Výmena kolenného kĺbu

zuzib1
16. okt 2019

Dobrý deň, prosím Vás, je tu niekto komu v pomerne mladom veku vymenili kolenný klb? Aké boli na to dôvody?? Artroza, prip. úraz? Ďakujem.

butterfly333
16. okt 2019

@zuzib1 ahoj aj mňa to čaká no odkladám to ako sa len dá. Mam osteochondrozu posledného stupňa aj umelú chrupavku už mám čaká ma už iba výmena kolenneho kĺbu mam 40r.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenatomasova
16. okt 2019

@bambulienka25 Čo je to prosím ASK?Aj mňa bolia kĺby len už nechodím nikam k lekárom ale asi budem musieť dosť je to už bolestivé.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
16. okt 2019

@butterfly333 ahoj. Aká je umelá chrupavka? Mam problémy s kolenom a už neviem čo ďalej, som 10 mesiacov po ASK, ale žiaľ mi nepomohla, ani injekcie a ani lieky, už som zúfalá.

butterfly333
17. okt 2019

@yvkay myslíš ako sa cítim po výmene chrupavky? Super vôbec neviem ze ju mám no je pravda že koleno občas boli ale to asi preto ze mam tu osteochondrozu posledného stupňa a čaká ma výmena celého kolenneho kĺbu. A na ASK nič nezistili? Lebo mne hned keď robili ask tak vytiahol kúsok chrupavky čo ostalo rozpadla sa mi ta moja úplne.

yvkay
17. okt 2019

@butterfly333 mam chodndropatiu 3-4 stupeň, pri ASK mi očistil chrupavku a mala som aj meniskus poškodený, a koleno ma stále boli, tak ma poslal na MR a z tej mi zistili ze mi makne chrupavka z vnútra, preto som sa pýtala na umelú chrupavku, či si aj doplácala niečo atď.

butterfly333
17. okt 2019

@yvkay nie vôbec nič som neplatila všetko hradené zdravotnou poisťovňou.

yvkay
17. okt 2019

@butterfly333 dakujem za odpoved, a ako dlho si mala barle a liecila si sa?

butterfly333
17. okt 2019

@yvkay barle asi 6dni potom už bez no a 2 mesiace som bola PN aj rehabilitácie.

yvkay
17. okt 2019

@butterfly333 ja idem o týždeň na kontrolu, a lieky co som teraz brala tri mesiace nula bodov, iba zbytočne vyhodené peniaze, predtým injekcia za vyše 40 eur co som doplácala a koleno ma bolelo stále rovnako, už sa ma pýtal na poslednej kontrole kedy som mala ASK, no ja som po operácii 10 mesiacov a operácia mi vôbec nepomohla.

yvkay
26. okt 2019

@butterfly333 ahoj. Brala si niečo na chrupavku napríklad wobenzym? Včera som bola na kontrole a už mám žiaľ artrozu 3 stupňa, pichol mi injekciu a dal lieky od bolesti.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 no ja sa v tom nevyznám, ale niekomu pomohol aj ten wobenzym, a odporučil jej(známej) aj primár ortopéd, mne tie prášky atď. co sú na predpis absolútne nepomohli, preto už rozmýšľam, ze skusim wobenzym, len nieje najlacnejší ale neboli lacné ani lieky co som musela platiť hoci boli na lekársky predpis. Za 2,5 roka som doplácala v lekárni už dosť a nič mi nezabralo.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 berieš niečo ak sa môžem opýtať, alebo ti niečo pomohlo?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 známa ma tiež 3 stupeň, a jej jedine ten wobenzym pomohol, aj keď to nieje na 100% ale nemá také bolesti ako mala, a aj chodí sa jej lepšie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 a ty máš aky stupeň poškodenia chrupavky kolena?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 aha, ja som myslela, že aj ty máš problém s kolenom. Na bedrové kĺby je dobrý ten chondrosulf ale na kolená žiaľ nie.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
butterfly333
26. okt 2019

@yvkay mne tiež dal ten chondrosulfat no aj tak mi museli chrupavku vymeniť.

yvkay
26. okt 2019

@butterfly333 ja som sa ho včera pýtala na umelú chrupavku a mi povedal, že to robia iba v začiatočnom štádiu poškodenia alebo úraze, no ja mam 2-3 stupeň a ze sa nedá už s tým nič robiť...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 co umelé? Koleno? Ja mam 45 rokov a na umelé koleno je to skoro, pýtala som sa ho na umelú chrupavku.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvkay
26. okt 2019

@bambulienka25 no aj ten kĺb ma nejakú životnosť a keby to bolo na umelý kĺb isto by mi to navrhol, ved aj ty odkladás výmenu kým to nieje v stave na výmenu.

butterfly333
26. okt 2019

@yvkay v začiatočnom štádiu? A ja už som ju mala úplne rozpadnutu a mam posledne štvrté štádium osteochondrozy a nebol problém.