Trávite spoločný čas s manželom ?

somavi
21. jan 2020

Ahojte , idem sa kus vyspovedať 🤷‍♀️🙂 možno sa poradiť , ako to funguje u vás doma.
S manželom mimo rodinných akcii - myslím my dvaja a naše detičky , nič nepodnikáme . Takto , aby som to uviedla na pravú mieru . Ja by som od deti neodišla ani na dovolenku ani na dva dni preč , keby to nebolo niečo akútne , milujem čas s nimi a mám výčitky , ak pri nich nie som , je mi smutno za nimi . Jasne viem , že veľa párov ide aj na dovolenku , aj kade tade- ja tento typ nie som a ani muž . Trávime čas spolu . ( to neznamená , že iné rodinne vzorce odsudzujem ).
Ide mi o čas večer, keď deti zaspia - idu spat . Sem tam , raz za mesiac , za dva , niekam vypadnúť . Ísť si zahrať bowling, ísť na vínko - kľudne aj s inými priateľmi , do kina. Proste si trosku vyraziť a zabaviť sa .
Manžel všetky akcie odmieta . Nielen takéto bez deti , keď deti spia . Ale aj iné . V lete sa v našej stvrti robí guláš - sú družstva , ktoré varia , ja tam chodím s deťmi každý rok len tak sa prejsť , ochutnať . Chcela som ísť variť , že bude zábava , ale on nie . Nejde s nami dokonca ani len tak - na guláš . Bol koncert Kristíny , baby chceli veľmi ísť - von na námestí v lete , tak on nejde ,on nemusi tieto akcie .. ok išli sme samy . Je toho veľa . Minule nás volali známy / kamaráti , že babka bude s ich deťmi , či nejdeme na hodinku, dve len tak posedieť . Povedal im , že nie , tak som sa rozčúlila , že prečo sa aspoň spolu nedohodneme a on sa rozhodne sám . Že ako ci chcem nechať deti doma samé . Tak som povedala , že veď oni by ani nevedeli , že jasne , že nie samé , išli by sme keď zaspia a prišla by babka , len na take dve hodinky . Že jemu sa nechce .v lete som chcela , ci nepôjdeme na festival s deťmi , nie nechce . Mám ísť sama s nimi . Dnes som mu povedala , že by som chcela ísť na koncert hodinu cesty z nášho mesta. Je koncom februára , ci si nezajdeme a babka príde k deťom . Začína o 20:00, do polnoci sme doma , detičky budú spat. Nie , čo on bude robiť na koncerte , ale mám ísť sama . Tak som už vybuchla , že preboha on nikde nechce ísť . Tak tu začal kričať , že čo od neho chcem , že nech si kľudne chodím sama , že aký mám problém .. tak ja neveim , čo si o tom myslite ?

0silvia0
21. jan 2020

@somavi ja na tvojom mieste by som sla s kamoskou, muza nechala strazit deti a predpokladam, ze neskor sa prida aj sam. Ja som tiez mala obdobie, ked deti boli male, ze som nepotrebovala nikam chodit, a ked ma aj tak niekto vytiahol, aj tak som si to neuzila, hlavu som mala doma.
Takze bud ho budes nutit, on bude odmietat a budete obaja frustrovani. Alebo ho nechas v jeho momentalnom nechutovom obdobi a ty sa pojdes odreagovat s kamoskou...

zuzanka.zuzu
21. jan 2020

my sme si prikúpili susedný byt, kde máme "herňu"/mužovu zašiváreň, posilku, pracovňu a domáci welness (v bývalej kuchyni 😀 ) aby sme nikam nemuseli chodiť 🙂 úplne chápem tvojho muža....

