Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trvalo porušený tvárový nerv

viera1107
7. aug 2020

Ahojte, ešte v januári mi vyberali spodnú osmičku a niečo sa pri zákroku asi pokazilo.. Ani po pol roku si poriadne necítim spodnú polovicu zubov, polovicu brady, pery a kúsok jazyka.. Na začiatku som necítila vôbec nič, stŕpnutie sa mesiacmi zmiernilo.. Aj som si zvykla, čo ma ale fakt trápi je hrozné suché hrdlo. Až tak, že sa mi zle rozpráva, prehlta a keby si chcem odpľuť ani nemám čo .. Máte niekto rovnaké problémy? Myslíte, že sa mi nerv ešte obnoví? Ďakujem..

eriksonka1234
7. aug 2020

@viera1107 mam rovnaké problémy ako ty od novembra, ale ja som k tomu mala oveľa vážnejšie veci. Pod sankou som opuchla až som mala zdeformovanu tvár a zablokovala sa mi sánka na cca mesiac, nevedela som nič jest, piť iba so slamkou. Až MRI mi potvrdilo osteomyelitidu a zápal kostnej drene, tiež to však začalo zubom, konkrétne 7 mickou. Keď mi ju vytrhli, sánka sa mi pomaly uvoľnila aj bolesti ustúpili. Ja som však mala ukrutne bolesti, až zachvatovite, brala som 8 flectorov za deň, infúzie, injekcie, lieky na utlmenie a 5 mesiacov silné Atb. Fakt som myslela, že mi je koniec. Už som 10 mesiacov na PN, pomaly sa z toho dostavam. Tiež mám trvalo poškodený nerv.

janinah
7. aug 2020

a robila si s tým niečo? bolo treba užívať milgammu,ísť na neurologiu....ja som úrazom podobne poškodený nerv na tvári u dcéry vrátila do plnej funkčnosti skorým zásahom,milgamma,repíkové obklady,biolampa....ide o čas pri takej dg

viera1107
autor
8. aug 2020

@janinah užívala som Milgamu, priateľova mama má doma biolampu, používala som aj červenú lampu.. Pýtala som sa aj neurológa, ten mi povedal, že je to len narušená citlivosť a nemusím sa báť, že by mi ochabli svaly..Viac ako to, že si poriadne necítim tie spomenuté časti ma veľmi trápi to suché hrdlo.. Ten nerv ma občas páli v pere, stále dúfam že sa to ešte obnoví..

viera1107
autor
8. aug 2020

@eriksonka1234 ja som to mala nevyrastenú osmičku ktorá mala krivé korene a zapálilo sa mi to.. Bolesť bola brutálna, na snímke bolo vidieť nerv ktorý bol veľmi blízko ku koreňom.. A to bol ten problém, ešte mi ten zubár hovoril že sa mu ešte nestalo aby sa citlivosť nevrátila.. No teraz neviem.. Kontrolný snímok neukázal, že by bol nerv úplne prerušený.. Aj tak sa mi nevie zregenerovať..

eriksonka1234
8. aug 2020

@viera1107 súcitim s tebou, ja som mala taký pocit, akoby som mala chlpy v hrdle, alebo proste niečo, čo neviem vybrať a dráždilo ma to. Našťastie to pominulo. Mne trpla horná pera.

20erika07
8. aug 2020

@viera1107 ja mam asi 3 alebo 4 roky po trhani uz neviem ktoreho zuba asi poškodený nerv, lebo doteraz polovicu brady akoby som mala strpnutu, ako ked este posobi injekcia ,ale suche hrdlo a ine starosti nemam. Ja som cakala a cakala ze kedy to prejde, a nepreslo. Ked ti to velmi prekaza a sposobuje ti to problemy s tym suchom v hrdle, skus poriesit s neuro alebo s kym neviem:-/

viera1107
autor
9. aug 2020

@20erika07 aha, tak začína mi byť jasné.. Nedočkám sa 🙊.. To stŕpnutie mi až tak nevadí ako to sucho v hrdle..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli