Tlak pod ľavými rebrami

7. jan 2021

Ahojte, uz asi 4 dni mam taku “ťažobu” na lavom boku pod rebrami, take akokeby tlak, neviem z coho to je, ci to je slezina? Alebo oblicka? Co to moze byt? Zacalo to ked mi zacali kramy, vtedy ma bolia aj krize aj brucho a do toho som sa nejak natiahla pre nieco a ma tak pichlo v tom boku ze odvtedy vzdy pri prudkom pohybe to pichalo, usudzovala som to menzesu , ze to prejde po kramoch, nejako to pichanie ano preslo, menzes skoncil, ale zacal ten tlak pod lavymi rebrami. Co to moze byt ??? Je to aj take akokeby nafuknute, cely cas to citim ze nieco proste tam mi vadi...

caterine
6. apr 2021

@ineeez mala si helicobaktera aj zapal zaludka, ci na ake problemy pomohla?

monikk1901
6. apr 2021

@rebeca2 mna to dokonca aj na mesiac prestalo boliet a zrazu zacalo znova, krv aj sono som mala ok, chcem sa ale objednat este na ine sono lebo to co som absolvovala bolo expresne, tak som s tym neni ztotoznena.a mam ist na gastro, uprimne moc sa mi tam v terajsej situacii nechcelo chodit ale asi nemam na vyber.

rebeca2
6. apr 2021

@monikk1901 tak som si vydupala ct, ale vraj je to nebezpecne vysetrenie z hladiska ziarenia, teraz sama neviem, ci ist ...+ kontrastna latka pri hit, no neviem

simisi
6. apr 2021

@rebeca2 a tie odbery na pankreaticke enzymi ti nebral?Hned ct?

ineeez
6. apr 2021

@caterine keď som to zacala brat mala som zaludocne problemy, ale sama neviem z coho. Po tyzdni mi presli, neviem ci vdaka mastiche, ale celkovo som sa po jej uzivani citila lepsie. Mam v plane kuru este zopakovat

smolinka024
7. apr 2021

Ahojte, tak ja mám presne tieto isté problémy...už dlhodobo...bolesti pod ľavým rebrom, alebo aj spredu...už som absolvovala aj sono, CT ešte minulý rok, ale nič nenašli...chodím aj na gastro- po ATB sa mi konečne podarilo preliečiť helicobactera, a opäť mám ,poukaz, na sono - mne to vychádza už iba na pankreas 😔 ale bojím sa, že sono opäť nič neukáže, a pritom to boli - u mňa nonstop- už sa bojím aj jesť kvôli bolestiam 😔

rebeca2
7. apr 2021

@smolinka024 a boli aj chrbat?

rebeca2
7. apr 2021

@simisi vypytala som si aj odbery aj ct, takze pozajtra krv, moc,stolica a dostanem ziadanku na ct...ale to vsetko az po natlaku na lekarku, nechapem...

simisi
7. apr 2021

@rebeca2 mne moja obvodna nechce ani odbery zobrat,nechapem,uz som jej hovorila ze kludne ako samoplatca...a ona ze podla nej to aj tak nic neukaze.Uz som na nervy,tuto noc som ani nespala,piaty mesiac nepohody

ineeez
7. apr 2021

Baby, mozno sprostosť ale skusim. Neberiete niektora z vas cosi na chudnutie z Valentusu? Kavu napriklad. Lebo ja ano ale s prestavkami, a vzdy ked si ju nedam tak na nasledujuci den uplne v pohode. Ani naznak tlaku, bolesti alebo nepohody

miska3711
7. apr 2021

Ja som mala podobný problém ale na pravej strane chodila som na pohotovosť všetko v poriadku ale ja som mala aj krvácanie mimo cyklu tak si ma nechali v nemocnici a spravili my laparoskopiu a nakoniec my zistili endometriozu

rebeca2
7. apr 2021

@miska3711 endometrioza sa da zistit aj zo sono u gynekologa?

rebeca2
7. apr 2021

@simisi ja nespavam uz dlhodobo , ked tak len cca 3 hodky...