0silvia0
21. jan 2020

@zuzanka.zuzu ako vyzera domaci welness? 😍

ivangeline
21. jan 2020

Ja tiež nie som až na takéto akcie ako ty ale občas si viem predstaviť, že večer raz za mesiac necháme deti strážiť babkou a pôjdeme von. Zatiaľ sa to však nedá. Myslím, že môj muž nebude mať nič proti. Zatiaľ si však robíme program len doma večer, keď zaspia a vystriedame sa pri deťoch, aby jeden aj druhý bol s priateľmi a odreagovať sa.

tslobik
21. jan 2020

@somavi No ja by som umrela, byť len doma.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
21. jan 2020

@somavi kokos my sme sami dvaja neboli nikde už ani nepamätám 😂 chodievame dosť často kade tade ale vždy len s dcérkou! Na večeru, do kina, na vylety, koncerty! Ale vždy berieme malu so sebou, aj keď sa jedná o rozprávky alebo detské predstavenia, vidím tu radosť v jej očiach a nič viac mi netreba! Chceli sme ísť teraz na ples, ale som tehu a asi by som tam zaspala za stolom, čo som taká brutálne unavená teraz

jovana9
21. jan 2020

Bože, to musí byť otras 😖 - Nemôžte prizvať priateľov k vám? Alebo možno skús urobiť nejakú "zábavu", niečo príjemné len pre vás dvoch u vás doma... možno zistí, že je to fajn, vypnúť a zabaviť sa bez detí.

zuzanka.zuzu
21. jan 2020

@0silvia0 nemám rada jacuzzi vonku (také tie romantické fotky z hotelov - mne je zima 🙂 ) tak sme ho dali do kuchyne, potom sme mali suchú saunu (už nemáme, dali sme miesto nej priestor na kinect-takže "boxujeme" s dinosaurom), máme parnú saunu, trošku luxusnejšie/profi masážne kreslo a hromadu blbostí na relax (už by som ich nekúpila, napr. oxygenoterapiu - strašnáááá kravina a takých máme veľa)

saskia_98
21. jan 2020

Nechaj chlapa strazit deti a ty chod s niekym. Ja tak mam kamarata s ktorym chodim stale niekam ked sa mojmu manzelovi nechce. No vacsinou idem s manzelom ked je doma a je to akcia aj pre neho (gulas, ludove subory, chaty) .. Na koncerty co sa mne pacia, jemu nie a teda on straži špuntika nášho a ja idem s kamošom. On je spokojný, ja tiež. 😊

somavi
autor
21. jan 2020

@zuzanka.zuzu áno , ale asi tam chodíte spolu ci ?

nickpick
21. jan 2020

@somavi chapem ta, problem ma on nie ty, ked sa upokojite, skuste sa porozpravat bez kriku a ty mu vysvetli, ze vztah treba budovat aj nejakymi spolocnymi aktivitami, jasne, ze nemas problem niekam chodit sama, alebo s detmi, ale bolo by fajn keby sa raz za cas premohol a isiel s vami, moj otec je takyto, ked sme boli so segrou male, tak nemal problem a s mamou chodil aj na dovolenky atd., akonahle sme odisli z domu, poslednych 20 rokov odmieta kamkolvek chodit, mama je zufala a uz rezignovala, on pozna len domov, pracu a nasu chalupu, nevieme ho na nic nahovorit....jemu akoby tento stereotyp neprekaza...zrejme mu nove prostredie a ludia vyslovene vadia...

somavi
autor
21. jan 2020

@lenka2710 my tiež chodíme do kina s deťmi - to sa prekoná a na kadejaké akcie - ale väčšinou chodím sama s deťmi , on veľmi medzi ľudí nemusí.

zuzanka.zuzu
21. jan 2020

@somavi myslíš do susedného bytu? 🙂
ale my zase chodíme aj do kina a divadla - pravidelne a radi, dokonca muž radšej než ja, takže trošku chápem frustráciu 😕 nechce muž možno skúsiť niečo tichšie než koncert? napríklad to kino alebo divadlo...

