Úzkosti a jeseň

teodor260989
17. nov 2021

Ahojte tie čo sa liečite na úzkosti mávate na jeseň zhoršenie stavu?ja som sa už fajn cítila a zrazu bum je to tu nervózita,nepokoj,zvieranie na hrudi a strach a myšlienky.mavate také problémi aj vy?dakujem

hebba25
17. nov 2021

@teodor260989 áno, denne. Keď vyjde slnko, tak mi je hneď lepšie.

lucia851
17. nov 2021

@teodor260989 ja úzkosti nemám teraz ale skôr depresie a nervozita

teodor260989
autor
17. nov 2021

@hebba25 no super tak ako každý rok to bude somnou 😀aké lieky užívate ak sa smiem opýtať?

luciar260
17. nov 2021

Ahoj aj ja mavam tieto stavy hlavne v noci , neznasam to , budim sa na pocit ze nemozem dychat atd ... cez den to viem zvladat no najhorsie su noci... mavas to aj ty?

hebba25
17. nov 2021

@teodor260989 Elicea a magnosolv

teodor260989
autor
17. nov 2021

@hebba25 a okrem tej jesene máte pocit že zaberajú dobre?a ako dlho ich užívate?

teodor260989
autor
17. nov 2021

@luciar260 ja noci spím mňa to skôr ráno chytá sa nato budim.a ad Bereš ?

hebba25
17. nov 2021

@teodor260989 zabrali ako tak po pol roku, sú niekedy horšie dni, keď to musím doslova rozchodiť, niečo robiť, predychavat atď.

hebba25
17. nov 2021

A tiež mam najhoršie rána, už sa zobudím s tým, že ma rozbolí hlava, tlak na hrudi, vnútorná nervozita a potom už idú vtierave myšlienky a strach ze ako mi zas bude.

luciar260
18. nov 2021

@teodor260989 nie neberiem ani nechcem

teodor260989
autor
18. nov 2021

@hebba25 presne ráno mám také stavy keď mi je horšie aj teraz som sa zobudila a už nepokoj,nervozita,tlak na hrudi a už myšlienky idú a idú je to na šľak tráfenie.co vám pomáha vtedy či si dáte ukludnovak?

hebba25
18. nov 2021

@teodor260989 začnem niečo robiť alebo niekomu zavolám a vykecavam sa. Nie je to ľahké, ale pomáha.

doominicka
18. nov 2021

@teodor260989 Aj ja to mám . Chodím k psychiatričke pretože moja neurologička (už k nej nechodím ) má stále odbijala tým že lieky mi žiadne nedá ,že mám brať tie čo my dá psycho .... Našla som si iného neurológa teraz som bola prvý krát v utorok pri ňom . A akože klobúk dole ,venoval sa mi vyše pol hodinu,vysvetlil mi tieto stavy ,čo mám robiť ,že to je len fix v hlave ten strach nepokoj ,búšenie srdca,tlak na hrudi aj v hlave atď čo mám ja ... Brala som tiež eliceu a kde aké bludy všetko som vysadila . Zamerala som sa na príjem vitamínov ,začala som sa viac hýbať byť v spoločnosti,keďže mám dievčatá v škôlke,manžel je preč a keď som sama doma ,tak samozrejme myšlienky keď to príde tak umieram 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ a samozrejme ten stav si sama privolam. Všetko máme baby iba v hlave ,keď to na vás ide treba ísť von prejsť sa . Alebo otvor si okno ,púšť pesničky si nahlas a dýchaj z hlboká . Ak si doma ako ja ,ja začnem upratovať ,aj keď sa mi už leskne záchod ale ho umyjem aj 10 krát do dňa keď to treba a keď ide na mňa stav 😃
Fakt musím povedať,že zmena neurológa mi dala do hlavy niečo ,poslal ma na vyšetrenia ,aby sa všetko zle čo mám v hlave vylúčilo a pripísalo sa to iba k psychike.
V dnešnej dobe má skoro každý tento problém ,veď sme doma zatvorené ,je tu nejaka že korona ,už chrípka nieje ale je korona 🤦🏼‍♀️😃 mne je na smiech s toho ,ale ok rešpektovať to treba ... Takže tak baby . Hlavu hore ,ak máte neurológa čo vás odbija pcha do vás neviem čo ,zmeňte ho . Ja som rok a pol chodila k starej a len odpoveď ,,nič viac nieje to je choroba mladých,, a sa jej pýtam ,,keď budem má 50 rokov alebo 60 ,budem mať stále chorobu mladých ,,??? Tak už samozrejme hapkala nevedela čo má povedať . Už ani k nej nepôjdem .
Takže baby držme si vzájomne prsty nech to každá zvládneme ako tak ,je tu zima , deprimujúce počasie ale sme silné 💪💪💪 šak už keď sme pôrod / pôrody dali ,tak toto nás zloží na zem ???
Netreba to takto brat ,chlap má soplík leží doma umiera . 😀😀😀
Tam aspoň my ženy neumreme azda na strach abo nebodaj soplík ..... No nič ženy krásny deň hlavu hore ,myšlienky inde ,hlavu zamestnať smerom niekde inde nie na to zle .
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
Veľa šťastia každej z nás prajem ❤️

