Upchané mliečne žľazy. Ako ich spriechodniť?

jamik
20. aug 2007

Uz dva dni mam zatvrdnutu a bolestivu cast prsnika. 8 mesacneho syna stale len cisto kojim, takze pije casto. Davala som si aj vinovy obklad, aj slivkovy lekvar, aj slivovicu, ale nedari sa mi to odstranit. Teplota rano zacala ist hore, ale myslim, ze zapal som stiahla, lebo uz som bez teploty. Len neviem pustit tu zablokovanu cast. Aj masirujem pod teplou vodou, aj davam malemu, aby z neho tahal, aj si to pokusam potom odsat, ale nedari sa mi. Z prsnika uz neide ziadne mliecko, ale stvrdnuta a bolestiva cast stale ostava. Poradte mi prosim, uz som z toho zufala. ☹

beton
16. okt 2012

@majkakull mlieka sa tvori tolko, kolko prikladas, aj keby to bolo len v jednom prsniku. prisatie vsak musi byt spravne a dieta musi naozaj pit. ved ako inak by zeny dojcili napr. dvojicky, pripadne tandemovo? telo je stavane aj na to, ze funguje len jeden prsnik a sama take baby poznam. a dojcili vylucne. um vypije, lebo mu z flasky tecie. co ma ine robit, ako hltat? dlzka dojcenia nehovori nic o tom, ci naozaj pije a ci je spravne prisate. ak mas naozaj zaujem, odporucam kontaktovat laktacnu poradkynu. www.mamila.sk. a este: dieta moze byt nespokojne aj kvoli inym veciam, ako kvoli hladu. samota, bolest, strach, chlad, teplo...ale najcastejcie len potreba fyzickeho kontaktu s mamickou. s laktacnou poradkynou na mieste vyriesite tvoje konkretne dojcenie. tak len do toho.

elis6
3. jan 2013

tak tímto jsem si také prošla a jedině mohu doporučit dáti měkký tvaroh na plenu a přiložit třikrát denně za dva dny zapálené,zarudlé místo odejde uleví se 🙂

maja43
20. apr 2013

ahojte, mne perfektne pomohol lecitín Mala som problémy s upchatým prsníkom. Lecitín je výborný na podporu tvorby mlieka. Určite je zdravý a pre telo potrebný. Niektorí ľudia sa boja, že spôsobuje alergiu, tak som sa na to pýtala lekára, ale ten povedal, že sa alergií v spojení s lecitínom vôbec nemusím báť. Ja lecitín pravidelne užívam a som spokojná. Vôbec sa mi nezapalujú prsia. Lecitín sa používa taktiež ako prevencia proti chorobám pečene, pre zlepšenie duševnej činnosti, obecnej svalovej vytrvalosti, imunity, metabolizme lipidov, pri redukčných diétach a pri znižovaní cholesterolu. Prášková sypká forma je 2x koncentrovanejšia než tobolky z lekárne. Preto každopádne odporúčam práškovú formu. Ja si to objednávam zo stránky nutri-sport.eu a som veľmi spokojná. Myslím si, že aj ceny sú tam rozumné

michalsr
6. aug 2013

manželka to rieši nahriatím s fénom pred kojením a prejde to aj samé po dvoch dnoch