Tukový nádor. Môže ma ohroziť?

anjika
23. sep 2007

V stredu som bola na sonografii prsníkov a v ľavom mi našli tukový nádor - lipofibom - veľký 12 mm. Lekárka povedala, že lipofibom sa určite nepremení na zhubný nádor. Aj mama mala lipofibom v prsníku, otec na lakti. Aj rodičia vravia, že lipofibom nie je nebezpečný, no napriek tomu mám strach. O pol roka mám prísť na kontrolu. 😒

eli77
23. sep 2007

Anjika...uplne ta chapem. Mne babka zomrela na rakovinu prsnika, mamke nasli tiez tukovy nador a uprimne aj ja mam z toho strach...ale viem, ze ked si pod neustalou kontrolou tak by malo byt vsetko ok. Neboj, ked to maju obaja tvoji rodicia tak je to asi v genoch...mamke tiez povedali, ze z toho zhubny nemoze byt...ten nador tam uz ma 5 rokov, stale chodi raz rocne na sono a je v poriadku. Takze hlavu hore a uzivaj si zivot...ved zit je tak krasne🙂))

bihan
23. sep 2007

Anjika, ver lekárom, toto nie je nič nebezpečné.. ja som mala tukový nádor na holeni, lekárka mi dala na výber - buď počkať, kým sa vcucne, alebo vybrať (nebol hlboko pod kožou).. dala som si ho vybrať a teraz mám jazvičku na nohe... kamoška ho mala na chrbe a vcucol sa jej sám 😉

bibula
24. sep 2007

ano,stava sa,ze sa strati,sleduje sa to hlavne kvoli tomu,ci sa nezvacsuje,aby nenarobil paseku v mliecnych zlazach a pod.nezvikne sa zvrhnut. 🙂

mari.m
24. sep 2007

anjika..a nic ta predtym nebolelo???ako si prisla na to,ze mas ist na sono radsej???

anjika
autor
24. sep 2007

Nebolelo ma nič. A na vyšetrenie som išla z dôvodu, že už mám na to vek. veď Anastaciu postihlo nepríjemné ochorenie ako 29 ročnú a Kylie Minogue ako 35 ročnú. Ja mám 33 a tak je čas na takéto vyšetrenia.