Tinnitus - čo viac môžem urobiť?

teri_tea
4. okt 2019

Dobry den,
idem si k Vam po radu, aj ked vacsinou si zachovam vnutorny pokoj, viac ako mesiac ma trapi sumenie v lavom uchu.
Viem ze to nieje pre usneho kdejako zaujimave ochorenie, skontrolovali mi v PP nemocnici ci nemam zapal stredneho ucha a Audiometriu, vsetko v poriadku, predpisali AERIUS a AVAMYS sprej.
mam dalej zistovat nejakeho odbornika na usi? Ine mesto?
Riesim alternativu akupunkturu, mam nasadenu liecbu cez husenicu cinsku, to dodrziavam.
Viete mi poradit nejakeho dobreho usneho?
Idem si dat urobit este snimku dutin, ktoru mi na ORL nespravili.
dakujem krasne za kazdnu odpoved, radu...

barbellka
4. okt 2019

@teri_tea mne vie sumiet v usiach aj z krcnej chrbtice, ked krivo spim
- urcite ak nebola spokojnost s ORL, tak ist k druhemu a trvat na riadnom vysetreni

fabruar
4. okt 2019

Prosí aká je to liečba cez husenicu cinsku. Ďakujem z aodpoveď.

eliska13
4. okt 2019

@teri_tea Ries to čím skôr tam je ešte šanca na zmenu
ORL, Neurológ, ortopéd často to robí chrbtica krčma, spazmy...

teri_tea
autor
4. okt 2019

@fabruar husenica cinska je huba, mam z nej vyvar a tinkturu a pijem ju kazdy vecer, moj akupunkturista ma upozornil na oslabene oblicky a teda tato huba ich posilnuje.

teri_tea
autor
4. okt 2019

Dakujem vam za rady. Ked citam o tom ze to moze byt definitivne, trosku ma to desi..

liv1
4. okt 2019

Zacni cvicit denne cviky urcene na krcnu chrbticu. Najdes na nete 😉

akecheta
4. okt 2019

@teri_tea Môže to byť z krčnej chrbtice, ale aj nemusí to mať vysvetliteľný dôvod...ja mám tinnitus v oboch ušiach už štvrtý rok...zvykla som si...niekedy je to horšie inokedy lepšie...tvoj mozog si časom navykne na šum a už to nebudeš tak vnímať.

teri_tea
autor
4. okt 2019

Dakujem, zacnem cvicit, nevravim ze niekedy necitim krcnu chrbticu, ale ozaj zriedka a ziadny extrem

teri_tea
autor
4. okt 2019

Cize aj ked nema clovek nejake tazkosti s uchom, a celkovo ziadne tazkosti je mozne ze tinnitus sa dostavi a bude definitivny?
Neverim, tam musi byt vzdy nejaka pricina, otazne je kolko ma clovek chuti a energie do toho investovat.
mna dve navstevy na ORL dost odradili a mam pocit ze ma to vedie skor k tej alternative..

evuska135
4. okt 2019

Moj muz absolvoval vsetky vysetrenia od magnetickej, neurologa, 2x orl, rtg chrbtice a vsetko ma v pohode, povedali ze oni nevedia od coho to ma, vraj prvdepodobne krcna chrbtica

teri_tea
autor
4. okt 2019

@akecheta nezistena pricina?

teri_tea
autor
4. okt 2019

@evuska135 to je zvlastne.. Sucitim s nim velmi..dufam ze to zvlada s usmevom. Pomaha mu nieco?

eliska13
4. okt 2019

@teri_tea Môžu to byť aj cievy, chrbtica čokoľvek....zvacsa, keď sa to zanedbá je to na celý život.Sumenie, pískanie....

evuska135
4. okt 2019

@teri_tea uz si nato zvykol vraj po pol roku sice ale 😃 skusal aj cvicit, aj rozne vankuse na spanie a nic zial. Napriklad moja babka to ma vyse 40r a tiez nevie z coho, uz sa natom smeje, ze aspon jej cvrcek kazde rano vyspevuje 😄

akecheta
4. okt 2019

@teri_tea No ja konkrétne mám bloky na krčných stavcoch ale čítala som, že tinnitus môže vzniknúť aj bez toho, žeby mal niekto nejaký zdravotný problém, lekári nezistili prečo, dokonca sa ani nedá vyliečiť len zmierniť skrze lieky, niekomu to časom odzneje samo iným to zostane aj na celý život.

teri_tea
autor
4. okt 2019

No nic, snad si to nastavit v hlave co najpozitivnejsie, aj s tou vierou ze to zmizne. Sportovat a aj trochu precistit organizmus...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akecheta
4. okt 2019

@bambulienka25 a to magne B ti to zmierni alebo úplne prestane na istý čas?

teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 k tejBilobe. Dnes mi dr. Napisala na papierik take ze Tebokan, ale mi to pride silny liek probuh. Nejaa ina forma existuje?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 dakujem, a kavu si osladim asi o trochu min....radsej caj

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 jasne, to som len chcela odlahcit☺️

bambulienka25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 no to je uz lahostajnost.
to ja v porovnani s minulostou teraz vypijem minimum kavy, tam by som problem ani nevidela, ale cokolvek mohlo vyvolat ked som si ani neni vedoma nejakeho problemu a pozri ho..
maser mi povedal ze mozno lozisko pod zubami, akupunkturista oblicky...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 preto pojdem dat v pondelok presvietit tie dutiny, ale mam pocit ze to by clovek citil... Hlieny a pod...

teri_tea
autor
4. okt 2019

@bambulienka25 Tinitus – hučanie v ušiach Tradičná čínska medicína nevidí ako neurologický problém a hlboké hučanie pripisuje vyčerpaniu jinovej zložky obličiek
to som ti skopirovala len kratky popis, zalezi ako hlboko do tych tazkosti sa zrejme pozrieme...