eliska13
21. jan 2020

@somavi je taký typ domased introverta.Mam podobného, ak sa nechceš zblázniť musíš ísť sama s kamoškou či deťmi.Do kina nie, na večeru nie, max ho dostanem kúpať sa a do wellness a to ideme aj do synom či niekde sa najesť, ale zase ideme vsetci.Alebo rád ide niekde na výstavu nábytku, autosalón, dedinské akcie má rad.Po obchodoch so mnou pobeha, ale nejaký večer pre nás 2 či nejaká kultúra nie.Tak mám na to kamošku a chodím s ňou.
Ale zase, keď bol syn malý nikam ma to neťahalo až teraz😀

somavi
autor
21. jan 2020

Baby máme deti , pomaly 9 a 4. Nikdy by som nikam nešla na úkor času stráveného s nimi . Venujem sa im maximálne a vždy som trávila každú minútu s nimi , sme na seba naviazané a je im smutno keď idem sama do obchodu 😁 a mne tiež 🤣 prespávať k babkam nechodia , proste mna úprimne serie , že sa kus nepremoze a trochu sa spolu nezabavime - kým deti spia . Raz za čas , ja tiež nechcem chodiť von kade tade po nociach , ani nevladzem ani nemám chuť. Ale kus sa ísť sem tam vyjasit , alebo proste raz za dva mesiace na pohár vínka s priateľmi .

aylinn
21. jan 2020

By ma roztrhalo od jedu

somavi
autor
21. jan 2020

@eliska13 ja už som aj autosalón navrhla - aj s deťmi , ale to vraj ide dole vodou každý rok ci čo , no proste stále čosi .

somavi
autor
21. jan 2020

A ani nejde o to , že len my dvaja počas večera sem tam , ale proste sa vyhýba všetkým akciám - kde sú ľudia .

eliska13
21. jan 2020

@somavi možno má sociálnu fóbiu nemá rád veľa ľudí chaos sú také typy.Je taký nezmenis ho...

miriam439
21. jan 2020

@somavi No čo ti poviem, plne ťa chápem. Ja som za slobodna rada chodila občas von s kamoškami. Nie často, ale stalo to za to.
Teraz sa mi už ani nechce... kvôli manželovi...
Keď sedíme doma, nudí sa a vyčíta, že stále len doma sedíme. Ale keď niekde ideme, tak pre mňa to znamená, že vychystať seba, dieťa, zbaliť dieťaťu niečo prejesť, vodičku, niečo pre prípad dažďa, ... proste kopec drobnosti... poznáte...
Prídeme niekde a sme tam pár minút a manžel sa zrazu začne ponáhľať domov... medzi viac ľuďmi sa cíti zle, veľmi zle... v prírode na prechádzke nahodí tempo, akoby sme išli s niekým opreteky, nedajbože stretnem niekoho známeho a chcem s ním prehodiť pár slov, tak on už prešľapuje kus ďalej a mám pocit, že každú chvíľu sa rozbehne domov.... Malý chce objavovať svet, všade si nájde niečo nové a proste nás strašne zdržiava, lebo my sa predsa tak veľmi ponáhľame domov... 🤦
Takže ani ja nemám chuť za takýchto podmienok nikde chodiť...
Napríklad stále mi hovorí, ako to majú dobre jedni jeho priatelia, že spolu ako manželia chodia na rockové koncerty... Raz som teda s ním na jeden išla, ale hoci rock nemusím, bavila som sa tam teda oveľa lepšie ako on... on bez nálady teda, takže super...
Teraz v lete mal byť iný rockový festival pár km od nás... chcela som sa obetovať a že pôjdeme jedno popoludnie aj s malým aspoň na chvíľu... no myslíte, že chcel? Radšej sme sa ostali nudiť doma... A ja som celé poobedie utešovala malého, prečo sme nemohli ísť na výlet.

