Tlak 133/109, aký je to tlak?

evita2176
4. nov 2019

Ahojte viete mi niekto povedat aky mam tlak?? Bola som u lekara a som chora, toci sa mi hlava . Nespytala co je to za tlak. Tep 93

lienka175
4. nov 2019

zvýšený, norma je 120/80... a tep je dosť vysoký

evita2176
autor
4. nov 2019

@lienka175 Dakujem. Mozno kvoli tomu sa mi toci stale hlava..??

lucia851
4. nov 2019

Ja mam tep vzdy vyse 90 a hlava sa mi netoci

xeonela
4. nov 2019

@evita2176 Hlava sa toci vacsinou ked je tlak nizky a nie vysoky, lekar sa nijako nevyjadril? Pri zvysenom tlakom su skor problemy s dychanim, potenim, teplom, zadychavanim.

stanulienkat
4. nov 2019

Áno hlava sa ti môže točiť aj z vysokého tlaku

evita2176
autor
4. nov 2019

@xeonela no lekar mi dal lieky ..dovod nepovedal.. vyriesil to po svojom..no problemy s dychanim a potenim, teplom mam vacsinou stale kedze mam chore pluca.. dakujem za odpoved

mogaa
4. nov 2019

@evita2176 dobrý máš tlak , ideálny je 120/80 - čiže vrchný mienre zvýšený a spodný mierne znížený - ale stále je to ok....na úpravu tlaku ti nemôže dať nič pretože dôležitý je hlavne spodný tlak (ten je nebezpečný ak je príliš vysoký alebo prílš nízky.....ten máš mienre znížený, ale zvýšiť ti ho nemôžu lebo by vyskočil aj vrchný tlak....takže je to ok....točenie hlavy je pravdepodobne z choroby alebo počasia...

mogaa
4. nov 2019

@evita2176 prepáč zle som si pozrela hodnoty - jasne spodný je veľmi vysoký, nad 100 je nebezpečný.....dala ti tabletky na tlak ano? treba si ho sledovať a ano v tomto prípade môže byť točenie z tlaku.....spodný nesmie byť na 100 - to už je na porážku....určite si ho sleduj, tabletky na tlak zvyknú účinkovať niekedy až o 2-3týždne - dôležité je ich brať....ak by si mala napriek tomu taký vysoký ten spodná - daj si šumivé Magne B6

evita2176
autor
4. nov 2019

@mogaa dakujem velmi pekne. Budem merat castejsie aj doma. No som uz 2 tyzden non stop v strese aky som este nemala. Za tyzden 4kg dolu, ale to som dr povedala..
Dakujem za odpoved

mogaa
4. nov 2019

@evita2176 to MagneB6 ti trošku pomôže aj na stres ale v prvom rade musíš odstrániť príčinu a ano , tlak má súvis aj so stresom....Tlak sa počas dňa mení preto je dobrý aj holter - len nie každý lekár ho má a zapožičiava..... a platí čo som už písala - merať si tlak správne(včetne vymenených bateriek) denne 2-3x v rôznom čase....Kludne si ho zmeraj 3x po sebe a spriemeruj(pri plnoautomatických sa často stáva že vždy sú iné hodnoty), merať v sede a manžeta na úrovni srdca...pred meraním aspom 10min.žiadna námaha, nejesť, nepiť.....dobré je hodnoty si aj zapisovať ak sa ti ten spodný tlak neklesne pod 90 za 2-3týždne - späť k lekárovi - nemuseli ti sadnúť lieky......a zober si tam aj namerané hodnoty....ak chceš z prírodných možností imelová kúra - recept nájdeš na nete alebo z Energy(Korolen alebo Renol) , ešte výborný je cesnek - pridávaj ho do čo najviac jedál...

mogaa
4. nov 2019

@evita2176 tá imelová kúra je fajn, sušené imelo(čaj ale nie v nálevových vreckách))kúpiš v lekárni
- tu je recept na užívanie tej kúry z imela
https://babickinazahrada.sk/blog/cukrovka-n167 - vie upraviť krásne tlak

mogaa
4. nov 2019

@evita2176 ešte k tomu imelu - nesmie sa variť, čiže najlepšie pred pitím zohriať v teplej vode a určite neprekračovať dávkovanie

xeonela
5. nov 2019

@evita2176 aha a neskusala si skusit zajst aj k nejakemu inemu lekarovi alebo chodit do nejakych respiracnych zariadeni pre takych pacientov?

lenzas
5. nov 2019

Najma ten spodny 109 urcite v pohode nie je, ten za normalny sa povazuje do max 90

evita2176
autor
6. nov 2019

Zienky dakujem pekne za odpovede. Dnes idem na kontrolu tak uvidim co dr povie. Pekny den