Tŕpnutie ľavej ruky

bobika492009
3. feb 2013

dobry den, ma niektora z vas skusenost s trpnutím lavej ruky? Uz stvrty den mi trpne maliček a prstennik na lavej ruke. Nikde som sa nebuchla, aby bol dovod nato. Dakujem

meinkonka
3. feb 2013

ahoj, ja som mala to iste, pravdepodobne od casteho sedenia pri pocitaci, akokeby som mala nejak poruseny nerv v lakti a vystrelovalo mi to do tych 2 prstov. mala som ich strpnute stale, ale casom sa to stratilo.

ematko29
4. feb 2013

@meinkonka ale ak nesedí pri počítači často tak by som sa nato nespoliehala
@bobika492009 skoč radšej k lekárovi on urobí vvyšetrenia ,aby si niečo nezanedbala

adulikka
4. feb 2013

Sestre trpla ruka ,doktor jej predpisal magnezium .

rast0
4. feb 2013

@bobika492009 Mozes mat jednoznacne "Syndrom karpalneho tunela". Moze to byt kombinacia prace s PC a nosenia dietata na ruke. Je to pricviknuty nerv v ruke. Lieci sa to antibiotikami na znizenie opuchu, rehabilitaciou a taktiez na noc orteza. v krajnom pripade je riesenie operacia. Urcite by som to nepodcenoval a siel doktorovi. Mal by Ta poslat neurologovi na vysetrenie. Neurolog by Ti mal spravit RTG, EMG a predpisat lieky+orteza+rehabka. ak isto Ti mozu trpnut prsty par mesiacov po porode. Ale to by malo byt na ruke, kde si mala zapichnutu kapacku. 🙂

bobika492009
autor
4. feb 2013

no pri pc často nevysedavam, kedze mam trojrocnu dcerku. A v domacnosti je prace dost. Urcite zajdem k lekarke a uvidim co mi povie. Teraz sa na mna toho dost zosypalo co sa tyka zdravia,hlavne po zenskej stranke. Neviem ci to suvisi s tym, predtym som nic podobne namala. Tak to radsej nenecham len tak a zajdem na vysetrenie. Pri praci ma to nejkao neobmedzuje, ale citim to, niekedy to vystreluje aj do celej lavej ruky (ale to je naozaj nepravidelne)

rast0
4. feb 2013

@bobika492009 Moze to byt aj z chrbtice. Cviknuty nerv. Rozhodne treba neurologa. 🙂

sisaha
4. feb 2013

@bobika492009 neurologog..., moze to byt krcna chrbtica

maser
4. feb 2013

S týmito problémami s tŕpnutím sa stretávam bežne. Väčšinou stačí uvoľniť svalstvo, alebo môže ísť o mierny posun stavcov čo by sa malo dať vyriešiť taktiež uvolnením svalov. Môže íst ale aj o ten už spomínaný karpálny tunel, ale viac by som sa priklonil k tomu problému s chrbticou a svalstvom.

sylvia7
4. feb 2013

ahoj ja si osobne myslim ze to mas z chrbtice, niekde som citala, ze krcne stavce suvisia s trpnutim malicka a prstenika a tiez som mala a aj obcas mam tento problem a je to naozaj z krcnej chrbtice. Ale navsteva lekara nikdy neuskodi🙂

rast0
4. feb 2013

@sylvia7 JJ. Ja som mal trpnutie palca a ukazovaka a bol to ten karpalny tunel. Ale na EMG po rehabke a 2-tyzdnovom noseni ortezy v noci + lieky lekarke vyslo, ze na operaciu to nie je. Takze zatial dokoncujem rehabku (elektrika+magnet) a budem nosit ortezu. KO po 3 mesiacoch. 🙂

meinkonka
4. feb 2013

@ematko29 netvrdim, ze sa ma na to spoliehat, otazka bola, ci namame skusenost a toto bola moja skusenost 😉

ematko29
4. feb 2013

@meinkonka v poriadku 🙂

andrik78
4. feb 2013

@bobika492009 poznám to. Mala som to kvôly krčnej chrbtici

bobika492009
autor
4. feb 2013

zajtra idem ke lekarke , uvidim co mi povie, a ci ma vobec niekde posle. Stale mi to pretrvava, a preraza aj do celej ruky. Neprijemny pocit :-/.

pingu717
4. feb 2013

u mna bolo trpnutie prstov potom celej ruky a potom oboch rúk a nakoniec jazyka a začala odpadávať zistili mi TETANIU...

caldera
4. feb 2013

mne pomohli od trpnutia prstov masáže chrbáta a obyčajný magnetický prsteň a náramok za pár eur. a vymenila som tvrdý matrac za mäkkší 😀

bobika492009
autor
4. feb 2013

@pingu717 tetaniu? to som este nepocula? Je to vazne, a ake bolo liecenie?

pingu717
5. feb 2013

@bobika492009 je tu téma na túto diagnozu treba si prečítať a každý to znáša inak ja osobne veľmi zle,,znepríjemňuje mi život..ja osobne beriem Xanax 3x denne 1 tabletku a magnezium...kým som si zvykla chodila som ako bez duše a kde ma opreli tam som spala.