teodor260989
autor
18. nov 2021

@doominicka no ja chodím ku psychyatricke a užívam setralin a mám dobre dní ale prídu aj tie zle ale ja si v tej hlave neviem povedať nič sa deje je to len dočasne,nie ja si to začnem viac rozvíjať v hlave a potom som na prášky z toho lebo už ten nepokoj neviem dostať zo seba.

teodor260989
autor
18. nov 2021

@hebba25 a celkovo máte pocit že vám zabrali tie lieky a sú to vaše prvé ad?

hebba25
18. nov 2021

@teodor260989 neviem, ci to je liekmi alebo tým, že som sa proste donútila žiť, ísť von, byt s ľuďmi, ukončiť pn a ísť do práce, počúvať rádio, tešiť sa z maličkostí. Lieky neznášam, stále som sa s tým nezmierila, že ich musím užívať. Bojím sa však vysadiť, že sa znova vrátim do tých otrasnych stavov depresie. A áno sú to moje prvé lieky.

hebba25
18. nov 2021

@doominicka ako sa ti podarilo vysadiť eliceu? Ja som na nej psychicky závislá.

teodor260989
autor
18. nov 2021

@hebba25 ja mám dobre obdobia a potom príde zle a som tam kde som bola tak sa do toho zamotané že neviem z toho von.a trvá aj pár dní kým sa ukľudnim.rozmyslam či je to normálne alebo či je to liekmi že možno nesadli ako mali ja som rozmýšľal že vymeniť ale bojím sa že pri iných by mi mohlo byť horšie

ivcam2
25. nov 2021

@teodor260989 ahoj ja mam to iste, cely rok fajn, prisla jesen a dva tyzdne v depke a uzkosti. Beriem Eliceu a xanax. Vsetko je v hlave je to tak. Zacalo to tym ze som zacala mat zavrat a uz isiel kolotoc myslienok. Lieky zaberaju len tie myslienky su niekedy silnejsie ako my.

