Trojklanný nerv

olinaaaa
22. dec 2021

Dobry vecer mam prozbu.pred tyzdnom som šla na vysetrenie s bolestou lavej strany hlavy za uchom.len na tej strane ma boli v zadu a na jednej iba.doktor mi povedal ze zapal zvukovodu lahky.dal mi antibiotyka a dnes kontrola tak ze ucho je dobre zdrave..a tie bolesti mam stale tak mi povedal ze zapal nervu..mal to niekto??mna v predu na tvari neboli len v zadu....

prvosienka88
22. dec 2021

@olinaaaa mala som v 9 mesiaci tehotenstva, bolesť neskutočná nemohla som ani žuť. Nakoniec mi pomohol Zinnat, zabral mi asi deň na to ako som ho začala brať.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@prvosienka88 ja zut mozem.zinnat uzivam druhy den..a kde si mala bolesti

prvosienka88
22. dec 2021

@olinaaaa na ĺavej strane pod spánkom pri uchu. Mne trvalo týždeň kým mi dali antibiotiká a ten zinnat mi fakt pomohol. A ešte novalgin k tomu

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@prvosienka88 no to mam aj ja tieto lieky.uz mesiac ma to boli a hlavne v zadu za uchom na.hlavr

7lenka11
22. dec 2021

Ja som prekonala zapal trojklanneho nervu a nikdy viac by som to nechcela zazit. Priserne bolesti, ktore nastupovali necakane a strasne prudko. Brala som lieky od neurologa niekolko tyzdnov..

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa nie sú to zuby múdrosti?

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova ahoj.este nemam zub mudrosti...ale vies ze aj to mi ide po rozume..

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@7lenka11 a kde ta to bolelo

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa lebo ja som mala 11 dni príšerné bolesti a nebo to nerv,ale zub. Bez zajtra k zubárovi na RTG.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova a on moze boliet aj v hlave v zadu

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova myslis ze by sa tlacil bon zub mudrosti

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa mňa presne vzadu to bolelo. Potom to prešlo od ucho a do sánky.

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa ale zubár to hneď zbadá. Choď,nech to vyluciš, ak to nie je zub.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova no pôjdem zajtra ak este robia..no zaujmave je ze ma teraz zacalo druhe ucho boliet az na dotyk...

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa prosím ťa akých lekárov si s touto bolesťou navštívila? Mam tu istú bolesť, chystám sa k obvodnemu, ale ten ťuťo. Zatiaľ som to riešila so zubarom ale ten nevie.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@gemerka17 tiez len na jednej strane v hlave a v zadu nad krkom boli???

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa najviac ma bolí na týchto vyznačených miestach, je to len pravá strana. Ľavá nie. Čiže pod uchom, vzadu na hlave a v uchu mám nepríjemný tlak - občas bolestivý, ale nie na toľko, že si musím dať tabletku od bolesti.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@gemerka17 to mam aj.ja..ale.ja.neviem co to je.bola som na krcnom a ze trojklavny nerv..ale ten nerv vraj boli viac v predu ako v zadu.ja.neviem.som s toho chora uz mesiac...ale tiez tie bolesti sa daju vydrzat

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa ja to už mám niečo cez rok, najprv som si myslela, že zub múdrosti (cez leto už ho nemám), ďalej mi zubár liečil sedmičku (zub bolel, na koreni bol nález, teraz sa má už lepšie) ale čo sa týka bolestí a tlaku nič sa nezmenilo. Zubár nevie, prečo to mám. Čiže idem hľadať ďalej. Skôr si myslím, že to bude práca pre neurologa, avšak tým, že je to špecifické tak môžeme čakať, že na to niekto príde. Ach jaj. Zas ma budú len odpinkávať, lebo nikomu z "lekárov" sa to nebude chcieť riešiť.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@gemerka17 mate pravdu.ja sa bojim ze.ci to neni.nieco vazne..

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa podľa mňa treba trvať jednoznačne na MR hlavy, ucha. Treba ísť aj k zubárovi na RTG zubov preistotu.

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa najprv zubár,potom neurológ.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@gemerka17 vy mate magneticku???a.dlho vas to boli??

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova aj zuby vedia tak potrapit???ja.mam 37 rokov a nemam este zubmudrosti von

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa nemám. Od zubára mam RTG zuba a CT chrupu. Ale on tam nič nevidí a nevie čo to spôsobuje. WTF. Tak preto idem ďalej pátrať. Ale ako tak hľadám na nete, tak nebude to taká jednoduchá diagnostika.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@gemerka17 a dlho mas bolesti....??

koniarova
22. dec 2021

@gemerka17 veď neurológ. To je základ.

koniarova
22. dec 2021

@olinaaaa jasné . Toto môžu byť kľudne aj zuby.

olinaaaa
autor
22. dec 2021

@koniarova skusim zajtra zajst..aj.ked sa mi nezda ze by to bol ttojklavny nerv..skor prievan alebo prechladnutie..trojklavny nerv viac boli v predu na lici ako v zadu v hlave

gemerka17
22. dec 2021

@olinaaaa niečo okolo roka, ale myslela som si, že je to tá osmička, ktorá rastla krivo a tlačila na druhé zuby. A vzhľadom k zákroku sa mi do toho moc nechcelo. Čo sa týka toho ucha a bolesti hlavy tak to mám menej, možno 3-4 mesiace - tiež toľko trvalo kým mi zubár liečil sedmičku.

@koniarova len aby ma neodbil, čo ďalej. Mám pocit, že budem u neho ako pokusný králik.