sapetka
21. jan 2020

Tak prijala by som urcite si niekam vyrazit ci uz s muzom alebo s kamoskami.. no ale kedze o nasho drobca sa nema kto postarat tak mame len spolocne vylety cez den, kde sa snazime vyuzit pekne vikendy a niekam vybehnut do prirody alebo na ihrisko atd.. a vecer len film, kniha, vino ako kedy.. ty ak mas chut a tvoj manzel nie kasli na to a chod s kamoskou.. oodla vsetkeho nie je spolocensky typ.. viac by ma hnevalo kebyze odmieta akcie cez den aj s detmi ako rodina

ledgerka
21. jan 2020

tak mu povedz ze to k stastnemu manzelstvu potrebujes a porozpravjate sa o tom. Nech sa raz za mesiac premoze. Nechaj ho vybrat aktivitu.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
21. jan 2020

Môjmu mužovi sa tiež nechce chodit na detské akcie, ale premôže sa. Častokrát chodíme aj na rôzne podujatia napr pozriet psikov na výstavu psov, do utulku, chodíme sa casto najesť, čo je s detmi asi vrcholná spoločenská udalost😂. Aj nám sa stane, že si naplanujeme niekam ist, ale nejdeme, najmä keď sa mne nechce.. Vecer sami nikam nechodíme, lebo nemá kto strazit..

deti95060810
21. jan 2020

sme rôzny...choď sama keď mm nechce. Buď rada že aspoň teba neobmedzuje...

somavi
autor
21. jan 2020

Ďakujem baby za odpoved . Ja tiež nepotrebujem chodiť kade tade - bezdetna som bola spoločensky typ, odkedy mám deti , to je 9 rokov som bola naozaj “vonku” päťkrát - to nepreháňam . S manželom ani raz . Minule sme boli posedieť so známymi aj s deťmi , no a oni sa smiali , že keď boli na koncerte , tak take a take zážitky mali ..úplne medzi nimi bolo take to iskrenie - podľa mna to je aj tými zážitkami, že ju on vidí aj ako ženu , nielen ako matku jeho deti a ona jeho tiež ako muža .. mne by stačilo 3x do roka sa kus ísť niekde vysalit. Trosku mi to chyba - len sa proste zabaviť ako kedysi - byt ženou .. chápete ? Ja milujem svoje deti a svoju rodinu a som tu vždy pre nich ,každý deň , každú noc . Ale taký reset aspoň párkrát do roka by ma potešil . Áno, mohla by som ísť sama - veď väčšinou aj s deťmi chodím sama , ale neveim , ci nebudem mat výčitky, že som ich nechala doma . 😞

panelacikova
21. jan 2020

@somavi a čo robí tvoj muž? lebo ak pracuje ťažko fyzicky, tak mu aj rozumiem..
@miriam439 no to máš pekne na hovno, s prepáčením. mám pocit, že tvoj muž absolútne vlastne nevie, čo sám chce... to by ma teda porazilo omnoho skôr, ako pri mužovi, ktorého má autorka príspevku...

andrejka1974
21. jan 2020

My s mužom si radi vyrazíme mam už 3 dospelých synov a ti postrazia mladšie deti a niekedy zasa muž vyrazí so synmi do mesta sa zabaviť treba si užiť aj chvíľky bez deti a keď boli starší mladší tak ich po strážili moji rodičia co nebol nikdy problém a verte mi dobre padne aj vypnúť z t, ch všetkých starosti

lindusss2016
21. jan 2020

@somavi moj muz je tiez taky isty. Neznasa davy, mam problem ho niekam vytiahnut, obcas sa premoze, ale aj tovacsinou uteka rychlo domov. Ja naopak som velmi spolocensky tip, takze vacsinu casu si riesim sama. Bud pocas dna idem aj s detmi, alebo vecer bez deti mam 5x tyzdenne jogu. S kamoskami idem posediet tak raz za 2 mesiace. Na leto mam kupeny listok na koncert bez neho, ale tak co uz, aspon postrazi deti 😜 pravdupovediac, ide mi ta jeho sociofobia na nervy a len tazko sa s tym zmierujem...