Úraz kolena

olinaaa
28. aug 2017

Dobrý...potrebovala by som poradiť a možno tu sa nájde niekto kto má alebo mal podobný problém a bude mi vedieť poradiť. Môj problém spočíva že som koncom februára mala úraz na lyžiach výsledkom čoho boli natrhnuté bočné väzy a rozthnuty predný krížny väz. Na urazovke mi to dali do dlahy a 6-8 týždňov som mala mať šetrný režim vraj tie bočné väzy sa zhoja samé a potom že sa bude riešiť rehabilitácia kolena počas rehabilitácii však prišla ostrá bolesť pri chôdzi a tak som ju musela prerušiť následne načo mi lekár oznámil že je potrebné robiť artroskopiu kolena, ktorá ukázala že bol poškodený meniskus a ten upravovali.Znova nasledovali rehabilitácie a tu nastáva môj problém od artroskopii mám už 3 a pol mesiaca koleno pekne zohnem teda ohybnosť je dobrá a bez bolesti stále rehabilitujem ale koleno mi puchne a celé okolie kolena tvrdne čo mi spôsobuje obmedzenie pohybuskusala som už rôzne obklady a nič môj operatér trvdi že koleno je zoperovane dobre ohybnosť je dobrá pychal mi do kolená či tam není voda ani tá nebola a stále tvrdí že to chce len rozhýbať že je svalstvo ochabnuté to že mi pohyb znemožňuje tvrdnutie celého kolená akoby počuť nechcel a tak som skúsila navštíviť druhého ortopéda ktorý mi spravil RTG a sono všetko je v poriadku ale tvrdí že je potrebná plastika predného krizneho väzu pričom ortopéd čo mi to operoval tvrdí že není potrebné robiť plastiku som s toho už zúfalá nohy má živia nakoľko som poštová doručovateľka a neviem sa pohnúť ďalej.Ďakujem za každú radu a písanú skúsenosť

kosta123
30. aug 2017

Ahoj. Stalo sa mi to iste a musela som ist na plastiku predného krízového vazu.

1silvusa
27. júl 2018

@olinaaa ahoj, mne sa stalo to iste tento rok na lyziach. Som PN od konca januara a stale je zle. Tiez som pretrhla bocny vaz (orteza 7tyzdnov na pevno). V maji ASK poodstranovali co bolo zle. No teraz sa ukazalo, ze aj predny je roztrhnuty. Tak isto ako to popisujes ty aj ja mam take problemy ( tvrdnutie a tazko sa mi potom chodi). Tiez ma poslali na plastiku mam termin v pondelok. Chcem sa ta opytat bola si na tej plastike? Pomohlo to. Bojim sa, ze si pri tom vytrpim a mozno to nepomoze.

elenkaba
22. feb 2022

@kosta123 viem, ze starsia diskusia, ale chcem sa spytat, ze ako sa citite po plastike s odstupom casu? Mate nejake bolesti, obmedzenia? Mozte cvicit drepy, klaknut, turecky sed a pod? Dakujem za odpoved

kosta123
27. feb 2022

@elenkaba pár rokov fajn ,no už 2roky to mám opäť utrhnuté a čaká ma operácia, ktorú tlačím pred sebou 🤷🤷

elenkaba
28. feb 2022

@kosta123 a preco sa to roztrhlo? Zataz, navrat k sportu? A kto Vas operoval 1x? Boli ste spokojna? Mna to caka v najblizsej dobe, som psychicky na dne z toho, zvazujem vyber sikovneho operatera, ale teda neviem kde sa mam k tej informacii dopracovat. Zelam nech vsetko dobre dopadne?

kosta123
1. mar 2022

@elenkaba uz neviem kto, prvý x to bolo v 17rokoch ,teraz mam 35.
Už mi nedržali šróby dobre,rosypalo sa to a spadla som.

Prečo psychicky na dne? Veď to nieje nič strašné, sú horšie veci.
Mne kolená už 4x operovali a pojdem opäť.