Tvoria sa mi keloidné jazvy. Mám si vybrať znamienka?

women
20. máj 2009

Mam taky problem tvoria sa mi keloidne jazvy je to na porazenie lebo by som si chcela dat preventivne vybrat niektore znamienka ale kozna mi nechce dat papier kedze mam nabeh na tie jazvy. Znamienka ktore mi uz vybrali boli na hrudniku a robil mi to chirurg a ked vyberal stehy robil to velmi nesetrne. Myslite si ze keby som si teraz dala tie znamienka vyberat u plastickeho chirurga zeby to mohlo byt lepsie? A bude mi vediet plasticky chirurg poradit ktore znamienka vybrat a ktore nie. Na jednej strane strasne tuzim sa tych znamienok zbavit jedno hnusne cierne mam na bruchu a na druhej strane sa bojim ze ked mi kozna neda odporucanie ze ktore vybrat a ktore nie tak si mozem ublizit.Keloidne jazvy su sice skarede ale znamie su horsie. Rychla rada by bodla lebo sa fakt neviem rozhodnut ale tie znamienka su fakt skarede jedno sa mi dokonca zmenilo bolo cisto hnede a urobili sa mi na nom cierne bodky bola som s tym dokonca na onkologii co bol zazitok ktory nikomu neprajem / onkolog povedal ze zatial to vyzera o.k. ze mam prist o mesiac na kontrolu/.Ale tento zazitok ma presvedcil ze by som si preventivne chcela dat tie znamienka odstranit. Len neviem ci mi to plasticky chirurg spravi ked mam nabeh na tie jazvy som s toho na nervy. Ja viem ze znamienka sa maju odstranovat az vtedy ked su podozrive len by som to najradcej vyriesila hned a nie mesiac cumiet na znamienko a cakt cu bude. Myslim ze som si z tych znamienok uhnala fobiu a lezie mi to na mozog. Niektore znamienka mam na nevhodnom mieste jedno napriklad na dole na nohe kde sa mi sucha o topanku. ALE KOZNA JE NEOBLOMNA TAK PORADTE! DALO TYM KELOIDNYM JAZVAM PREDIST?A ma s nimi niekto nejake skusenosti. Vybrali vam aj dalsie znamienka aj ked mate nabeh na tie jazvy?dopredu vdaka za vsetky rady a prispevky MERY

briketa
20. máj 2009

ahoj mery, tak mne vyberalii znamienko dvakrat priamo na onkologii aj na svk, aj v statoch a vysledok rovnaky. obaja, si davali zalezat a nepomohlo :( jedno z toho mam na krku a permanentne to vyzera, ze ma nieco dobre postipalo...
konzultovala som upravu jazvy na plastickej chirurgii pomocou laseru, ale tam mi uprimne povedali, ze ak moje telo tak citlivo reaguje, na laser moze reagovat este horsie. to sa predpovedat neda. ja to uz neriesim. to na krku som si musela dat vybrat, lebo mi bezne krvacalo a zacalo to byt nebezpecne, na histologii boli nastastie uplne negativne vysledky.

anky
20. máj 2009

Mě se taky dělají hnusné keloidní příšery, ale našla jsem si v Brně super kožní a do jizvy mi píchala injekce a jizvy jsou téměř pryč, vypadá to fakt super a vydržet se to dá.

Já mám po operaci štítné žlázy, tudíž jizvu na krku a nikdo by to skoro nepoznal a keloidní jizvy se mi při tom dělají do výšky asi 0,5 cm 😠 . Musela jsem si to zaplatit a celá procedura vyšla asi na 1000kč, byla jsem tam asi 3x 😉

briketa
20. máj 2009

Anky, takze nie laserom, ale injekcie? Vies co Ti tam pichli prosim Ta? A robili Ti to este s cerstvou jazvou, alebo so starou? Lebo ja mam jednu 6 rokov staru a druhu hadam 15 ☹

anky
20. máj 2009

měla jsem i jizvy po znaménkách a ty byly taky staré asi 10 let a šlo to bez problémů, nevím přesně co to bylo, ale můžu ti dát číslo lékařky, která mi to dělala a můžeš jí zavolat 😉

http://www.firmy.cz/detail/373676-mudr-zuzana-v... tady je na ni odkaz 😉

mysiak24
22. máj 2009

ja mam tiez po vybrati znamienok keloidne jazvy, su stare asi 4 roky a lekar na koznom mi odporucil zbrusenie laserom nejkakym specialnym, len nie teraz ale az v zime. robili mi to na chirurgii a chcela som to znovu rezat a dat si opravit tie jazvy na plastickej chirurgii, ale mi to neopdorucil, vraj ked ma moje telo sklon ku keloidnym jazvam, tak je velka pravdepodobnost, ze to bude zase take. tak uvidim, vyskusam to v zime, snad uz horsie to byt nemoze ☹

bambusko
22. máj 2009

na prevenciu vzniku keloidov je dermatix, rana ale musi byt zahojena

http://www.magister.sk/-p-5392.html

women
autor
23. máj 2009

Ma niekto skusenosti s tym ze si dal vybrat znamienka u plastickeho chirurga bez papiera od koznej. Dokaze chirurg urcit ci znamienko mozno vybrat alebo nie? Nechcem si ich dat vypalit ale chirugicky vyrezat z histologickym vysetrenim. vdaka za radu

mysiak24
23. máj 2009

ja som si dala na tvari pri oku vyberat na plasticjkej chirurgii sama od seba, bez toho, zeby to videla kozna a nebol problem. pekne mi to vybrali mala som 3 stehy a nic nevidno. aj to potom poslali na histologiu. zato tie co mma po nich keloidne jazvy boli vyberane na chirurgii niena plastickej na doporucenie koznej u jej muza. a pekne ma dorafal.☹ uz nikdy na chirurgiu!!! len na plasticku chirurgii. dokonca mi ani na chirurgii neposlal vsetky znamienka n ahistologiu vraj su rovnake ta netreba. ta tak to je ked vam kozna odporuci svojho muza chirurga a este vtedy to bolo bezplatne a ona si za to dala zaplatit. odvtedy mam inu koznu a ta mi aj pomohla dat dokopy tvar, ked som sa uz trapila 15 rokov s akne.

betka1
23. máj 2009

women, skus inu koznu. Skareda keloidna jazva je vzdy lepsia ako rakovina. Tiez mam jednu asi 4x2cm a to len z obycajnej vakcinacie, cize z vpichnutia ihly.

diana30
18. sep 2009

Ja som isla na osetrenie malych vyrazok a kozny mi napalil laser do tvare, vznikli mi vypukle jazvy, no blazon to bol:(.