Umelé mliečko a problém s kakaním

zusanna
3. sep 2013

Prosím o rady...mám synčeka ktorý má mesiac a 2 týždne..do mesiaca som kojila-aj to som len odsávala mliečko odsávačkou-nato prišli zápaly prsníka..teda sme ho prikrmovali nutrilonom....no nekakal 4 dni a ak tak s pomocou rektálnej rúrky.....zápaly trvali a nebolo ožné poriadne mliečko odsať a nestíhalo sa mi ani robiť ako malý často pýtal....tak sme prešli na umelé...nutrilon ho upchaval tak sme skusili z dm bio,no tým som mu nepomohla..malý plakal ako najatý-chudáčik..málo čo spal...až od jednej známej mi poradila nutrilon comfort mliečko ktoré nie je tak ťažké a stravitelnejšie ..maličký spinká po ňom pekne...ale to bruško nás trápi..no nie ako predtým a hlavne to kakanie...dávam mu espumisan a probiotiká do mliečka ..robím feniklový čajík...masírujem bruško koľko sa len dá a cvičím s nožičkami...pri každom prebaľovaní a po kúpaní....pred každým papaním ho dávam na bruško a masírujem mu chrbátik aby sa mu poodgrgovalo poprípade popukal,s pukaním je dosť problém...prosím poraďte mi ako mu pomôcť....rozmýšľam o navšteve gastroenterologičky aby nám poradila a malému pozrela bruško

zuzkamacken
3. sep 2013

my sme vymenili nutrilon za hipp combiotic.. nevieme si vynachvalit. skoda len, ze sme najprv vyskusali vsetky nutrilony...zbytocne!!! :(

aristka
3. sep 2013

mesiac si kojila a vlastne 2 týždne dávaš um mliečko a medzitým si vymenila nutrilon a z dm ,takto jeho črievka si musia zvyknúť na inú skladbu mliečka a bohužiaľ sprievodným javom sú aj tráviace problémy ,ja by som už mliečko nemenila,lebo mu v tom nepomáhaš ,časté menenie mliečka problém len zhorší...takže skús dávať ten nutrilon,fenikel nedávaj ,chlapcov nafukuje,daj do vody vyvariť 1 zrniečko kmínu a to mu dávaj ,masíruj bruško v smere hod.ručičiek,cvič s nožičkami a dávaj na bruško nalačno ...neboj prestane to detičky takto malinké mavajú či kojené alebo nekojené problém ,ale všetko sa upraví ..ak máš strach alebo nevieš to riešiť poraď sa s dr....držkaj sa

majdalenka87
18. sep 2013

Všimla som si v lekárni nejakých nových mliek Hami Citlivé bruško, ktoré by mali pomôcť s kakáním, nemáte s tým skúsenosti?

petitemaman
18. sep 2013

@zusanna ahoj my mame podobny problem. mliecko som odsavala 1a pol mesiaca a potom sme zacali s um. tiez problemy s kakanim a navyse mala bola strasne zaplynatena. tiez som skusala feniklovy cajik, co este zhorsilo plynatost. teraz jej davam do mliecka vodu s obsahom magnezia, po tom sa jej lahsie kaka, a mame gel proti nadmernemu naduvaniu. a tiez cvicime s nozickami a masirujeme. asi fakt treba len cakat kym to prejde, mozme detickam pomoct, ale fakt idealne to asi nikdy nebude. viem ako ti je ked tvoje babetko place, ze ho boli brusko. drzte sa a neboj, bude len lepsie. aj ja si tot stale hovorim.

lucia006
18. sep 2013

Tento vas momentalny stav ,sa ma tykal pred par mesiacmi,skoro uplne presne ako uvas,kojila som necely mesiac tiez som vacsinou odsavala si no malemu netacilo taktiez som bola n pohotov,so zapalom prsnikov ,tym skoncilo moje kojenie zacali sme nutrilonom 1 obycajnym koliky bolesti bruska 4 dni bez kakania bezne ,vykakal sa len pomocou teplomera alebo rek.rurky presli sme na hami tiez nedobre,potom poradila dr nutrilon comfort sice neplakal az tak ale zapchy mal stale tak sme mu ho ponechali do 6mes,no uz som bola zufala lebo uz papal aj prikrmy a kakanie nic same ,len pomocou teplomera,studovala som dlho clnky prispevky na mk a hocikde ide,precitala som si o hipp bio combiotik ,ze ma neviem kolko tisic probiotik a ze pomohol takym detickam ktore nevedeli kakat same,lebo moj tiez bral popri mliecko probio aj kvapky a nic,tak som mu kupila hippko odvtedy kakame kazdy bozi den,jedenaz 3ktat,takze ked by ste mali zaujem zahodit za hlavu vsetky tie nutrilony co pchaju doktory pacientom,lebo snimi maju podpisane zmluvy,kupte si hipp bio combiotic 1 a snad sa aj uvas zmeni to kakanie a bude pokoj,lebo viem i to je za trapenie 6mes,sme sa stym pasovali 😒 vela stastia a ak to skusite dajte mi vediet ako to dopadlo! DIK 😉

zusanna
autor
19. sep 2013

maly mi vôbec nespi v noci len na mne...veď to je chore ich tak trápiť
sme objed.na gastro vyšetrenie,tak som zvedava....a akpočujem slovko skusuť tak mi dvíha tlak...veď tie deti su ako pokusne kraliky..chuďatka malinke

renci29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fopka
22. sep 2013

@zusanna my sme od troch tyzdnov mali problem s bruskom a travenim celkovo a malicky pil bebu... tak som sa sama rozhodla pre zmenu mliecka (len som to lekarke surovo oznamila) a zacala davat nutrilon anticolik, je to nieco ako davas ty comfort, len ten comfort ma v sebe latku,ktora by detickami mala pomoct so stolicou. po zmene mliecka sme zo zaciatku tiez mali problemy s kakanim a kakalo sa tazko, no po case sa to upravilo, chce to naozaj len aby si brusko a crievka privkli na tie zmeny, ako pise aristka, kedze si tolkokrat menila uz mliecko... pre taky organizmus je to zataz. ja osobne mam este skusenosti s kvapkami sab a espumisan. po nich sa malemu kakalo ovela lahsie a castejsie. teraz mame dva a pol mesiaca a tieto problemy, chvalabohu, su uz za nami treti tyzden. musis vyslovene pockat, kym "dozrie" malickemu traviaci trakt, pretoze velakrat nezaberie nic, len pockat, kym sa telicko maleho s tym samo nevysporiada