Účinný sprej proti pliesni na stene

evulienka22
25. nov 2014

ahojte, chcem sa spytat ci mate nieco osvedcene, ak sa Vam tvori pliesen v rohu izby , zacala sa robit teraz , dakujem

melesmeles
25. nov 2014

SAVO proti pliesnam.

lucindao
25. nov 2014

@evulienka22 aj mne sa robila a nastriekala som ju savom.hned to zmizlo a neostali flaky

kengurica
25. nov 2014

Aj ja pouzivam Savo. Mame v byte jedne roh (je aj rohom budovy, najvyssie posch.) , ktory od jesene zacinam vzdy sledovat, pripadne to pretriem aj ked tam este nie je nic vidno. Je tam tepelny most, a je to jednoducho naprd spravene, a kedze je to novostavba, tak rekonstruovat zvonka sa zrejme tak skoro nebude.
Viem, ze by sa mal vyriesit problem s tepelnym mostom, cistenie plesne je len riesenie dosledku, pricinou je zla izolacia. Pretieram to handrickou so savom zhruba kazdy druhy tyzden, a snazim sa vetrat casto....
Mame tu miestnost vymalovanu na coko-hnedo, a strop je biely, a pre istotu som nechala este asi 10cm bielej pod stropom, aby som mohla pripadnu plesen lepsie "monitorovat"...

stankot
25. nov 2014

mne sa v jednej izbe urobili biele flaky od sava na fialovej stene...ide ma trafit slak....v ostatných izbách to nerobí

hopeja
25. nov 2014

My pouzivame tiez savo, len sa chcem spytat, neviete nakolko je skodlive? Dost to citit, nevadi to pri malom dietati? Jasne ze to nestriekam ked je vvmiestnosti aa vyvetram, ale aj tak to citit.

lucindao
26. nov 2014

@hopeja neskodi to vobec.savo dezinfikuje.ja savo pouzivam aj na dlazku

ichbinich
26. nov 2014

V baumaxe a spol. maju tiez spreje proti pliensam. Tie su dokonca bezchlorove, zvycajne nerobia flaky, teda farba nevybledne. (Ostane pripadne machula, kde to bolo mokre, ale nevybledne.)
Ja som ten "znackovy" sprej vobec nezniesla, okamzite ma strasne drazdilo na kaslanie, napriek ochrane na ustach a nose. Potom sme kupili Genius Pro, ten znesiem bez problemov.
Nanasame samozrejme vtedy, ked deti nie su doma a dlho vetrame. My mate tiez tepelny most, je to o nervy ☹

nyusika
26. nov 2014

@hopeja savo je urcite menej skodlive, ako plesen na stenach

kengurica
26. nov 2014

Savo je v podstate chlorovy pripravok. Nam stenu nijako farebne nezmenil...urcite zalezi, cim je stena natreta (my mame malovku s vysokou krycou schopnostou, oteruvzdornu za mokra).
Mala som aj nejaky sprej bez chloru, tusim so striebrom, ten sice nesmrdel, ale ucinok bol mizerny.
Ja vacsinou "savujem" ked napriklad ideme na vikend prec, vyvetram a potom ked tam 1-2 dni nie sme, tak to vobec necitit.

zuzuk22
12. nov 2015

@stankot ahoj . Mozem sa spýtať aj Vám nejako tie flaky zišli dolu ? Lebo tiez mam rovnaký problém . Nastriekala som savo na plesne na fialovu stenu a ostali mi tam same flaky :( da sa s tym este daco urobit ? :(

0silvia0
12. nov 2015

@evulienka22 niečo viac "bio" bez chémie pre tie, čo sa obávajú sava:
http://www.mudra-huba.sk/category/biorepel-prot...

mamanikka
13. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

tak to vyskusam lebo toho sava sa aj ja obavam

0silvia0
13. nov 2015

@mamanikka múdra huba je fakt super, síce na plesne na stene som ju neskúšala, ale mám ju doma vo forme veterinárneho prípravku a funguje fakt účinne. Potom napíš, či pomohla.

stankot
13. nov 2015

@zuzuk22 ahoj nie nezislo mi to jedine premalovat tie miesta kde su flaky

zuzuk22
13. nov 2015

@stankot no tak to si ma teda nepotešila :(

stankot
15. nov 2015

@zuzuk22 no ti verim ja som na jar pretierala tie miesta sice bolo to kusok vidiet ale bolo to lepsie ako biele flaky