Uspatie pred operáciou

simonka1718
10. dec 2016

Ahojte..čaká ma operácia fibroadenómu na prsníku.. vraj ide o ľahký zákrok lebo to nieje hlboko ale len hneď pod kožou a je to operácia na 30 minút .. ale strašne sa bojím uspatia :( nemoze sa stať ze sa nepreberem že ? :( Má niekto skúsenosti s uspatím ?

pribinak
10. dec 2016

No tak si to daj spravit v lokalke

stardust
10. dec 2016

kazda anestezia nesie so sebou rizika, ze sa zopar pacientov uz nikdy nebreberie. Z pohladu toxikologa je anesteziolog osoba, ktora cloveka reverzibilne otravi.

janinah
11. dec 2016

@stardust si toxikolog? lebo si jej fakt "pomohla"...

@simonka1718 celkova anestézia má nejaké riziká,ale neprebratie mladej zdravej osoby je vysoko nepravdepodobné,dnes sú už všelijaké lieky na to a ich kombinácie,nie ako niekedy,že pacient sa prebral,vracal...opýtaj sa,či nie je možné ťa operovať v lokálnej anestézie,ale celková je v tomto prípade pohodlnejšia pre pacienta....predtým by si mala ísť na predanestetické vyšetrenie,ttam sa opýtaj na riziká ,tiež nezabudni,že ako pacient môžeš s navrhovanými postupmi súhlasiť,ale môžeš aj odmietnuť..
možno ti ešte niečo napíše @aristka

ixayxa
11. dec 2016

Som zo skupiny tých, čo sa prebrali😀. A to k tomu 3 krát( celková anestézia počas cisárskeho rezu). Všetko prebehlo v poriadku, nemusíš sa báť. Dodržiavaj pokyny, ktoré ti dajú lekári pred operáciou( stravovanie, správne uviesť váhu.... ), neboj sa, všetko dobre dopadne. Držím palce!

babatkoo
11. dec 2016

@simonka1718 ja som bola uspata 9x, uspavanie aspon pre mna bola sranda 🙂 raz dva tri a spis, prebudzanie tiez ok. Nikdy mi nebolo zle, vsetko v poriadku az na bolest po zakroku. Ale ja som male ine casti tela zreparovane ;) Urcite sa prebudis ;) vsetko bude ok. Mojho syna 18 mesacneho operovali teraz v novembri. Dostal tabletku na upokojenie, potom isiel na zakrok a prebudzanie u neho trvalo cca 4 hodinky. Pekne spinkal a potom sa znicoho nic posadil a hotovo. Hrali sme sa 🙂 Neboj sa, zbytocne sa nestresuj.

sam2
11. dec 2016

@simonka1718 mna caka operacia zajtra (brucha) a mam rovnake myslienky...ale tiez si vravim ze idem do toho ako zdrava zena a nie je dovod aby som sa neprebrala... snazim sa to brat tak, ze sa konecne po troch rokoch poriadne vyspim...

piacere
11. dec 2016

ak si dobre pamätám, tak si toto riešila už aj v skupine "fibroadenom", že? Ako som písala... mne ho vyberali pred cca 17-timi rokmi v lokálke a bol veľký a hlboko... ak sa tak bojíš narkózy treba to vydiskutovať s chirurgom a anesteziológom a ak nebudú ochotní urobiť to v lokálke, tak hľadaj inú nemocnicu, kde ťa odoperujú... ak sa teda skutočne tak bojíš narkózy... ale ako ti písali baby, zdravá žena nemá dôvod sa neprebrať... mám za sebou cisársky v celkovej narkóze - akútny - kde ani nebolo času riešiť, či som zdravá alebo nie a nikto sa ma napr. ani na váhu nepýtal... a som tu 🙂

simonka1718
autor
11. dec 2016

@janinah mna poslali na predoperačné vyšetrenia a to iba krv, tu mi už brali a vysledky sú dobre, a ešte ekg srdca to ma ešte len čaká .. je to to isté ako tie predanesteticke vyšetrenia alebo je to niečo iné ? .. bola som na konzultáciu s chirurgom a on povedal ze lokálne by si to nedovolili .. a ešte pôjdem na konzultáciu s anesteziologom ale to až v deň operacie .. ja mám len 18 rokov a viem že mladá a zdravá žena by sa mala prebrať ale ajtak je tam ten strach .. ale myslím si že z krvi sa dajú zistiť všetky choroby nie ? Takze by som mala byť pokojna

mirkakab
11. dec 2016

@simonka1718 A maš ho velký? ja som mala od 17-tich rokov, chodila som pravidelne na kontoly a teraz som bola minulý mesiac a nejako sa vytratil. Nechcela by si to tiešit nejako inak? napr. masťami, bylinkami ? ...

