Triaška po vypití kávy

viliama
11. aug 2014

Ahojte, občas si dám šálku kávy Mokate 2v1. Niekedy, nie vždy cítim takú menšiu triašku. Ťažko sa mi píše perom. Iné zdravotné ťažkosti nemám. Kávu pijem asi 3x do týždňa na povzbudenie a iba jednu šálku. Predtým som kávu pila naozaj výnimočne. Čo to môže znamenať?

natali.83
11. aug 2014

Je to reakcia tela na kofeín. Je ho na teba príliš veľa. Buď kávu vynechaj úplne alebo si sprav slabšiu.

matafen
11. aug 2014

Je to normalna reakcia tela na kofein, pokial prezenies davku, na aku je telo zvyknute, alebo nepijes kavu pravidelne, takze telo nema na kofein navyk.

piacere
11. aug 2014

ja keď som začínala s kávou, tak mi šialene búšilo srdce aj po automatovej žbrinde 🙂 Teraz si už dávam 2 šálky bez problémov.....

hedamaria
11. aug 2014

Aj ja mám podobné problémy po vypití kávy. Tlak som mávala skôr nízky. Že by kofein takto zvyšoval tlak? Až tak veľmi?

januliku
11. aug 2014

@viliama Vyskúšaj, či by ti nechutila bezkofeínová káva alebo caro.

0silvia0
11. aug 2014

@viliama skús na povzbudenie miesto kávy piť čaj maté, je jemnejší pre organizmus ako káva 🙂
Pozitívne účinky okrem povzbudenia: Liečivé účinky
-zvyšuje a posilňuje imunitu, urýchľuje dobu liečby
-pomáha pri detoxikácii tela, vyplavuje škodliviny z tela
-znižuje krvný tlak, uvoľňuje periférne cievy
-ukľudňuje nervový systém, dokáže ukľudniť rozrušený organizmus
-upravuje chuť do jedla, upravuje trávenie
-pomáha pri zápchach, slúži k úprave pravidelnosti peristaltiky čriev
-lieči nespavosť, podstatne zlepšuje spánok
-spomaľuje starnutie
-znižuje telesnú teplotu
-upravuje hladinu cukru v tele a hladinu cholesterolu v krvi
-znižuje príznaky alergických reakcií - senná nádcha
-posilňuje ako myseľ tak i telo, zlepšuje pamäť a rýchlejšie myslenie, spôsobuje vyššiu aktivitu, lepší výkon
-je veľký prírodný zdroj živín - vitamíny, minerály, cholín, inozitol, antioxidant, aminkokyseliny
-zabraňuje vytváraniu kyseliny mliečnej a tým únave, pomáha pri strese a záťaži

didulienka11
11. aug 2014

Ja mavam to iste. Nie som zvyknuta pit kavu a ked si sem tam dam, tak ma chyti taka vnutorna triaska, neklud. Hlavne ked si dam kavu na lacno to pozorujem. Znamena to, ze to je na nas moc silne...

25daniela
11. aug 2014

@viliama normalne ani ja kavu nepijem a aj ked vypijem kapucino, nasleduje reakcia aku popisujes. Ja si mozem dat nieco take s kofeinom iba rano, staci ze vypijem poobede a do polnoci mozem o spanku iba snivat.

bonaqa2013
11. aug 2014

Keď mi niečo nerobí dobre, tak to nejem, nepijem....

molka
11. aug 2014

@viliama ja som tieto problémy mávala vždy po vypití instantnej kávy. Silné espresso mi žiadne problémy nerobí.