V ktorej ambulancii sa špecializujú na bolesti hlavy?

lyci
7. nov 2020

viete odporucit ambulanciu, kde sa specializuju na bolest hlavy a naozaj sa snazia pomoct?

janinah
7. nov 2020

príčina sa už vie?lebo toto je hlavné

lyci
autor
7. nov 2020

@janinah hlava ma bolieva casto v podstate odmalicka. prvykrat som to riesila v 2012, ked ma bolela hlava neskutocne niekolko tyzdnov. ze z krcnej chrbtice. diklofenak pomahal. cim dalej tym som castejsie mala niekolkotyzdnove bolesti hlavy. tento rok ma bolela posledny mesiac tehotenstva uz kazdy den, ked som rodila tiez a este dalsieho pol roka kazdy den. neurologicka, ta ista, mi na zaklade rtg z roku 2012 povedala, ze to je z krcnej chrbtice. predpisala lieky, ktore vobec na bolest hlavy nepomahali a poslala domov a ze uz sa nemusim vracat k nej. rehabiltacie a cvicenia v nemocnici mi to este zhorsovali. na internom som si na skusku vydupala lieky na tlak. mierne zlepsenie. zacala som brat zelezo, pomohlo na par dni. a postupne sa zase skracuje pocet dni bez bolesti oproti dnom s bolestou hlavy. rodila som na konci januara. mam malo spanku, co tomu urcite nepomaha. stres nemam. bolesti som mala caste aj predtym, aj ked som cvicila, aj ked som necvicila. este mi odporucali vysetrenie na reumatoidne faktory, ale vseobecny nechcel spravit a posielal ma na algeziologiu, ked mi nikto nepomoze. mam autoimunitne ochorenia stitnej zlazy a hrubeho creva. ta kazdodenna bolest hlavy strasne znizuje kvalitu zivota. sem tam si dam daco proti bolesti aspon na zmiernenie. niekedy mam par dni pokoj. skusala som aj rozne vitaminy a mineraly

lyci
autor
7. nov 2020

@janinah zuby mam porobene. najblizsie idem este so sankovym klbom. uplne mi v nom rapka a v lete som tam mala urcite zapal, lebo som nemohla ani spat na boku a mala som to horuce okolo klbov pred usami asi mesiac a pol. casto ma bolieva aj chrbat, robia sa mi spazmy okolo lopatiek (od toho mam teraz par tyzdnov pokoj) a boli krcna chrbtica, ale to sa da celkom vydrzat, lebo to nie je az tak casto a tento rok vobec nesedavam za pocitacom ani dlho nesoferujem, ked som doma s malym

janinah
7. nov 2020

potrebujete neurologické vyš.a podla výsledku aj dalšie potrebné

lyci
autor
7. nov 2020

@janinah MR mozgu som mala ok tento rok. sklerotizuju mi drobne cievky na mozgu a mam cysty v dutinach. inak nic. potrebujem lepsieho neurologa. bolesti hlavy mam rozne, vacsinou viem rozlisit kedy mam z krcnej chrbtice, jedla, prilisnej namahy, tlaku, migrenu, beznu bolest.

danielahamar
7. nov 2020

Podľa mňa to mas z čriev, alebo z nejakého jedla, nejaká intolerancia, alebo alergia.

lyci
autor
7. nov 2020

@danielahamar mam ulceroznu kolitidu a ano vacsinou to koreluje, ze ked mam hnacky, boli aj hlava. ale to sledujem a studujem uz roky a s tym ochorenim tazko. to iste jedlo je niekedy bez problemov, inokedy ma prezenie. mometalne mam ale uz asi 2 tyzdne kludne obdobie s crevom. alergie na gastre vysli negativne, aj celiakia. vyrobky z kravskeho mlieka nejem.ani s velkym obsahom fruktozy. ani kofein a alkohol.

danielahamar
7. nov 2020

@lyci vitamín D berieš?

lyci
autor
7. nov 2020

@danielahamar D som brala tak sporadicky, teraz beriem vsetky 4 v tukoch rozpustne A D E K. rozdrvim tabletku, zalejem na lyzici olivovym olejom, chvilu mam v ustach, aby sa v oleji dobre rozpustilo. vsetky 4 su potrebne aj pri hypotyreoze. tam mam vysledky v norme, takze bez liekov. to ale neznamena, ze ich nepotrebujem. to ale u nas zatial endokrinologom nevysvetlis. samotne D nechcem, lebo sa potom vapnik uklada kade tade, aj v makkych tkanivach. a ked viem, ze mi sklerotizuju cievky v mozgu, plus pred vela rokmi mi povedali, ze mi sklerotizuju aj karotidy, ale nikto mi to nechce dat pozriet. tak sa toho Dcka samotneho bojim. plus teda autoimunitne ochorenia mozu napadat uplne hocico v tele a casto ich ma clovek viacero