zuzuliatko18
11. dec 2016

mňa operovali vo februári 2x akútne, nikto vopred neriešil žiadne vyšetrenia, lebo nebol čas. dovtedy som mala strach z narkózy, hoci len hypotetický a že či by som sa prebrala. toto bolo také rýchle, že som to našťastie nestihla riešiť.🙂
nakoniec sa môj strach potvrdil ako neopodstatnený.
neboj, všetko dobre dopadne 🙂

nikayla
11. dec 2016

Mňa uspávali, keď mi vyberali žlčové kamene. Tiež som sa bála. Sestričky mi vysvetľovali, čo budú robiť - a teraz Vám dáme do nosa hadičku na kyslík... a viac si nepamätám. Prebudila som sa až na izbe.

Netreba sa báť, nie je čoho 👍

tarvika
11. dec 2016

nemas sa coho bat. V anesteze operuju aj 60 rocne babky co maju vselijake problemy. Ty taka mlada a zdrava nebudes mat problem. Ja som mala operaciu pred tyzdnom, tiez v celkovej a som tu 🙂 ak sa velmi bojis, ako ja, daju ti na upokojenie predtym tabletku a prestanes sa bat 🙂

marka13
11. dec 2016

@simonka1718 Ahoj, no, riziko je pri kazdej jednej narkoze, ale aby sa znizilo na minimum, mala by si absolvovat predoperacne vysetrenia. Minimalne EKG, krvny obraz...rovnako nahlasujes vsetky lieky, ktore beries, ochorenia, ktore mas ( ak beries, ak mas....), ak sa pamatam, pytaju sa aj na ochorenia v rodine - priama linia a surodenci. Hlavne srdcovo - cievne ochorenia.... Toto vsetko sa berie do uvahy pri priprave anestezy. V kazdom pripade, ked ta uspia, nie si tam sama, je pri tebe cely team ludi a aj aj anesteziolog a po zakroku ta tiez sleduju kym sa preberies a aj potom. Si pod kontrolou, takze keby daco, nenechaju ta len tak sa " nezobudit: !!! Chapem tvoje obavy, ja mam za sebou len jednu operaciu slepaku a skoro som sa pototo od strachu predtym 🙂 Aj som sa preventivne rozlucila so vsetkymi....Najprv som dostala ukludnovacku a taka otapena potom "nahubok" a cvak, len ma vypli...
Predychaj to, snaz sa upokojit a ver,ze vsetko bude v poriadku !!! Drzim ti palce !

simonka1718
autor
11. dec 2016

@mirkakab ono je to 1,5 cm x 0,5 cm .. no ja by som bola najradšej keby to zmizlo same ale doktor mi povedal ze to samé nezmizne, ale ja som tiež počula o tom že vela ľuďom sa len tak stratil .. a sú na to nejaké maste ?

piacere
11. dec 2016

@marka13 s tým "cvak a len ma vypli" si a rozosmiala, lebo ja som sa tiež tak klepala pred akútnou sekciou, že "preboha, však ja nezaspím".. a potom som len počula, ako anesteziológ hovorí gynekológovi "už môžeš"... a ja s panikou v hlave "ako môže, však ešte nespím"... a viac si nepamätám 😀 Resp. mi nasadili masku, že "počítajte do desať"... stihla som do 3 😀 😀

luciferkax
11. dec 2016

jas om bola uspatá trikrát , a kedže píšem, zakaždým som sa prebrala...
ale... ja som sa na uspatie vždy tešila, lebo som vedela, že ked vstanem, bude po strese

luciferkax
11. dec 2016

@piacere ja pred akútnou sekcou som sa pýtala, že kedy konečne zaspím???
a anesteziolog, že : teraz...
a ja mu na to, že ale ako, ved ja vôbec nie som unavená.. na viac sa nepamatám

mirkakab
11. dec 2016

@simonka1718 mala som v každom prsníku viacero cýst aj fibroadenom, pila som pol roka čaj určený na to, aj masť a minulý mesiac som bola na kontole a zostala mi "iba" jedna cysta. Teraz som si zase objednala jedny tabletky na pol roka, tak uvidím či sa vytratí aj tá. Želám veľa úspechov. A termín už máš určený?

