Tŕpnutie ruky od krku až k ruke

noemikatka
28. sep 2020

Ahoj mal uz niekto trpnutie jednej ruky ide to od krku až ku ruke čo vám dála nato dr? Myslite že stym môžem ist PN?

irusa
28. sep 2020

no problém s chrbticou..no to by bol asi každý na PN komu trpne ruka, alebo iná časť tela

tamaee
28. sep 2020

@noemikatka moja mama má problém s chrbticou a zevraj jej povedali že ak by jej začala tŕpnuť ruka má ísť okamžite na pohotovosť

autumm
28. sep 2020

Tiez som to mala a diagnostikovali mi tetaniu. Beriem na to magnezium

irusa
28. sep 2020

@autumm máš aj búšenie srdca, či len trpnutie rúk

noemikatka
autor
28. sep 2020

@irusa len trpnutie jednej ruky nemavam to každý deň ale predsa

noemikatka
autor
28. sep 2020

@irusa myslela som že mňa sa pytas 😅

noemikatka
autor
28. sep 2020

@autumm kam ta stym poslali?

pink_lady
28. sep 2020

@noemikatka je oslabena napr aj jemna motorika ruky? je to pri konkretnych cinnostiach - napr povedzme pri supeni zemiakov, pozerani telky,...? Ak ano, pravdepodobne ide o utlak nervoveho korena v krcnej chrbtici /RTG, neurolog, rehabilitacie, prip neurolog zvazi dalsie vysetrenia a liecbu ako MRI, infuzie). Ak nie tak to moze byt ta spominana tetania...potom vela magnezia a tiez to riesi neurolog

noemikatka
autor
28. sep 2020

@pink_lady je to skôr keď nieco robím v praci dôjde to tak necakane

noemikatka
autor
28. sep 2020

@pink_lady a tiež časté migreny mávam tocenie hlavy pocit na zvracanie občas napinanie

adriannasvk
28. sep 2020

@noemikatka to je krcna chrbtica ja som takto mala na jesen trpli mi ruky,na odpadnutie,zavraty atd. Dobreho fyzioterapeuta potrebujes

kiki68
28. sep 2020

Urcite ano, mna to stalo denny dojazd na neurologiu, kazdy den infuzia a obstreky. Hrozne nieco, ale pomohlo. Ta trapeza od krku bola nejaka seknuta a odchadzala mi z toho az citlivost v prstoch

noemikatka
autor
28. sep 2020

@kiki68 takže oni vedieta zistit preco mi to trpne? Ako často sa to stávalo vam?

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk nemavam to zase každý deň ale ajtak keď mi to začne v praci neviem nič poriadne robit :(

kiki68
28. sep 2020

@noemikatka vedia to zistit, mne sa to stalo par krat a este aj teraz niekedy dostanem taku elektrinu do toho ked sa zle pohnem. Inak velmi mi joga pomohla, proste cvicit na prevenciu

adriannasvk
28. sep 2020

@noemikatka pri urcitom zlom pohybe sa to deje,poznam,mas nieco zacviknute,skus fyzio,ta pochyta a hned ti povie,ak nic nenajde tak chod na neurologiu,len to trva kym sa to napravi.

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk moja suseda to mavala tiež obcas a nič jej nezistili :( preto sa pytam

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk mne je to jasné že to je z chrbtici keď ju mám tak zlu myslite že ma dr na PN aj keď to mávam len občas?

pink_lady
28. sep 2020

@noemikatka to fakt vyzera na cervikokranialny a cervikobrachialny syndrom ...treba ist k doktorovi

noemikatka
autor
28. sep 2020

@pink_lady tomu trochu nechapem🤔🤷‍♀️

adriannasvk
28. sep 2020

@noemikatka na pn to nie je,chod za fyzio,napravi ti to a ukaze ti par cvikov na par minut aby sa ti to nevratilo

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk keď ja nedokážem ani pracovať keď to príde :( už 2x som sa kvoli tomu vypitala domov z práce

adriannasvk
28. sep 2020

@noemikatka no ja ta chapem,ale musis ist najskor za neurologom a on ti skor poradi,ale urcite chod aj za fyzio

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk u toho neurológa sa aj plati?

adriannasvk
28. sep 2020

@noemikatka nie,vymenny listok ti da dr a ides

noemikatka
autor
28. sep 2020

@adriannasvk ďakujem zájdem tam

kacena4
28. sep 2020

ahojko ja mam tento problem mam vysunutu platnicku (bojim sa operacie - jednu som uz absolvovala krizovej casti vtedy mi trpla noha), treba sa jednoznacne objednat cez obvodaka k neurologovi nech sa na to pozrie a ak zvazi ct/mri treba ist aby sa zistilo ci a ktora platnicka tlaci a kam presne a v akom rozsahu a ci to netreba zoperovat lebo ak by to bolo dlhodobe mozu byt nasledky ked uz trpne ruka nie je to sranda

ankare
28. sep 2020

Napis do skupiny Zdravotníci na MK

pink_lady
28. sep 2020

@noemikatka to co ti pisu vyssie...cervikokranialny znamena ze ti porucha krcnej chrbtice sposobuje bolesti hlavy, a cervikobrachialny - trpne ti napr ruka. To je taky vseobecny pojem, presne to urci lekar- neurolog...niekde sa plati, niekde je /bezplatne sa dost dlho cakava/,

noemikatka
autor
28. sep 2020

@pink_lady ďakujem