sylvia7
5. feb 2013

@rast0 ahoj mas pravdu palec a ukazovak moze byt karpalny nerv a je to velmi neprijemne ale ako pise ta maminka, trpne jej malicek a prstenik a to je krcna chrbtica🙂 - vacsinou.pekny den

bobika492009
autor
6. feb 2013

no bola som u svojej obvodnej a ta potvrdila ze je to krcna chrbtica. No zial neposlala ma nikam☹ Ze najprv si musim vyriesit vaznejsie gynek.problemy a potom zajst na neurologiu.Zatial mam vydrzat, ze ak to bude vaznejsie tak prist.

bora24
3. aug 2014

AHOJTE CHCEM SA OPYTAT MATE NIEKTORA ;BOLESTI A TRPNUTIE LAVEJ RUKY?MAM ROCNU DCERKU UZ SOM AJ ROZMYSLALA ZE S TOHO ZE JU NOSIM NA RUKACH ALE NEVIEM TYM TO ASI NEBUDE ,BYVAM V POSLEDNYCH DNOCH CASTO UNAVENA A OBCAS MI PRIDE NA ODPADNUTIE A TMA DO OCI CHYSTAM SA KU SVOJEJ LEKARKE NA VYSETRENIE BOJIM SA ABY TO NEBOLO NIECO VAZNE 😒

danielahamar
3. aug 2014

chrbtica, chod´si dať napravit, pripadne masas, ono to prejde

maladada
24. sep 2014

Ahoj,chcem sa spytat kde najlepsie dat operovat karpalny tunel,mate skusenisti? a hlavne kde sa zato neplati.dakujem

maladada
24. sep 2014

@rast0 Ahoj,chcem sa spytat ci ta orteza naozaj pomaha,a aky si mal stupen?podla coho to usudia? mna zenu na operaciu,ale sa bojim toho.

nutrimas
25. sep 2014

@bora24 - Pricinou moze byt blok v krcnej chrbtici, ucinnou metodou na uvolnenie krcneho svalstva je japonska tlak. masaz shiatsu, prip. myofascialne techniky. Preventivne je velmi vhodne cvicenie SM system.
Prevadzkujeme SM system, catokrat sa stretavame u klientov s tymito priznakmi. Radi Vam poradime.

timuska26
25. sep 2014

@bobika492009 ahoj, pricinou moze byt aj neurologicka tetania, poznam to velmi dobre, pomaha na to magnezium, my berieme vsetci v rodine

bora24
26. sep 2014

@nutrimas dakujem za odpoved mne uz to preslo ale ak by ste bol tak dobry moj priatel ma od malicka problemy s chrbticou ma na nej vyrastky to mu povedala lekarka mava velke bolesti niekedy uzije aj 5ibalginou aby to prestalo neboli ho konkretne chrbtica ale na hrudniku ma velku bolest a nemoze sa kolkokrat ani nadychnut doktor mu dal lieky moc mu to nepreslo a povedal mu za niekolko rokou to bude najlepsie treba operovat prosim vas poradite nam na ake by mal ist vysetrenie a myslite ze masaze by pomohli ?dakujem krasne

nutrimas
5. feb 2015

@bora24 S oneskorenim sme si vsimli Vas prispevok...Medzitym priatel absolvoval nejake dalsie vysetrenia - sono, rtg, magneticka rezonancia, CT ? Su to metody, ktore pomozu spravne stanovit diagnozu. Bez ohladu nato, cvicenie SM system by Vasmu priatelovi urcite pomohlo vytvorit pevny svalovy korzet, cim by sa odstranili priciny bolesti.Pokial su tam uz aj nejake degenerativne zmeny, vzdy sa da tento proces aspon zastavit, resp. spomalit. Cvicenim SM systemu sa da vo vela pripadoch dokonca vyhnut operacii. Svojim klientom v nasom mas. studiu vzdy pred cvicenim aplikujeme aj mäkke techniky, prip. ine masazne techniky na uvolnenie svalstva. Cvicebny plan vzdy prisposobujeme klientovi, podla bolestivosti, kondicie, problemovej partie...
Odporucame pozriet si ofic. stranku autora tejto metody, ceskeho Dr.Smiska: www.smsystem.cz. Cvicebne pomocky najdete aj u nas na eshope: https://www.modrykonik.sk/shops/sportove-potreb...

anjelik67
15. jún 2015

bobika492009
moj manzel mal to trpnutie malicka a prstennika a lekar mu chcel operovat ruku. Muz si nahmatal bod na lakti, ktory ked stlacil citil spojenie s tymi prestami, tam na ten bud si pustal vodu tenkym prudom tak teplu ako len zniesol, po tyzdni to preslo.
Ja som mala neskor to iste , voda nezabrala, ale kupila som si moxu z paliny a 3 min. som si nahrievala konce tych 2 prstov, citila som ako mi teplo ide az k laktu, urobila som to 3 dni po sebe a preslo to.
A ak ma niekto problem s krcnou chrbticou, alebo vobec s chrbticou, na internete je adresa aj kontakt na pana Tomkuliaka z malaciek. Je to starsi pan, a je naozaj uzasny. Rok mi lekari nevedeli pomoct s bolavym ramenom, 6x rtg, vsetky mozne terapie, a nic. Ten pan to vyriesil za 20 min. sedenie a 20 eur. mala som o 1cm vysunuty ramenny klb, a ponapraval mi vsetko komplet, kto sa trapi s chrbticou, naozaj mi pomohol, vrelo odporucam. 🙂