mirkakab
11. dec 2016
mirkakab
11. dec 2016
simonka1718
autor
11. dec 2016

@mirkakab ďakujem pekne .. mala som mať termín 16.decembra teraz ale ochorela som tak mi to museli prelozit, 3.januara si mam zavolať o termín .. a chcem sa opýtať myslíš že z tej masti ten fibroadenóm dokáže zmiznúť ? Aj ked to nieje cysta ale nezhubný nádor ?

mirkakab
11. dec 2016

@simonka1718 no neviem, ja som mala a nemám ho, jedine že by ho lekárka na tom sone nevidela, skus sa popýtať, či by sa nedalo pol roka počkať, že by si to skusila takto vyriešiť. Nechcem Ťa nejako presviedčať, lebo nikto Ti nezaručí že to pomôže, ale ako píšem mne zmizol

sono2
11. dec 2016

@simonka1718 júj ja narkozu milujem. Raz hodinu A pol, potom 5 krát krátka narkoza. Neskutočný relax. Pri tej dlhej prvej som si Neskutočne oddýchla. Tiež som sa bála ako ty! Človek nevie, čo ho čaká, je to normálne. Neboj sa! Fakt je to príjemné, ako ti začnú padať viečka teplo do hlavy A tma😊

sono2
11. dec 2016

@luciferkax ja sa snažím držať čo najdlhšie oči 😊😁až nastane to teplo a jemne sa začne krútiť hlava😁 ja to proste milujem.

eliska13
11. dec 2016

@simonka1718 vitaj v klube.Tento mesiac ma čakal pobyt v nemocnici a moja prvá operácia a dostala som taký strach, že som to odložila na januar:(

megika1
11. dec 2016

@mirkakab kto ti radil prosím ?

oslo1
12. dec 2016

Ja som v minulej robote z celkovej anestezy pacientob preberala a starala sa.
Gazda GA (general anaesthesia ) nesie nejake rizika, na ktore budes upozornena.
Celkovo, aj za seba mozem hovorit, sa v GA velmi dobre vyspis, hlavne ked ti daju Propofol/midazolam, sa vobec necudujem Michael Jackson, ze to bral rutinne.
Zakladom je, ked ides na operaciu, aby si s tym bola vnutorne vyrovnana a s kludom isla na operaciu. Ziadna hysteria a pod. Potom sa zobudis a bude ti paradne, nic ta nebude boliet.
Ak pojdes na operaciu vynervovana, vyplakana a nekludna, tak po operacii ta to bude boliet a takisto budes nekludna.
Pred kazdou operaciou absolvujes predoperacne vysetrenie.
Drz sa

luciferkax
12. dec 2016

@sono2 tiež ten pocit milujem. .a ten nahly pokoj...hmmmm 😉

emilia25
12. dec 2016

Tiez si myslim ze to neni take hrozne.ale ked som bola prvy krat na cisteni a zobudili ma presne pred salou kde ma cistili a prve babo no hrozne prebudenie.naposledy som bola uspata tiez na cistenie pri dvojickach.poviem tak ako to je z tej poslednej narkozy mi bolo fakt zle ale to asi tym ze od rana som nic nejedla ani nepila a pri gynek.kontrole mi doktor zistil ze uz je len jedno aj to uz nezije a brali ma az o 2 po obede ani krv mi pomaly nemohli zobrat.tak tocaky potom som toho vela zjedla na raz a po chvili vsetko slo zo mna prec uz som v ten vecer ani nejedla a na druhy den uz v vsetko uplnom poriadku.

sono2
12. dec 2016

@oslo1 ja som pred prvou laparoskopiou nespala celú noc po hodinách. Myslim to vážne. Celý večer revala, tak som sa bála. No hanba😁
Ešte cestou na operačnú sálu mi slzy.
Keď som sa zobudila hovorím že mňa nič neboli, aj sa mi niečo snívalo, no oddych ako hrom. Takže myslím, že je jedno ako sa človek cíti po narkoze je vymenený😁