Užívanie Beloretinu (isotretinoin) a vedľajšie účinky.

yella8888
25. mar 2020

Ahojte kocky, uz 2 mesiace uzivam Beloretin 30mg denne a chcem Vas poprosit pozdielat vasu skusenost s vedlajsimi ucinkami. Mam pocit ze mam uplne oslabenu imunitu a kazda pliaga na mna sadne. Ci uz brusna viroza alebo horne dychacie cesty. Okrem toho myslim ze mi sposobuje aj zapchu :o mate pls podobnu skusenost? Vzdat sa nemienim lebo na plet zabral skvelo, este 2 mesiace to daaaam🙂 Dakujem! ✌️

majamat
25. mar 2020

ja som mala suchost koze a sliznic. cize sucha koza, pery, vnutro nosa, ale aj konecnik. a teda vdaka tomu mi praskali pery a dostala som kvasinkovu infekciu pier. bolo to neprijemne.
okrem toho som mala aj bolest svalov, stuhlost, unavu. no to mavam aj teraz, ked ho nevyuzivam.

zuzankkaa1
25. mar 2020

Fuha....nestraste. ja si ho prave zajtra chcem dat predpisat na akne. A beriete pri nom aj antikoncepciu?

yella8888
autor
26. mar 2020

@zuzankkaa1 HAK ucite nie, aspon u mna

zuzankkaa1
26. mar 2020

Mam ho predpisany. Mne ho kozna nechcela dat ak nebudem brat HAK. A teraz to mam tak som doteraz nebrala ziadne lieky a zrazu mam HAK a izotretinoin dokopy...masaker

lizzygrant
29. máj 2020

@zuzankkaa1
@yella8888
@majamat
tak vám zavidím, že ho máte predpísaný. čo by som ja zaň dala, lenže mne ho kožná odmieta dať

zuzankkaa1
29. máj 2020

@lizzygrant pocuvaj....ja mam 37r,cely zivot problemy s pletou,chrbat,dekolt...mastna plet,nikto z dospelakov taku nema. Tiez mi nikdy,ani v puberte ked ti bolo najviac treba nechcela dr predpisat. Az teraz som sa dockala,aj to s komplikaciami,robila z toho cudo. Dnes nemam 1 vyrazku,nepouzivam make up,normalne sa sama sebe pacim 😃 ak nemas kontraindikacie,preco by si to nemala brat,zmen dr a chod do toho! Ziadny krem ti nepomoze

lizzygrant
29. máj 2020

@zuzankkaa1 No lenže ja mám teraz taký problém, že idem 9.6. na laserovu operáciu očí a v auguste na plastiku nosa, a neodporúča sa kombinovať isotretinoin s tým. Takže asi nič. Mám smolu proste

zuzankkaa1
29. máj 2020

@lizzygrant a po auguste si ho isto daj predpisat...mozno aj lepsie ked zacnes v sept lebo ta plet je taka citlivejsia na slnko. Cize na jesen to mas idealne.

majamat
29. máj 2020

@lizzygrant ja uz som ho uzivala davno a dost som doplacala. uz si nepamatam kolko, to sme mali este koruny.
@lizzygrant tak daj na jesen, jasne, ze je zbytocne riskovat. je to liecba, ktora pomerne dost zatazuje organizmus. ked si len vezmes kolko neziaducich ucinkov ma a ake zavazne, vyskytuju sa malo, ale v kombinacii s inym nejakym chirurgickych/ invazivnym vykonom to by som tiez neriskovala.

alzbetka71
7. nov 2021

@zuzankkaa1 dobrý deň prosím o skúsenosť , dcéra užíva teraz isotretinoin, berie ho od 30.9. no mne sa zdá akoby sa to ani nelepsilo, práve naopak. Som už smutná aj kôli nej. Ale zas som si vedomá že je to iba krátky čas. Aké si mala ty skúsenosti, kedy došlo k zlepšeniu. Ďakujem prípadne nejaké rady.

zuzankkaa1
8. nov 2021

@alzbetka71 ahoj, ja som znasala dobre az na tie suche pery. To zhorsenie pleti je take docasne,to pise aj na pribalovom.letaku. denne som brala 30mg neviem ako ona. Ale potom to bude strasne super. Este som nepocula aby niekomu nepomohol. Vydrzte 🙏🧡

alzbetka71
8. nov 2021

Ďakujem aj ona berie 20 ráno 10 večer od 30.9. zatiaľ zhoršenie, ale verím že pomôže. Ďakujem za podporu. Prosím ťa a chodila si aj na ošetrenie pleti ako si bola zvyknutá počas liečby?