Užívate Rivotril?

esselte
10. jún 2020

Ahoj, užívam ad paretin a rivotril, ale len minimálnu dávku, teraz už na Slovensku nie je dostupný, neviete čím by som mohla nahradiť, nikde sa už nedá zohnať, ďakujem

mogaa
10. jún 2020

no ak ti lekár vypíše recept, tak ho vieš kúpiť v Rakúsku, Čechách a Maďarsku...len problém je že ak sú e-recepty ide to cez lekárne a poisťovňu tak to nechcú robiť, lebo im vypisuje že liek nie je u nás registrovaný....máme ten istý problém, mame jedine čo na spanie zaberalo bol Rivotril, takže v obdobiach kedy nemohla spať(a teda bola hore cez 24hodín)sme dávali Rivotril....

esselte
autor
10. jún 2020

@mogaa ved práve, ja neviem prečo v ostatných štátoch je a tu nie, skúsim cez tetu v Čechách, ak by sa dalo

mogaa
10. jún 2020

@esselte len musíš mať recept a ten ti asi nebudú chcieť vypísať...teda nám ho neurologička pred cca 3mesiacmi vystavila ale sama povedala že to bolo naposledy lebo na Slovensku nie je chválený dovoz....liek ako taký sa neprestal vyrávať, len firma ktorá ho dovážala na Slovensko ho prestala dovážať a zrejme sa nenašla iná firma na dovoz....

mogaa
10. jún 2020

@esselte mama brala pedtým kvapky tie boli super lebo sa dalo pekne nastaviť dávkovanie, keď sme ho potom kupovali s receptom v Rakúsku tam mali len tabletky, takže tie sa už ťažšie dávkujú......tiež neviem čo budeme robiť ke´d sa jej minú, zrejme zháňať lekára ktorý ho predpíše....

esselte
autor
10. jún 2020

@mogaa ved práve, mne tiež robí naj z tých benzakov, mam doma neurol, xanax, helex, frontin, oxazepam, lexaurin, ale naj mi je práve rivotril, ja beriem aj antidepresiva, ale toto mam ako prídavný liek

mogaa
10. jún 2020

@esselte mame ho dala neurologička na spanie lebo mala porážku a z liekov na spanie má halucinácie a ani jej nezaberali.....takže najskôr nás poslala k psychiatričke že ona ju na antidepresíva nechce nasadzovať, psychiatrička jej dala Haloperidol - to bolo celé zle ona bola na druhý deň celá rozhádzaná, celá sa triasla, takže sme ho ani nedávali, potom neurologička že vyskúšame ten Rivotril...a bol super, stačilo 7-8kv.pred spánkom a hned zaspala ...samozrejme sme to dávali len výnimočne naozaj keď nemohla zaspať....leno mala obdobia že zaspala ať po viac ako 36hodinách a potom ťahala aj 12hodín a takto sa jej to striedalo - psychatrička to zhodnotila ako neschopnosť mozgu vypnúť....

silvuska9199
22. jún 2020

Dobrý deň...chcela by som sa informovať...mate niekto skúsenosti s rivotrilom vypísaním na sk a výberom niekde mimo SK nakoľko u nas uz nieje dostupný...dakujem vam za info 😊

miri.b
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvuska9199
22. jún 2020

@miri.b Ďakujem veľmi pekne za info...fuuu ja nemám recept...co spadá pod špeciálne objednávky ak sa môžem informovať.dakujem

esselte
autor
22. jún 2020

@miri.b aj mňa by zaujímalo, ako je to s tým receptom

silvuska9199
22. jún 2020

@esselte no ved prave...😊

juliet86
22. jún 2020

@esselte to mas dobru zasobu doma .. kiez ti je lepsie

miri.b
22. jún 2020

@esselte Vám stačí recept od lekára a lekáreň Rivotril vie objednať, som farmaceut a pracujem v lekárni

silvuska9199
22. jún 2020

@miri.b ak nebude vadiť poslem vám svoj imail silvuska999@gmail.com...napiste mi ak mozete...budem vam vďačná.SILVIA 😊

esselte
autor
23. jún 2020

@miri.b aha, ďakujem za info

esselte
autor
23. jún 2020

@juliet86 vieš, ja som skúšala, čo je naj, najprv som užívala ad venlafaxin, potom cymbaltu, k tomu prídavné lieky, preto ta zásoba, po om dom zostala už len na paretine, ktorý mi robí z ad naj, a rivotrile, ten som už dlhšiu dobu neuzivala, ale, keď príde zhoršenie, teda ataky, tak si vezmem, ale len malinke množstvo 0,25 mg

mogaa
23. jún 2020

@miri.b a dá sa už u nás predpisovať? obnovili sa dodávky na Slovensko? lebo tam bol práveten problém že firma čo ho dodávala na Slovesko skončila s distribúciou na Slovensko a preto ani lekári nevypisovali recepty....

miri.b
23. jún 2020

@mogaa u nas s predpisovanim lekari nerobili problemy/ vela pacientov chodilo s papierovym receptom do Rakuska, ale boli to pacienti, co boli dlhodobo nastaveni na danu liecbu a objednat sa da/ minuly tyzden sme robili v lekarni objednavku a prisiel/ len teda dodavky nie su obnovene v plnom mnozstve a neviem, co bude dalej. Viem len, ze momentalne vie lekaren Rivotril objednat.

veronika2704
10. dec 2020

Ahojte zhanam Rivotril tiez...ak ma niekto doma vie poslat?
Nam na epilepsiu nic nezabera vdaka.

janca1674
16. jún 2021

Dobrý kde sa dá zohnať rivotril.Ďakujem

gabixx
3. nov 2021

@miri.b dobrý deň, chcela by som radu.... Dlhé roky som užívala Rivotril kvapky pred spaním, približne 3 kvapky. A teraz už kvapky nedostať, lekárka mi predpísala Rivotril tabletky 0,5 mg. Mohli by ste mi poradiť, ako mám užívať tabletky, aké množstvo, či ich rozpoliť. Aké množstvo, alebo dávkovanie sa rovná 3 kvapkám raz denne pred spaním. Veľmi pekne Vám ďakujem za radu, je to pre mňa veľmi dôležité. Gabriela

silvuska9199
4. nov 2021

@gabixx 0,5mg je 5kvapiek...skúste polovicu s tej 0,5mg 😊 to bude ako 2,5 kvapky...

miri.b
4. nov 2021

@gabixx ako píše
@silvuska9199 skúste užívať polovicu tablety. Majú deliacu ryhy a môžu sa deliť.

gabixx
5. nov 2021

@silvuska9199 ďakujem 🙂

gabixx
5. nov 2021

@silvuska9199 ďakujem za radu👍🙂

olllga7
8. nov 2021

@miri.b ahoj...vies mi prosim ta poradit ako by som si vedela rivotril kvapky objednat?🙏😞😞Dakujem

miri.b
8. nov 2021

@olllga7 žiaľ neviem poradiť

johninko1954
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johninko1954
Odpoveď bola odstránená
Zobraz