Trpíte niekto panickou poruchou / tetaniou?

barbora271
31. aug 2019

Ahojte, je tu niekto kto trpí panickou poruchou, alebo tetaniou? A hej, ake mate príznaky? Ja mam strašne tlaky v hlave a v ušiach a neviem či to môže byt tiež z tohto, alebo krčná alebo iný problem.. dakujem pekný zvyšok dňa..

viera1107
31. aug 2019

@barbora271 ahoj, bola si už niekde na vyšetrení?

barbora271
autor
31. aug 2019

@viera1107 ano, neurolog, CT hlavy aj ciery, ORL, krvne testy, plucne vsetko ok.. akurat cakam na magneticku krcnej.

viera1107
31. aug 2019

@barbora271 a test na tetaniu? Ja tetaniu mám a mávala som také stavy až na odpadnutie keď som napríklad stála niekde v rade v obchode.. Pomáha na to magnézium.. Mne predpísal neurológ Magnoslov, ale pomôže ti aj hocijaké čo má obsah aspoň 375mg..len to treba brať stále a tetania odznie časom.. Tiež mám poškodenú krčnú platničku, tak ti verím že ak to máš kombináciu tetania + krčná chrbtica tak ti môže byť všelijako len nie dobre..

barbora271
autor
31. aug 2019

@viera1107 beriem Alventu a magnerot, mam panicku, len tieto stavy ako hlava dnes su hrozne, ono ma hlava ani neboli, skor take tlaky v hlave a v ušiach. A hned za mi zacne zle dychat, triaška a uz to ide

viera1107
31. aug 2019

@barbora271 podľa toho čo píšeš by to mohol byť aj tetanický atak.. Treba ísť na test ak si ešte nebola.. Mne pomohlo aj celkovo spomaliť životné tempo, môžem potvrdiť že tieto stavy sú ako sa povie v hlave.. Nad kopec vecami som sa prestala zamýšľať aj keď to nebolo ľahké, ale teraz je mi lepšie.. Určila som si priority, seba svoje zdravie a sústreďujem svoje myšlienky hlavne na to pekné.. Svoju rodinu a priateľa, snažím sa užívať si každú maličkosť.. Vyhodila som z hlavy prácu aj neurotického šéfa čo mi žral nervy..

barbora271
autor
31. aug 2019

@viera1107 hej hej, len ta hlava a usi ma dost stve, lebo mi aj piska aj piska v usiach, tak neviem ci to moze byt z toho..lebo ked beriem lieky AD mi je omnho lepsie

viera1107
31. aug 2019

@barbora271 na ORL neprišli na to čo by mohlo spôsobovať to pískanie? Prípadne máš to len keď AD neberieš? Alebo ti píska v ušiach keď ich berieš? Či to náhodou nemôže byť nežiaduci účinok tých liekov, že by to možno chcelo len vymeniť za iné lieky..Ak by to bola chrbtica : Mne napr. krčná chrbtica spôsobovala nevoľnosť, závraty, zvracanie a bolesť medzi lopatkami a do ruky ale kolegovej žene išla bolesť do hlavy. Uvidíš ešte čo nájdu na MR.

barbora271
autor
31. aug 2019

@viera1107 nie nezistili mi nic, ja uz mam ale troje lieky toto su jedine co mi sadli, a to piskanie mam uz dlho, tak isto mam zavrate, nastastie nezvraciam,ale napina ma dost a citim taky plny zaludok, a tak isto bolest medzi lopatkami a na lavej strane v ruke na prsiach.

misiatko14
31. aug 2019

Ahoj, ja mam tetaniu tiez mi byva casto na zvracanie, napinanie (nezvraciam, len mam pocit), pocit na odpadnutie a hlavnym priznakom dostavam krc (uz niekolko rokov na jednom mieste). Treba brat magnezium, samozrejme tiez nato casto zabudam a potom mi je zle..ked ho vsak uzivam priznaky su minimalne.

barbora271
autor
1. sep 2019

@misiatko14 Ja som brala magnezium,ale mam pocit ze som mala Viac atakov , tak som to prestala brat,a je mi lepsie ale zasa pocitujem trpnutie tvare, úst jazyka take mravcenie, len tie tlaky v hlave :(

ninusqa_25
2. sep 2019

Ahoj. Aj ja mam panicku poruchu, a ano bolieva pri nej aj hlava mňa hlavnr bolieva na pravej strane spánok a oko zo strachu

barbora271
autor
2. sep 2019

@ninusqa_25 moze byt ze to z toho :(

eliska13
2. sep 2019

@barbora271 magnézium by si mala brať na tetaniu veď vidíš, že hneď cítiš mravcenie, trpnutie...bola si u ortopeda kvôli chrbtici?pomohli by Ti masáže na tieto veci a doma cvičiť na chrbticu
Píska v ušiach a tlak do hlavy býva od chrbtice stiahnuté svaly, bloky....

barbora271
autor
2. sep 2019

@eliska13 cakam na MR , bola som u neurologa, cvicit ale uz je to hrozne kazdy den. Brala som guajacuran mala som klud chvilu a teraz znovu kazdy den mam take stavy, lava strana ruka na hrudniku take pichanie.

eliska13
2. sep 2019

@barbora271 veď to sú príznaky tetanie, úzkosti...mala by si brať dlhodobo magnézium, vápnik
Guajacuran Tá ukludnil preto to prestalo

thekacicaa
2. sep 2019

Pri akutnych stavoch brat magnezium (laktat alebo citrat) 3x denne. Ked prestanu ataky, staci jedna tableta preventivne (dozivotne). Stavy by sa uz nemali vratit, iba v pripade vysadenia magnezia sa vratia. Neurologa netreba.

barbora271
autor
2. sep 2019

@thekacicaa u neurologa som bola kvoli krcnej lebo ma strasne boli aj krk, a zle sa mi dycha.

lienocka73
16. sep 2020

@barbora271 ahoj, už je to síce dlhšie, ale čo ti vtedy zistili a čo ti pomohlo?

alenadurcova
23. nov 2022

@thekacicaa ten laktat alebo čítať je aj bez predpisu lekára? Ďakujem za odpoveď