lopka1313
7. nov 2020

Mne strasne pomohlo, ze som sla na testy intolerancie, tie bolesti mavam tiez od malicka, ale uz to je ovela menej a vacsinou z priciny, kt viem identifikovat... vacsinou ma teraz uz boli, len ked sa nenajem, alebo to v nejakom obdobi prezeniem a jedlami, kt by som pri mojich intoleranciach nemala. Je rozdiel dopovat sa ibalginom takmer denne v zlom obdobi alebo raz/dva krat za mesiac v zlom obdobi :D mozes to teda skusit, ale je to fest drahe. Mna na 200 potravin vysli asi 410 eur (mensie som nechcela, lebo pri strukovinach napr mam len na 1/2 druhov), ale union napr. prispieva asi 70 eurami (vtedy som este bola vo vseobecnej). Plus zivot je potom drahsi (ak vam vyjde mlieko, lepok, psenica, hrach, kukurica, bielok,... ako mne, tak chvilu ani neviete, co mate jest. A kupovat cestoviny miesto 1euro/kg za 5-13eur/kg je rozdiel. Alebo muku bezne aj 10x drahsiu). Ale stoji to za to 🙂

lyci
autor
7. nov 2020

@lopka1313 zvazovala som to davnejsie, ale ked som viackrat citala, ze su dost nepresne a mlieko, lepok, vajcia mam pocit, ze vyjdu kazdemu, kto si to dal spravit. a robili mi na gastre minuly rok dakych 20 pptravin ako bielok, zltok, mlieko, psenica, raz, kvasnice.. vsetko negativne. vadil mi dost histamin a fruktoza, ale brala som quercetin a dako sa mi to polepsilo odvtedy. mlieko mi vadi stale

paskolinka
7. nov 2020

lepok si neskusala vylucit aspon na 2 tyzdne? intolerancia lepku (nie celiakia) existuje a ked citam, ze mas problemy s travenim, stitnou zlazou... tak hned mi napadol lepok.

danielahamar
8. nov 2020

Ešte mi napadlo, nejaký hormón ti nechýba? Ale aj tak myslím, že to bude strava.

marca12
8. nov 2020

@lyci ja som mavala priserne migreny. Chodim pravidelne na masaze,ale k fyzioterapetke nie k hocikomu,kto si spravil len kurz. Ucim sa spravne dychat,snazim sa byt pokojna,spomalit,nenahanat sa. Skoro vobec nemam migreny za posledneho pol roka ziadnu. Predtym kazdy tyzden niekolko dni aj som zvracala. Uvedom si,ze ziadne tablety ta nevyliecia. Len ty sama musis chciet a snazit sa. Lieky pomozu,ak mas zapal,ale ostatne uz odcvicis. Tiez mam cysty a tie tlacia na nervy okrem toho som mala mnoho inych diagnoz.

lyci
autor
8. nov 2020

@marca12 chodila som na rehabilitacne cvicenia do nemocnice, cvicila som aj doma cviky, ktore mi dala neurologicka. nic z toho absolutne nepomahalo. parkrat som bola na masazi u vystudovanej fyzioterapeutky. vsetko, co jeden den rozmasirovala, hlavne trigger pointy, bolo na druhy den naspat. cez coronu nechcem skusat dalsie masaze. este chcem skusit jogu doma. spomalit a nestresovat sa snazim, lebo viem ake to je dolezite

lyci
autor
8. nov 2020

@danielahamar chcem skusit hormonalnu jogu. joga zmiernuje dokonca aj histaminovu intoleranciu

lyci
autor
8. nov 2020

@paskolinka ale hej, ked som skusala low carb. to bolo ine peklo, na low carb som mala neskutocne bolesti hlavy

danielahamar
8. nov 2020

@lyci napr. Ja som mala posledné dva roky nenormálne bolesti hlavy, bez jednej kavy denne som neprezila, pritom, dovtedy som žiadnu kávu nepila, žiadnu a ako som ostala teraz tehu, tak bolesti hlavy zmizli, preto ma napadol ten hormon. Som zvedavá, čo bude po porode😴

marca12
8. nov 2020

@lyci ale ved to nejde za jeden den. Neviem,preco si ludia myslia,ze jednou masazou sa bolesti vyriesia. To ani po roku neodidu,fakt to chce vytrvalost. Vezmi si,ze roky mas zauzivane nespravne drzanie tela a ked sa ozvu bolesti uz je neskoro. Vsimni si ako mas hlavu v predkone,ked citas nieco na mobile. To nedas doporiadku par masazami

