneška, kedy som narazila na túto tému. Kedy sa rozhodnúť pre lekárske vyšetrenie?

landakova
19. feb 2016

@danielacool ja som šla na vyšetrenie skrz toho že mne to pískanie vadilo, tam mi urobili audiometriu a zistili že ma oslabený sluch

helen111
19. feb 2016

@landakova Dakujem za odpoved. Este sa chcem opytat, tebe teda robili MR krcnej bez toho aby si pred tym absolvovala RTG krcnej? Vies, mne ide o to, ten RTG proste obist :/ no mam pocit, ze bez RTG mi MR nikto nepredpise :/

landakova
19. feb 2016

nie me robili CT ucha v kt.mi píska
@helen111

erulka77
8. mar 2016

Caute mne to zacalo cca tri tyzdne dozadu rano a hlavne teda pred spanim ppcitujem niekedy pocas dna akokeby taky tlak do oboch uši ,piskami lrn v pravom a obcas aj boli mala by som ist na orl? Co myslite

charity
8. mar 2016

@erulka77 Ano. Vyzera to ako Menierova choroba.

erulka77
8. mar 2016

@charity ahoj a co je to za chorobu prosim ta som myslela ze len tinnitus zajtra sa chystam na orl dakujem

erulka77
9. mar 2016

@charity ahoj je to nieco taketo podla rengenu Sinusitis maxillaris

charity
9. mar 2016

@erulka77 Dali Ti atb?

erulka77
9. mar 2016

@charity nie dal mi betahistin

charity
9. mar 2016

@erulka77 Nechal Ta aspin na PN?

erulka77
9. mar 2016

@charity ja som pn uz od oktobra s clenkom a dva tyzdne po operacii no uz v piatok tri povedal ze mam nadchu ale ja nemam zadny vytok z nosa a ani sa na nadchu necitim len to piskanie v uchu a bolesti hlavy

charity
9. mar 2016

@erulka77 Mozno to mas upchane a preto nesmrkas a mas bolesti hlavy.

erulka77
9. mar 2016

@charity asi aj riadne tlaky v usiach kontrolu mi dal ze asi za pol roka

landakova
9. mar 2016

@erulka77 ahoj, mne sa to prejavilo najskor silnou bolesťou hlavy potom som mala tri dni neskutočné závraty odvtedy mi píska v uchu, skus preliečiť nadchu možno že je to tým... dobra je vincentk vyplachovať si s nou nos, ja som mala tiež tlaky v ušiach no ked si masírujem krk a nemam stuhnuté svalstvo tak tlak nemam takže ja to mam spojene s krčnou chrbticou

erulka77
9. mar 2016

@landakova zavraty mam aj ja obcasne do noda si musim davat mometazone

aninika
5. júl 2016

Mám okolo seba niekoľko ľudí s tinitusom a všimla som si, že každý z nich má okrem tinitusu buď problémy s krčnou chrbticou alebo strachy/úzkosti alebo závraty alebo aj všetko dokopy. To majú ako fyzický prejav. A ten nefyzický je, že nežijú život, aký by chceli (partner, s ktorým si nerozumejú, ale nemajú silu ho vymeniť; práca, v ktorej nie sú šťastní, ale boja sa nechať ju, lebo čo keď si inú nenájdu; veci, ktoré robia len preto, lebo SA to má).

Chcem sa opýtať, či to tak máte aj vy, ktoré máte tinitus - či ste spokojné so svojimi životmi. Zaujíma ma, či veľká pozitívna životná zmena môže zmeniť aj tinitus a s ním spojené problémy... Môžete mi napísať aj do IP. Ďakujem.

zuzinabila
5. júl 2016

@aninika ahoj, aj Ty mas tinitus alebo sa pytas ,lebo si zvedava na tych ludi?:}ja ho mam cisto ako dosledok zapalu stredneho ucha,ziadna spojitost so psychikou. ale opacne plati, ze ak si psychicky s tinnitom v pohode,az tak Tvoj zivot neovlyvnuje a dokazes si ho nevsimat:]

jankulina
7. júl 2016

Mne osobne pomáha na tinitus milgama - vitamíny B, a užívam cordyceps a herícium. Cítim výrazné zlepšenie.

patrik657
19. júl 2016

@robes777 ďakujem za dobrú radu

lennnyka
4. okt 2016

@zuzinabila ahoj.po dhej dobe🙂
Tak po dlhej liečbe sa mi to riadne zmiernilo a teraz nič.
Akurát keď niečo na mňa začne liest. Tak sa mi puškami trošku ozve ale rýchle začnem so všetkými procedúrami čo zabrali vtedy.
Základ je mať čistý nos a dutiny. Tebe ako?

zuzinabila
4. okt 2016

@lennnyka wau,to je super.tesim sa s tebou.ja podobne.sice si myslim,ze v usiach som pred tym zapalom mala totalne ticho a teraz nie,ale vobec si to nevsimam:}cez den si na to ani nespomeniem a v noci sem-tam zacujem nejaky piskot,ale pretocim na druhu stranu a spim.a rovnako ako Ty,ked na mna lezie choroba,je to intenzivnejsie..napis mi,prosim,aka liecba u Teba zabrala.mozes aj do spravy.DAKUJEM a drz sa

kokkin
22. okt 2016

@ivkafu ahoj ,chcem sa ta opytat ci ti uz tinnitus presiel s odstupom casu ?Aj ja ho mam som 8 m po porode a msm ho od tehotenstva a neskutocne mi to prekaza.

kokkin
22. okt 2016

Baby co vam zabralo na tinnitus ? :/ mam ho rok ale uz som na pokraji zrutrnia

ivkafu
23. okt 2016

@kokkin nechcem ta este viac zarmutit, ale pravda je ze nie nepresiel. Co narobis. Zvykla som si. Nehovorim ze je to vzdy jednoduche a ze tiez niesom z toho rozrusena, ale je to o dost lepsie ako ked som to dostala. Bola som asi tak natom ako ty. Su ovela horsie choroby. Drzim ti palce tes sa s babetka.

baumka
23. okt 2016

@kokkin mne dokonca jedna ORL- doktorka povedala,že ho ona sama má 20 rokov a musí s tým žiť,nie každému to prejde.

zuzinabila
23. okt 2016

@kokkin este pozri jednu stranku,tam su pribehy,ako sa s tym ludia vyrovnali.je to v anglictine
http://tinnitussuccess.com/stories/