Už dva roky mám zväčšené uzliny na krku

6. mar 2021

Ahojte uz dva roky mam zvacsene uzliny na krku. Neviem ako mam situaciu vyriesit. Uzliny maju okolo 1cm az 1,1cm. Doktori to len usg pozru a poslu ma domov. Uzatvoria to tym ze je to lymfadenopatia . Ja by som sa tym ani tak neznepokojovala, ale pod jazykom v slinnej zlaze citim nejake tvrde a nepravidelne utvary. Tie zial, na ultrazvuku, na RTG ani na magnetickej nebolo vidno.
Ja sa obavam, ci to nebudem mat zhubne a tie uzliny ci nebudu metastazy. Tie utvary v slinnej zlaze mi prekazaju. Dr mi nechce vybrat slinnu zlazu, vraj nema na to dvovod. Ze sa budu len tie uzliny sledovat. Som uz z toho zufala, vystriedala som uz viac lekarov a zubarov. Nikto mi nepomohol. Uz som z toho unavena, mam strcit hlavu do piesku a verit doktorom? Dakujem za nazory

llenka014
7. mar 2021

Uzliny nemenia veľkosť?

gelifil
7. mar 2021

Tie utvary v slinnej zlazi normalne nahmatas jazykom, prstom?....skusala si metodu "prevalovanie"? vyborny na to je lubovnikovy olej alebo aj dalsie..uzliny VZDY suvisia s imunitou - vitaminy, strava, pohyb

llenka014
7. mar 2021

@gelifil ja tiež mám uzlinu pod sankou ale nevidno ju mne povedali že pozapalova a neriešili ďalej

lindusss2016
7. mar 2021

@llenka014 tiez mam takuto uzlinu zvacsenu uz vyse 20 rokov. Hmatam ju zo spodu sanky. V poslednych mesiacoch som ju uz mala ale viackrat bolestivu, tak dufam, ze to suvisi len so zubom 🤔 presne v tom mieste mi totiz vypadla plomba a mam tam teraz dieru, tak ledva cakam, kedy sa konecne dostanem ku zubarke

autor
7. mar 2021

@llenka014 zatiaľ to uzavreli ako reaktivne uzliny. Teraz s tym pôjdem na kontrolu ci sa nezvacsuju.

llenka014
7. mar 2021

Mne sa moja zmenšila z 17x9 mm na 14mm

autor
7. mar 2021

@gelifil iba jazykom. Keď to chytám prstom tak je to mäkké ani doktori nic nenahmatali. Už sa cítim ako blázon. Mam to tam uz skoro 10 rokov. Píšem si teraz s jednou psychologickou, aby mi napísala žiadanku nech tu zlazu jednoducho odstránia a zistia sa co to tam je,lebo fakt sa zbláznim z toho.

gelifil
7. mar 2021

tak ale je tam, ci nie?ak je upchata, mala by ist von.

autor
7. mar 2021

nieco tam je ale prstom to nenahmatam je to male.

tina_tar
16. máj 2021

Pohla si sa nejak prosím? Tiež mám na krku 4 uzliny, najväčšia takmer 3cm, stále sa len pozorujú a nič sa nedeje. Pred cca 3 týždňami sa mi pod jazykom spravila tuhá, nepohybliva, nebolestiva hrčka, tiež ju nahmatam len jazykom... V piatok som bola u zubarky, snažila sa to nahmatat a v konečnom dôsledku mi k tomu nepovedala nič...