Používame cookies. Viac informácií tu. OK
vejinka
26. feb 2012

chod gynekologovi predpise ti lieky na zastavenie laktacie. Aj ja k nemu skocim o par mesiacov.

marta83
26. feb 2012

Aj v lekarni su volnopredajne lieky na zastavenie laktacie, skus vyskusat 🙂

vejinka
26. feb 2012

do obvazov sa daval hrudnik v davnych casoch a neraz to sposobilo nemale problemy. Takze nezavazuj sa a kym nebudes mat lieky na zastavanie tak odsavaj lebo sa ti mozu porobit hrcky zapaly a absesy pozor na to.

koniarova
26. feb 2012

@lawel Určite k lekárovi. 😉

melpomene
26. feb 2012

odsaj len tolko mlieka, aby si pocitila ulavu v prsnikoch...malo by sa ti ho potom tvorit postupne coraz menej...a skus pit salviovy al. matovy caj...ten vraj brzdi laktaciu....ale ak si naozaj nevies rady tak bez radsej k lekarovi ako si vyrobit nejaky pruser...domaca lekaren nie vzdy pomoze

lawel
autor
26. feb 2012

Ďakjem Vám tak zajtra doktor neminie a už varím čaj 🙂 a máte skúsenosti s liekmi????to potom do kedy by sa malo úplne zastaviť?

vejinka
26. feb 2012

to by zaujimalo aj mna 🙂 pri prvom som lieky nemala zostala som tehotna a malemu prestalo chutit. Tento by sa sam odstavil v 18tke 🙂

lawel
autor
26. feb 2012

@vejinka veď aj mne sa pri prvej dcérke zastavila tvorba sama ako sme prešli na sunár,ale teraz som už aj zo zdravotných dôvodov ale aj pre časté budenie v noci sa odhodlala prestať čo som sa bála náreku,ale dcerka to znáša lepšie ako ja 🙂

vejinka
26. feb 2012

@lawel no u nas to bude problem lebo zaspava vylucne na cicke dudel nemame a nechce. Kojim rano poobede vecer a v noci. Uz mal aj kravske ale stale vyhrava to moje. Zatial mi to nevadi uvidime potom

evka4
26. feb 2012

@lawel pi salviovy caj a obmedz prijem tekutin. odsavaj napr. prvy a druhy den 3x, treti a stvrty den 2x, piaty den len raz a vzdy len dokym nepocitis ulavu. urcite nevyprazdnuj prsniky do dna. po par dnoch ti produkcia mala klesnut a tymto postupnym sposobom sa vyhnes zapalom a aj uzivaniu zbytocnych liekov.

lawel
autor
26. feb 2012

@evka4 ďakujem krásne evka ,máš s tým skúsenosť? 😉

evka4
26. feb 2012

@lawel ano, ja som si takto zastavila laktaciu. odporucila mi to baba, ktorej to tiez ucinkovalo.

evka4
26. feb 2012

@lawel este mi napadlo, ze je mozne, ze laktaciu nezastavis uplne hned. ze aj po par tyzdnoch, pripadne mesiacoch mozes vytlacit este nejaku tu kvapku mlieka, ale to uz bude zanedbatelne mnozstvo, ktore nebudes ani citit a kym to nebudes kontrolovat, tak o nom nebudes ani vediet 🙂

lawel
autor
26. feb 2012

@evka4 a ešte sa spýtam mám v prsníkoch také hrče 😲

kveta
26. feb 2012

@lawel Tie hrče si rozmasíruj alebo troška odsaj mliečko, aby sa uvoľnili...

evka4
26. feb 2012

no s tymto nemam skusenost, skus sa opytat tu v laktacnej poradni, ako sa ich zbavit, sa mi zda, ze si ich treba rozmasirovat, najlepsie pod teplou sprchou a vytlacit mlieko. ked sa hrci zbavis, tak potom na to chod tak postupne, ako som ti napisala. drzim palce, nech sa ti to podari bez nejakych komplikacii 🙂

berus222
26. feb 2012

@lawel ja som pila salviovy caj a odsavala som si len aby sa mi ulavilo v prsiach. nie uplne. napr. trosku v sprche. po tyzdni uz to bolo ok, ale pri stlaceni bradaviek mi mlieko vyslo az kym som nezostala 2.x tehotna.

