Tri sekcie po sebe - skúsenosti

evik4
20. jan 2015

Ahojte, mali ste niektora tri sekcie po sebe, mne lekar povedal, ze uz radsej tretie nie. No co ked ano, co potom, co ste zazili a ake mate skusenosti. Vdaka za kazdy nazor.

janinah
20. jan 2015

tretie nie? a čo si ty horšia ako Viktorka Beckhamovie? 😀

dioptas
20. jan 2015

Poznam babu, ktora mala 4 sekcie. Len bola viac sledovana. Mne osobne lekar po 2. sekcii povedal, ked zistil, ze mam velke zrasty, ze pri tretej sekcii mi ich "odstrani"...

melesmeles
20. jan 2015

@evik4 mam kamosku co mala tri sekcie a zvladla to uplne vpohode 🙂

laja77
20. jan 2015

ja som po troch sekciách 🙂

fotoarch
20. jan 2015

mam 3 sekcia a vsetky 3 tehu uplne rovnake, uplne rovnaka starostlivost ako pri prvom...nikto nic nemeral, teda jazvu a tak... a po porode ta ista veta, dalsie uz nie !!!! co ale chapem, no nasa bambulka zato stala 🙂

evik4
autor
20. jan 2015

@laja77 a vsetkp bolo v poriafku? Ja nemam ani zrasty ani ziadny problem, tak preto som sa divila ked mi toto oznamil, ze uz nedoporucuje.

vejula
20. jan 2015

@evik4 minule som sa v poradni rozprávala so ženou, ktorá čaka 6 dieťatko a všetky detičky mala sekciou 😉 Takže tak čierne by som to nevidela 🙂

lubaska21
20. jan 2015

ja mam tiez kamosku co 3x rodila a zakazdym to bola sekcia... a bezproblemovo... deticky aj ona sa tesia dobremu zdraviu...

mamulienkamoja
20. jan 2015

Ahoj ja mám za sebou tiež 3 sekcie nemala som žiaden problém dokonca som ani raz nebola upozornená skôr naopak moja gynekologička ma upokojovala že ani 4 sekcia nieje problém .Všetko je to o šťastí, zhode náhod človek nikdy nevie čo sa môže stať .

pribinak
20. jan 2015

Kamoska ma 4 sekcie, všetko bolo OK, deti aj ona su zdravé, mala moderneho doktora, ktorý v tom nevidel problem, ku koncu viac sledovali jazvu, to bolo všetko

bubo212
20. jan 2015

o tyžden ma čaka 4 sekcia-zatial všetko ok,tehu bez problemov...

laja77
21. jan 2015

@evik4 ano, vsetko bolo ok, pri tretom mi sice doktorka povedala, ze mam zrasty na maternici a aj sekcia trvala o nieco dlhsie, ale inac ok 🙂

velkacica
21. jan 2015

"Pápež František vyzdvihol zodpovedné rodičovstvo. Spomenul, ako pokarhal ženu za sedem pôrodov cisárskym rezom."
http://www.sme.sk/c/7598508/papez-o-rodicovstve...
nuž ale keď niektorí pokladajú (ženy) a režú (gyndoši) maternicu ako šniclu na obed, treba im priať len dobrú chuť... 🤐

jerryjanka
21. jan 2015

som 3 týždne po tretej sekcii, všetko v poriadku, bez problémov spojených so sekciami, dokonca som sa tearz hojila lepšie ako po druhej sekcii, doktorky ktorá mi sekciu robila som sa osobne pýtala na stav maternice - lebo je pravda že niekomu neodporučaju otehotnieť po druhej alebo dokonca aj prvej sekcii lebo maternica je v zlom stave, doktorka povedala že na to že boli už 3 sekcie tak je v super stave, jeden malý zrast tam bol - odstranili ho, a maternica vraj pekne zhojená, žiadna tenka vrstva pri jazve, všetko v poriadku, ak budeme chcieť môžme ešte jedno dať.

mahulenka87
21. jan 2015

Kočky, a prečo ste mali 3 aj 4x sekciu?

molka
21. jan 2015

@evik4 som po 3 sekciách, pri tretej som mala veľmi veľa zrastov, ale lekár to v pohode zvládol, dokonca som sa hojila oveľa rýchlejšie, než pri prvých dvoch. Pri odchode mi lekár povedal, že mi už ďalšiu sekciu neodporúča, ale ak by som náhodou otehotnela, nech kľudne prídem, vraj to nie je koniec sveta. 🙂 Je to možno vyššie riziko, ale ak má žena doma podporu rodiny, šetrí sa, tak sa to dá.

rheia27
21. jan 2015

@mahulenka87 pretoze chceli deti, nie ?

mahulenka87
21. jan 2015

@rheia27 Treba sa zamyslieť trošku. Rozumej: z akého dôvodu bola indikovaná sekcia...

pribinak
21. jan 2015

@mahulenka87 kamoska co mala 4 sekcie, raz bolobabatko privelke, potom malo priecnu polohu a po tychto 2 sekciach uz jej doktor nechcel riesit porod inak ako sekciou

emilia25
21. jan 2015

Mam v rodine co maju 4 deti prve slo prirodzene druhe bolo do roka to uz slo cisarskym a potom uz aj tretie aj to posledne len uz dalsie neodporucali lebo uz mala cosi s brusnou stenou.

molka
21. jan 2015

@mahulenka87 myslím si, že ženy, ktoré maj viac sekcií, si to dokážu veľmi dobre premyslieť. Ja som mala sekcie kvôli nepostupujúcemu pôrodu a priveľkému vyčerpaniu.

rheia27
21. jan 2015

@mahulenka87 ja som rozumela a ta sa pytas dost hlupo, prepac...na sekciu treba vzdy dovod, pretoze je to zavazna brusna operacia, mozu byt planovane alebo akutne, opakovana indikovana sekcia je urcite lepsia ako nechat zenu rodit prirodzene po sekcii, to je cira nezodpovednost, samozrejme vo vseobecnosti, je rozdiel ak mamicka ma sekciu v 18tich a dalsie dieta povedzme v 30tke, skor je to otazka o tom ci zena veri svojmu lekarovi a da na jeho/jej odporucania, lekar by mal posudit zdravotny stav, buchat sa do prs ze ja chcem sekciu alebo prirodzeny porod silou mocou nemusi dopadnut dobre pre matku alebo dieta
takze mamicky mali opakovane sekcie pretoze chceli viac deti ako 1 alebo 2 pomocou sekcie a urcite boli dost zodpovedne aby si to premysleli a komzultovali so svojim lekarom, @evik4 ja by som teda urcite to konzultovala s lekarom a nie mamickami na MK, mozes aj s viacerymi, zalezi od dovodu preco bola sekcia a tvojho zdravotneho stavu
na internete je dost o tom popisane aj pre laikov

evik4
autor
21. jan 2015

@rheia27 ja nekonzultujem s mamickami, ja iba chcem vediet ich skusenosti. Mam odkonzultovane s viac lekarmi, toto nieje odborna diskusia, je iba pre nas mamicky, ktore mame skusenost s opakovanymi sekciami.

rheia27
21. jan 2015

@evik4 opakovanej sekcie v KN by som sa nebala

evik4
autor
21. jan 2015

Jedna v nz druha v kn, ten isty lekar a mega rozdiel. V kn to bolo absolutne bez problemov. Nz katastrofa.

mahulenka87
21. jan 2015

@rheia27 veľa žien rodí po sekcii vaginálne (VBAC). Ty si odpovedala: "na sekciu treba vzdy dovod" - no a ja som sa práve na ten dôvod pýtala. Čo je na ton hlúpe...

rheia27
21. jan 2015

@evik4 viem 🙂 uzila som si hospitalizaciu pocas tehu v NZ ale rodit (sc) som isla do KN, 2x a neporovnatelny rozdiel 😉

rheia27
21. jan 2015

@mahulenka87 lebo som ti dovod napisala - chceli deti, VBAC je ciste sialenstvo ak s tym zena suhlasi..samozrejme vo vseobecnosti, najdu sa vynimky, ak ide zena "rodit" sc tak podpisuje papier ze s tym suhlasi, a to daju podpisat aj v pripade akutnych, cize ak nepodpises tak ti to nespravia, ak nie je doslova ohrozeny zivot, takze kludne VBAC aj po sekcii
ale nema vyznam tu o tom diskutovat

blumka
21. jan 2015

ahoj, aj ja mam za sebou tri sekci. Mne po druhej povedali ze mam maternicu aj jazvu uplne v pohode ze nie je dovod nemat dalsie dietatko. potlm ale pri tretej sekcii mi povedali ze tam akurat pod jazvou mam krcovu zilu a aj nejake zrasty aj to trosku trvalo, kym malu vybrali. Starsi lekar mi potom povedal ze dalsie dieta mi uz vzhladom k tomu neodporuca ale dalsia mlada lekarka ktora tam bola mi povedala ze ak sa rozhodnem pre dalsie babo tak ze to bude tazsie ale bude sa to dat zvladnut...tak teraz si vyber.
problemy som mala take mensie ale nesuviseli s jazvou 😉

petrazkn
21. jan 2015

@evik4 Ahoj ja mam tu istu skusenost ako ako ty v NZ to bola hroza , porodu v KN som sa bala ale nakoniec to bolo super a hocikedy by som si to zopakovala 🙂 Do KN ma poslal moj gynekolog z NZ, ktory bol niekolko rokov primarom v Zamkoch a sam povedal ze uroven Zamockej nemocnice velmi klesla...Takze tak.