slovakboy
25. nov 2021

@teodor260989 mne pomáha cvičenie mysle. Aj v čase keď je mi dobre. Vtedy je to ľahšie. Dýchacie cvičenia modlitby alebo afirmácie. Kontrolovať si vedomú časť myslenia. Úzkosti sú o podvedomí ale to je dlhodobo ovplyvňované vedomím. Nie je jedno čo si púšťam do hlavy. Správy filmy zvuky. Aj u mna akonáhle prišla jeden vrátili sa mi záchvaty po veľa mesiacoch. Ale pomohlo poležať vyspať sa a znovu začať myslieť pozitívne. Jeden je krásne ročne obdobie. V lesoch je vidieť do ďaleka zvieratká sú tichšie a vzácnejšie ale sú stále krásne. Rozprávam sa s prírodou s Bohom so svetom. Usmievam sa na ľudí a vidím ich ako krásne bytosti. To všetko pomáha veľmi. V čase úzkosti pomáhajú vzdychy typu: Laska laska Laska Pokoj Pokoj Pokoj Krasa Karasa Krasa Milota Milota Milota, Zdravie Zdravie Zdravie, Slnko Slnko Slnko, more Voda Slnko... proste prijemne slova. Nie je to hanba byť mäkký a prestať bojovať so svetom. Ten boj je potrebný ale len keď na to príde čas. My bojujeme aj v noci v hlave. A to treba trénovať. Nemyslieť. Na nič nemyslieť. Na budúcnosť na minulosť. Ak tak len na pekne veci. A byt k sebe aj k iným láskavý milý dobrý príjemný. Ak ten druhý nie je nevadi to je jeho cesta. Ego nás často veľmi ovláda a duša sa bráni preto nás hádže do úzkosti. Chce aby sme zabrzdili. Človek nie je antropologicky vyvinutý na taký vnútorný boj a strach. Je to možno dôsledok rýchleho rozvoja myslenia a ťa myseľ nám robí problém. To už by skôr povedal nejaký psychológ prečo to tak je. Len viem že mne pomáha okrem AD hlavne cvičenie mysle a spánok. A pravidelnosť v jedení a dennom režime.

teodor260989
autor
25. nov 2021

@ivcam2 len najhoršie ja už spávať neviem a stoho som ešte horšie cez deň sa budím skoro ráno už na nervozitu,tlaky na hrudi a to ma veľmi rozrušiť a potom neviem z toho von.skusim nasadiť dva krát za deň neurol či pomôže má hodiť do kľudu .

teodor260989
autor
25. nov 2021

@ivcam2 a čo vám pomáha nato zhoršenie???

luciar260
25. nov 2021

@teodor260989 tak s tym spankom to mame podobne, ake mas tazkosti v noci ?

ivcam2
25. nov 2021

@teodor260989 praca, rozhovor s kamaratkami

slovakboy
25. nov 2021

@teodor260989 antidepresíva pomôžu hlavne so spánkom. Na sex budeš musieť na dva mesiace zabudnúť ale najlepšia ich výhoda je práve ten spánok. Neurol môžeš brat ale max 5 týždňov pokým nezaberú AD. Daj si ich predpísať ak ti je tak zle. Nemajú vedľajšie účinky a ani závislosť. Aspoň nie tie obyčajne serotoninove. Neurol s nimi môžeš kombinovať.

teodor260989
autor
25. nov 2021

@luciar260 no budím sa skoro ráno už a už neviem spať aj keď som taká unavená že ani oči neviem otvoriť ale hneď ma pochutí strach,neskutočná nervozita,neklud a vám sa to ako prejavuje?

teodor260989
autor
25. nov 2021

@slovakboy užívam sertralin ale neviem čo sa porobilo akoby sa mi to vrátilo všetko.neviem ci mi sadli tie lieky lebo berem ich rok ale necítila som sa fajn nejak extra aj keď určite lepšie oproti tým stavom.

luciar260
26. nov 2021

@teodor260989 tak ja hlavne vecer potom ked zaspim je ok alebo zaspim a po chvili sa strhnem ze nemozem dychat , prebudim sa srdce strasne busi ..... mavam take divne pocity na hrudi to ma vie najviac vystrasit , neviem to ani opisat ale je to velmi neprijemne .....

ivcam2
23. dec 2021

Ahojte mavate niekto tlak v hlave ze vas az moce ?

lucia851
23. dec 2021

@ivcam2 áno keď mám silné depresie a úzkosti tak mávam silné tlaky v hlave až sa mocem ale niekedy mi to robí aj tlak