lawel
autor
26. feb 2012

@evka4 ďakujem 😵

lawel
autor
26. feb 2012

@berus222 už pijem šalviu tak dufam že zaberie ´Dakujem

saranata
26. feb 2012

@lawel myslím ze lekár ti najlepšie poradí najlepšie lieky na zastavenie laktacie, na uvolnenie prsníkov je dobrá aj teplá sprcha , aspon ti to trocha povolí nepríde k zapalom alebo nebodaj k abcesu prsníka, preto kým začneš užívat lieky tak určite teplá sprcha a vytlač mlieko alebo odsavaj ak by bol tlak velký, ...držím palčeky

luciferkax
26. feb 2012

@lawel pozor, hrče sú zrejme upchaté mliekovody, ktoré sa môžu zapáliť... radšej odsávaj, aj ked po troške... a šalviu k tomu :D

lawel
autor
26. feb 2012

@saranata ďakujem fakt som nečakala takú bolesť pri ukončení kojenia 🙂 a zajtra pôjdem k lekárovi

irsina83
26. feb 2012

@lawel ja som to teraz takto mala, tyzden ma boleli prsia nenormalne... a mne teraz pomohlo, ze som si kazdy vecer trochu odstrekla do umyvadla a do troch dni sa mi zacalo mlieko uplne stacat... tiez som bola uz zufala...este to vyskusaj takto 😉

lawel
autor
26. feb 2012

@irsina83 ano musela som trošku odsať aj keď som nechcela ´Dakujem za radu 😉

irsina83
26. feb 2012

@lawel niet za co 😉 dnes uz mam prsniky makke ale este pred dvomi dnami boleli... a odstrekni tolko aby sa ti ten tlak uvolnil aspon trochu...

evka4
26. feb 2012

@lawel neda mi nenapisat ti este 🙂 podla mna je lepsie zastavit si laktaciu prirodzene ako s pomocou liekov, ktore maju vela vedlajsich ucinkov. neviem, preco si nechces mlieko odsavat, postupne znizovat intervaly odsavania, predpokladam, ze ti niekto povedal, ze by si nemala, ale riskujes tym zbytocne zapal a zbytocnu bolest, mozne komplikacie. skus postupovat podla vyssie spomenuteho navodu, uvidis, ze s kazdym dalsim dnom to bude lepsie a lepsie.

lawel
autor
27. feb 2012

Ahojte 🙂 tak dnes som sa informovala o lieky ale,užívaním hrozne znížujú tlak a teraz pri obmedzení tekutín som to nechala radšej na homeopatiu a na čajík šalviový ,včera aj dnes večer som si v sprche vytlačla trošku mliečka a hrčky podstatne ustúpili 🙂 cítim sa lepšie a dufam že deň čo deň to bude OK 😝 Babule ďakujem za radi ste zlatéééééé 😵

pipatko
27. feb 2012

Ahojte, nechcem Vás baby strašiť, ale ja som môjho syna prestala kojiť keď mal 22 mesiacov, v novembri a ešte v januári som mala toľko mlieka, že by som kľudne mohla kojiť dvojičky. Samozrejme som sa zaväzovala, pila šalviový čaj, obmedzila ostatné tekutiny, homeopatiká som jedla ako "lentilky". Potom mi gynekológ predpísal Parlodel, po prvej tabletke som zvracala tak, že som myslela, že vyzvraciam aj črevá :o( Prestala som ich brať, ale mlieko mi neustupovalo. Potom som ich opätovne začala brať, ale len polovičnú dávku a do 10 dní mi mlieko odišlo. Malý mal v tedy už skoro 24 mesiacov. Takže Vám všetkým držím palčeky a nezúfajte, raz sa to určite skončí 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli