V čom je Magne B6 lepší ako iné produkty horčíka?

denisocka
11. apr 2010

ahojte,
velmi by ma zaujímalo v čom je Magne B6 lešpí - ako iné produkty s horčíkom,ktore su mnohonásobne lacnejšie . V poradni mi kazala doktorka brat na tvrdnutie brucha 3x denne 2tablety Magne B6 .ked som sa pýtala na iný produkt,tak vraj nie,tam je ine zloženie,jedine nejake Magne B6 premium .

čo sa týka MAgne B6
- tak v 1tablete obsahuje 5mg B6 a - Magnesii lactas /(mliečnan horečnatý 470 mg) zodpovedá 48 mg Mg2+ /, - čiže obsahuje necelých 50mg horčíka .... ( nie 500mg horčíka,ako si poniektorý myslia )

ja som kupila ovela lacnejšie Magne B6 od NP pharm
- 70 tabliet za nejakých 2,50€ a zloženie je horčík 60mg a B6 5mg / čiže viac horčíka ako v magne B6 tom klasickom

dufam,že som dobre porozumela,že v tom čo som kupila je viac horčíka a že v magne B6 klasickom je 47mg a nie 470mg .

denisocka
autor
13. apr 2010

marci dik,takže stale ten moj magne b6 s 60mg horčíka a 5mg piridoxinu je najlacnejši a najviac horčika je tam / 70tlb za 2.50€ od NP pharm - polsko

blondinka42
15. apr 2010

denisocka ja beriem magne B6 premium a tam je 100 mg horcika v jednej tablete a B6 je 10 mg

denisocka
autor
15. apr 2010

Blondi a co to stoji a kolko tabliet

michaelak.
24. apr 2010

Ahojte!A viete poradit?Kupila som si v Lidlii(teraz je akcia)Mg-horcik,cena super 2,50E za 150ks.Lenze je tam pisane nie je vhodne pre tehotne. http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-E73E40BA-C6...

denisocka
autor
24. apr 2010

ale take nečítaj 😉 jasne že ak treba ,tak s može.šak mi to všetky jeme,horčík jak horčík

michaelak.
24. apr 2010

Tak diky za radu 😉 .Som sa bala,ze nieco z toho co to obsahuje by sa nemalo.

hafina25
24. apr 2010

Tohle jsem o Magne B6 našla v příbalovém letáku. Doktorka mi ho taky psala (2x1 tabletu), ale po té, co jsem skončila s hrozícím potratem ve 23. tt v nemocnici a musím brát 3x2 nebo v případě obtíží až 4x2 tablety, tak si radši kupuju obyčejný Magnesii lactici po 100 tabletách a vychází mě to kolem 100 Kč nebo lehce přes.

Těhotenství a kojení
V těhotenstvi by vzhledem k obsahu vitaminu B6 denní dávka neměla překročit 2 tablety. Během kojení se užívání přípravku nedoporučuje.

Dávkování
Dávkování je individuální, pokud lékař neurčí jinak, při nedostatku hořčíku užívají dospělí obvykle 6 tablet nebo 3 ampule denně. Od 6 let věku (20 kg hmotnosti) mohou děti užívat i tablety, a to 4-6 tablet denně. Při záchvatech úzkosti (viz Indikace) užívají dospělí obvykle 4 tablety denně. Těhotné ženy by neměly překročit denní dávku 2 tablety.

latvia
24. apr 2010

hafi, je pravda ze v letaku to pise, ale takmer vsetky tehulky co beru magne B6 kvoli problemom ich beru 6 denne, a nic sa im zatial nestalo 😉

ianitka
13. máj 2011

Ahojte, chcem sa spytat ako je to s Magne B6 a mliecnymi vyrobkami (musí tam byt dvojhodinovy odstup)?
V prib. letaku som nic nenasla, ale zda sa mi, ze som to niekde citala.

mariynka
26. máj 2012

@latvia ahoj,prosim ta,ked neviem prehltnut tabl magne B6, mozem uzivat tekutu formu?dakujem 😉 🙂

latvia
27. máj 2012

@mariynka ak mas k dosahu tekutu formu tak preco nie 🙂 to su az tak velke tabletky? 😕

ja3k
19. sep 2012

ten lacnejsi od NP (http://www.naturprodukt.sk/?produkt-4&produkt=z...) je veru ovela slabsi ☹
Magne B6 ma 470 mg horciku (dihydratu mliecnanu horecnateho), a ten len 60 mg
doporucena denna davka je 300 mg - http://cs.wikipedia.org/wiki/Doporučená_denní_d...

andreapag
30. jún 2013

Dobrý večer.Chcem sa,len opýtať.Kúpila som si vitamín Mg+B6 horčík a vitamín B6.Vôbec tam nie je leták.Aké ma nežiaduce účinky.Brala som ho raz za deň jednu tabletku.Po čase som zistila strašne bušenie srdca.Prestala som ho užívať.Po dlhkšej prestávke som si ho znova nasadila a začalo ma pichať pri srdci.Môže to mať vplyv na tie vitamíny?Môžu byť aj tie škodlivé? 😒

evustek22
13. aug 2013

Ja som si chcela dnes kupiť Magne b6 lebo mam arytmiu a bušenie srdca ,ale lekarnička mi to moc nedoporučila mam najprv navštiviť lekara.A teraz neviem či mam kupiť alebo nie poradte.Dik.

bambina82
13. aug 2013

Original Magne B6 (vid foto) je LEN pre tehotne a nie je tam nic skodlive, preto je to aj drahsie ako obycajne Magnezium. Na letaku je napisane ze max 2 tabletky ale pokial tehulka ma problemy nizky/vysoky tlak a gynekolog odporuci vyssiu davku tak by to malo byt v poriadku. Ja som osobne mala velmi nizky tlak a brala som MagneB6 4 mesiace vkuse a velmi mi to pomohlo. Obycajne z Lidu ako pise @michaelak by som nebrala. Nie je tam zo srandy napisane ze nevhodne pre tehotne.

bambina82
13. aug 2013

@denisocka je plno lacnejsich ale ani jedna firma ich neodporuca pre tehotne. Magne B6 je vyslovene pre tehulky na upravenie tlaku a na tvrdnutie brucha a okrem toho pridavne latky su tak vyvazene aby tehulke neublizili.

kiki68
13. aug 2013

ja pouzivam magne B6 tie ampulky do vody,maju najrychlejsi ucinok,uz som skusala tablety,sumivy prasok nejaky,ale tie ampulky maju zatial najlepsi zaber. Ja to uzivam kvoli krcom, v tychto horkach som dostavala krce do ruk,ale ja sem tam chytam krce aj len tak. Takze nieco co rychlo pomoze je super.

tanity
15. apr 2014

Osobne si myslim, ze ak je zlozenie tohoto pripravku skoro identicke s tymi drahsimi, ktore su akoze len pre tehotne, potom niet co riesit...koniec koncov, ide o zlozenie....v tom lacnejsom variante je naozaj o 12mg viacej Mg, mnozstvo B6 zostava pritom rovnake. Potvrdila mi to aj magistra v lekarni. Nic ine to neobsahuje, len Mg a B6, plus pomocne latky, ktore su ale skoro ozaj rovnake. Len jedna vec...v tom drahsom Mg B6 sa berie 6-8 tabliet denne maximum, v lacnejsom variante je odporucana len 1 tableta denne...robila som to tak, ale tvrdlo mi strasne brucho. Mala som preto pocit, ze ten lacnejsi variant nie je taky ucinny ako ten drahsi...potom som porovnala zlozenie a vyslo mi, ze beriem strasne malo toho Mg v porovnani s tym, co som davala telu predtym. Konzultovala som to v lekarni a naozaj, doporucili mi zvysit davku z toho lacnejsieho variantu a tak teraz beriem 3-4 tablety denne a je to lepsie.
Dnes je ozaj velky vyber Mg v lekarnach a ked som sa magistry pytala, ci su nejake vyslovene vhodne resp. nevhodne pre tehotne, povedala, ze nie. Zalezi od ceny, vyrobcu...

matko456
11. mar 2015

čitajte poriadne obaly

Oxid horečnatý – obsahuje síce až 300 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, ale vzhľadom na veľmi zlú vstrebateľnosť (absorbuje sa cca 12 mg z 500 mg tablety) ho neodporúčame.

Uhličitan horečnatý - obsahuje 125 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, ale tiež sa vyznačuje zlou absorpciou..

Horčík vo forme chelátu (glycín, lyzín,) – obsahuje asi 100 mg elementárneho horčíka v 500 mg tablete, vyznačuje sa veľmi dobrou vstrebateľnosťou a biologickou dostupnosťou – odporúčame.

Magnézium orotát – obsahuje síce len 31 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, má však vynikajúcu vstrebateĺnosť a výskum potvrdil jeho vysokú efektivitu v dávke 3000 mg (186 mg elementárneho) – takéto dávkovanie treba riešiť s lekárom.

Glukonát horečnatý - obsahuje 27 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu. Ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku.

Citrát horečnatý - obsahuje 80 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu. Je oveľa lepšie vstrebáteľný ako oxid horečnatý.

Maleát horečnatý - obsahuje 56 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, dobrá vstrebateľnosť.

Chlorid horečnatý – túto sol nájdeme najmä v transdermálnych prípravkoch – aplikovaných cez kožu, ale aj v perorálnych tabletách sa vyznačuje celkom dobrou vstrebateĺnosťou.

cmukkkk
15. nov 2015

dobri den-..chcem sa spitat....a poradit.....mam take bolesti na lavej strane pod bruchom...som v 4.mesiaci tehotenstva.....uzivam magne b6.........dva krat...denne....a pomaha mi...mate aj vy niektora skusenosti stimi bolastami....?