miska3711
7. apr 2021

@rebeca2 práveže nie preto my robili laparoskopiu lebo nevedeli zistiť co my je

smolinka024
7. apr 2021

@rebeca2 ano, ja mam urcite problemy aj s chrbticou, lebo sa mi "bloky" len tak striedaju od krku ku kostrci, ale toto je urcite gastro problem :(

rebeca2
7. apr 2021

@smolinka024 ct by snad ukazalo aspon pankreatitidu,ci?

smolinka024
7. apr 2021

@rebeca2 ja uz neviem...bola som na ct v septembri lebo odvtedy mam tie problemy (len vtedy sa bolesti presuvali zo strany na stranu) teraz je to uz cisto len na L strane a vtedy tam nic nenasli...:( sono tiez neviem, ci nieco ukaze, pretoze vraj castokrat to sono ani nezachyti...

rebeca2
7. apr 2021

@smolinka024 aj mne to chodilo obcas zo strany na stranu.....vies co, nasadila som si 3 x denne po jedle espumisan, obcas pangrol, ked netravi a trochu je to lepsie...dietu nedrzim, lebo bolelo aj ked som nejedla mastne...ja sa bojim toho ct, aj ked som ho vlastne chcela, kvoli ziareniu, bo v priebehu 3 mesiacov som bola 2 x na rtg ,a mamografii, ale na mr ma dr. nechce poslat☹️

rebeca2
7. apr 2021

@smolinka024 a zhorsuje sa to pred a pocas menzesu

smolinka024
8. apr 2021

@rebeca2 pangrol mi nasadil dr a po ňom som som chytila strašnú bolesť v nadbrusku,tak som ho vysadila...teraz som na ,nedobrovoľnéj, diéte, ale nepomáha to...už som z toho zúfalá...keby človek aspoň vie čo to je, nech vie čo má liečiť....😔

monikk1901
8. apr 2021

@rebeca2
Ja by som tiez chcela ct brucha ale poslala ma len na sono a to bolo v poriadku. Na to ct moze odporucit az z gastra? Ci aky bol postup v tvojom pripade?

ineeez
8. apr 2021

@monikk1901 na CT skor chirurg, gastro bude vysetrovat hadicou. V RK existuje CT co robi špeciálne traviacu sustavu, ale gastro doktoti na to nechcú posielat, skor si totiz nechajú zaplatit vysetrenie cez hadicu. Kolega bol na tom, hadice neukazali nic az toto špeciálne ct

rebeca2
8. apr 2021

@monikk1901 na ct ma poslala gastro lekarka, tesp. som si to vypytala, sono ok, odbery som si tiez vypytala

monikk1901
8. apr 2021

@rebeca2 ja idem na gastro na konci aprila tak sa budem pytat na ct, mne krv a moc brala este obvodna a vsetko som mala v norme, ja uz som z toho nestastna ked neviem co mi je.

rebeca2
8. apr 2021

@monikk1901 brali ti aj amylazy ,lipazy a pecenove parametre? Potom v stolici elastaza na zhodnotenie funkcnosti pankreasu.

rebeca2
8. apr 2021

@monikk1901 intolerancie nemas? Ja mam hit a laktozovu, ale nedrzim dietu, mozno to ma tiez suvis

monikk1901
9. apr 2021

@rebeca2 mozno som dostala na nieco intoleranciu, to si chcem dat tiez vysetrit,stolicu mi vobec nebrala a viem ze mam vo vysledkoch tie amylazy. Tie ostatne parametre neviem.

caterine
9. apr 2021

@monikk1901 podla mna ta hned na ct neposlu. Urcite najprv krv, stolica, mne z toho zistovali veci aj ohladom pankreasu. Potom hadicka a kolono.

monikk1901
11. apr 2021

@rebeca2 mozem sa este opytat aje vysetrenie je lepsie absolvovat ct ci mr?

rebeca2
11. apr 2021

@monikk1901 mr, ale to ta neposlu, najprv vraj pre nespecificke bolesti treba cele brucho a to sa robi ct, ak by ct nieco ukazalo, potom mr , lebo viac ukaze na makkych tkanivach ako ct....mam uz ziadanku na ct, ale pockam si na vysledky z neurologie, ak je to z chrbta, tak na to ct ani nepojdem, zacala som uvolnovat svaly na chrbte na takom valci a zda sa,ze je to o nieco lepsie