Tipy na raňajky

anka712
19. júl 2019

Ahojte, čo si dávate na raňajky ? Okrem pečiva a mliečnych výrobkov 🤔

eliska13
19. júl 2019

@anka712 hovorí sa, že tie kaše sú výdatne a zasýtia, ale tiež im neviem prísť na chuť
Tak isto som skúsila mandľové mlieko s kašou ovsennou nič moc, kokosové mlieko pre mňa vyhodené peniaze
Ja si večer zalejem ovsenné vločky vrelou vodou a ráno ich už len trocha povarim v mlieku, ak dáš viac vody večer pekne napucia ani nemusíš varit ráno nastrúham jablká, škoricu a máš ako krupicnu kašu🙂mne celkovo sladké raňajky nechutia
Niekto si dá na to sušené ovocie, oriešky...
Alebo vajco na tvrdo, syr, sunka zelenina a kúsok hrianky
Niekto má rád len hrianku olivový olej, cesnak, koreniny len ten cesnak🙂do práce nič moc

eliska13
19. júl 2019

@anka712 alebo, ak úplne neodmietas chlieb rožky dobrá je niva syr natries na chlebík a zapiecť do rúry k tomu zeleninu to skôr cez víkend robim
Či len trocha syru natierkoveho a nastrúhať údený syr a zapiecť môžeš pažítku na to dať
Niekto si slanú šunku schwarzwalsku na to dá tieto jedlá skôr v zime robím teplé s cajom

jancazvalova
19. júl 2019

Ja jedavam len jogurty, s musli, s cerealiami, ovocim, niekedy na slano so zeleninkou 🙂

teosebastian
19. júl 2019

@anka712 Ja si občas robievam ovsenú kašu - predtým večer si do misky alebo zaváraninovej fľaše ovsené vločky a zalejem mliekom (dá sa aj vodou), zamiešam škoricu / med / arašidové maslo, nechám v chladničke na noc a do rána sa to celé nasiakne, pridám len nejaké ovocie a môžem jesť

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
19. júl 2019

raňajky? ako kedy...niekedy nič, alebo si kúpim nejaký lekvárnik, rožtek...nepoznám také raňajky že si spravím a ku nim sadnem...To u mňa neexistuje...

ivankatal
19. júl 2019

@anka712 mliečne výrobky nejedávame vôbec a takmer každé ráno si robíme kašu. Raz spaldovu, raz pohankovu, ryžovú,..Zje aj muž aj synček. Robíme ju z rastlinného mlieka.
Ale ak chcete slané,tak určite je lepšie na raňajky zjesť celozrnne pečivo so zeleninou ako každý deň vajcia.

iwesska
19. júl 2019

Keď kaše,odporúčam nie tie instantné,ale normálne varené -spaldova,ryžová,pohánkové,polentu. Z rastlinných mliek,s ovocím,s mandlovym maslom alebo mandlami,medom,alebo dátovým sirupo...celá rodina na Tom divine väčšinu roka. Ak nemám chuť na sladké tak si dám obložený tanier zo šunky,syrov,vajíčka a zeleniny.

anka712
autor
19. júl 2019

@eliska13 nieee mne pečivo vôbec nevadí, ja som ho len chcela obmedziť a jesť zdravšie, určite si dám skôr tie slané raňajky ako ste mi tu viaceré písali, vajíčka, omeleta, obložený tanier so zeleninou a podobne toto môžem tak to bude pre mňa 🙂

@jancazvalova žiaľ ja jogurty nemám rada a mliečne výrobky mi nerobia moc dobre, preto skôr niečo slané asi.

@teosebastian ďakujem pekne za radu, ale skôr zostanem verná asi tým slaným raňajkám nakoľko kaša a ani vločky mi nejako nejdu po chuti 😄

@peter952 no to som si aj ja dávala s mliekom kedysi, už teraz to nemôžem naposledy mi z toho nebolo dobre čiže asi nebudem môcť jesť mliečne výrobky, ale vajíčka tie sú dobre to si budem dávať na raňajky.

@deti95060810 ani u mňa žiaľ, ale keďže chcem zmeniť jedalniček tak sa snažím dať do toho aj nejaké zdravšie raňajky aby som sa opäť cítila fit

@ivankatal a @iwesska ako som už písala vyššie, kaše sú neni pre mňa ale určite tie slané, obložené taniere so zeleninou a podobne si budem robiť na raňajky, ďakujem za rady 🙂

pralinka86
19. júl 2019

Ako kedy.. biely jogurt smotanový osladeny bud medom alebo domacim dzemom, skorica, ovocie a bud vlocky do toho plus semienka, orechy alebo domaca granola. To striedam s ovsenou kašou a ked na slano, tak domaci chlebik/pečivo a k tomu zelenina, syr alebo vajíčka alebo keď je zvyšok nátierky domacej z večera alebo vajíčka, parky cez víkend. Sunky, salamy kupujeme raz za pol rok, takze to moc nejem

alica2202
19. júl 2019

@tenerifka @ivkazba prosim vas, aky zeleny caj si kupujete? (kamenny obchod, eshop, nejaka konkretna znacka). Ja mam strasne rada zeleny caj, ale v nasom meste zrusili obchod so zdravymi potravinami a nemam kde kupovat. Sackove mi nechutia. Dakujem 🙂

nevludna
19. júl 2019

@alica2202 ja kupujem billa bio zeleny caj. Dopadol najlepsie v testoch medzi zelenymi cajmi a je naozaj vyborny a cenovo okolo 1,50. Coto uz mam “odpite”🙂 alebo potom mam rada aj twinings, cenovo okolo 4-5eur, ten kupujem v tescu, ale asi ho maju aj v inych retazcoch.

tenerifka
19. júl 2019

@alica2202 sypany zeleny caj, najlepsie v bio kvalite,tie listky su take akoby trosku zatocene, aj v Lidli predavaju, sice su aj lepsie znacky, ale je dobry aj ten

ivkazba
19. júl 2019

@alica2202 sáčkové kupujem Twinings, Alnatura a Spar. Sypané kupujem Alnatura a Spar bio. Kupujem čistý zelený, zelený s jasmínom, mangom a zelený Sencha. Všetky ale kupujem v Rakúsku. Ale Twinings majú aj u nás v Tescu a Alnaturu majú v DM. Ale aké druhy neviem.

seva22
19. júl 2019

Hrianky z ražného chleba,šunku,syr, zelenina,vegetariánske nátierky z obchodu,alebo nátierky čo doma vyčarujem...ale mám rada aj zipser parky (tie sú najlepsie) alebo prazenicu ...ak sladké tak smoothies alebo cereálie Kellogg's obyčajne(majú ich iba v tescu pokiaľ viem) s mliekom...a ak chcem byť veľmi zdravá tak ovsené vločky (zásadne zalievam len vriacou vodou,nikdy nie mlieko) so škoricou,medom a nastrúhaným jablkom, hruškou alebo 🥝❤️

adelakom12
19. júl 2019

Vajko s troškou slaninky urobene na brav. Masti, zelenina uvarená, tak vyleje vodu, hodím na maslo s troškou vegety a paradajky k tomu 🥦