Uzlík na štítnej žľaze

stitnazlaza
8. okt 2014

Ahojte dievcata - Nie som tu nova, som pomerne aktivna clenka MK, ale chcela som, pokial mozno, ostat v anonymite, kedze sa jedna o zdravotny problem. Takze k veci. Pred cca tyzdnom mi nasli na UZV uzlik na stitnej zlaze velkosti 4.5cm (nalez bol na pravej strane stitnej zlazy). Vcera som bola na biopsii, vysledky este nemam. Samozrejme mam OBROVSKY strach. Chcela som sa spytat, ci sa tu najde niekto s podobnym problemom a ako sa liecili. Vopred vdaka!

mihula
9. okt 2014

ahoj ja mam zas cystu na stitnej.Tiež mi robili biopsiu v Ruzomberku a strašne ma nastrašila doktorka.Tak som sa objednala do Lubochne,skontrolovali sono čudovali sa že prečo hned biopsia.Nevadi,chodim tam na pravidelne kontroly.Neboj,bude to v poriadku

adinam
9. okt 2014

@stitnazlaza-mám takú istú diagnózu,ako Ty,len uzlík má 17mm/na pravej strane/.Tiež mi robili biopsiu/v marci/,výsledky mám v poriadku-uzlík je benígny a dúfam,že aj zostane.Po pol roku som bola na kontrolnom sone,zatiaľ mi to nerastie,ani sa nemení štruktúra 😉 .Štítna žľaza mi pracuje správne,žiadne lieky nemám.Takže zostávam sledovaná s tým,že budúci rok mi urobia zase biopsiu.
Najviac ma mrzelo,že som si to sama nezbadala,upozornil ma na to lekár pri preventívke.Pritom sa každý deň pozerám do zrkadla...Prežívala som to tiež hrozne,ale asi každý má strach.Snaž sa tie tri týždne vydržať myslieť pozitívne 😉Ale,Ty si si to tiež nezbadala?Vidím,že to máš väčšie,ako ja...
Každopádne držím palce,nech Ti vyjdú dobré výsledky!