lyci
autor
8. nov 2020

@marca12 ved to ani netvrdim. ale po mesiaci by uz snad clovek mal citit daky vysledok a nie zhorsenie. sama si masirujem trigger pointy okolo lopatiek roky(su na to rozne pomocky, najradsej mam taku palicku specialnu, s loptickami mi to moc nejde). a mam ich stale. davam pozor ako sedim v aute, za pocitacom, dokonca si uvedomujem v akej polohe mam hlavu pri pozerani na mobil a preto sa ho snazim drzat vyssie, viem, ze mi zle robi, ze plecia taham stale hore k usiam, tak sa na to snazim davat pozor a tahat plecia dole dozadu a vystierat sa. a ano, na masaze som nechodila dlhodobo, lebo je to drahe a lekari ma aj tak stoja celkom dost

paskolinka
8. nov 2020

@lyci low carb je celkom extrem, inak aj abstak sa moze prejavovat bolestou hlavy, myslim teraz, ak si bola zvyknuta na vela sacharidov a presla zrazu na low carb a hlava ta bolela este viac, moze to byt z toho

kacena4
8. nov 2020

ahoj som silny migrenik beriem speci lieky od neurologicky okrem dennych aj zachvatove treba si ich dat predpisat ak je to migrena, okrem toho mi bola zistena alergia na potraviny ak to prezeniem hned mam bolesti hlavy ☹ aj gastro problemy takze to moze byt aj tvoj problem urcite by som zasla za alergologom aby vylucit histaminovu intoleranciu alebo nejake alergie, neviem kedy ti naposledy robili mri ale ak mas bolesti a mas pocit ze idu od krcnej chrbtice nech ti spravi mri popr. ct kde sa uvidi ci tam nie je problem s platnickami popr. vyrastkami a netlaci nieco na miechu ☹ a nemas z toho bolesti hlavy ... lerkarov je vela mozes si ho zmenit popr. len odkonzultovat stav u hociktoreho na okoli zo zakona na to narok mas a ak chces aby ti dr. neco vysetril lebo ti to niny dr. povedal tak ako pises, musis ho "donutit" aby ti to aj napisal do spravy nie len povedal ze by bolo dobre keby ta vysetrili tam a tam na to a to... ja som som sa naucila a vzdy ho aj poprosim nech mi to odporucanie napise do spravy... drzim palceky

lyci
autor
8. nov 2020

@kacena4 na HIT, ked som sa pytala alergologicky, tak mi povedala, ze o tom nikdy nepocula. nebolo to tak davno. mozno 3 roky dozadu. na gastre som sa pytala na HIT pred 8 rokmi a lekar ma vysmial, ze to je vymyslena choroba. viem, ze mi vadi histamin, ovladam v com je vela histaminu. napr. som kvoli tomu prestala pit cierny a zeleny caj. to mi dost pomohlo. okrem toho HIT sposobuje aj bolest hlavy po cviceni a velkej fyzickej namahe. to tiez roky som sa snazila prist na to, preco ma skoro po kazdej fyzickej aktivite strasne boli hlava. vyskusala som snad vsetko, co som nasla a asi pred rokom som sa docitala, ze pri kondicnych cviceniach a pod. sa uvolnuje histamin a to sposobuje bolest hlavy. odporucanie na reumatoidne faktory mam v papieroch od neurologa a aj tak mi ho vseobecny nespravil. som unavena z toho stale zhanat a menit lekarov, lebo flakaju diagnostiku a velmi podcenuju priznaky. dala som si zalezat pri zmene gastroenterologa minuly rok a aj tak bol novy naprd a posielal ma domov, ze som zdrava. skoro som sa tam rozplakala, po pol hodine presviedcania privolil na vysetrenie a nakoniec z toho bola ulcer. kolitida. teraz zhanam neurologa, co ma posle aspon na rtg alebo rovno na MR. vyrastky na chrbtici mi spominal lekar uz davnejsie na pohotovosti a ze si to mam dat vysetrit, ale neurologicka nechcela okrem MR mozgu na nic mi dat papier

lyci
autor
8. nov 2020

@paskolinka jo, to som tiez citala, ale drzala som to vyse pol roka a cely cas mi bolo vyslovene zle. ovela sa to zlepsilo, ked som vyrazne zvysila prijem sacharidov. okrem toho som nedavno citala, ze pri poruchach stitnej zlazy jej low carb vyslovene skodi a treba prijimat cukor pravidelne, lebo sa netvoria zasoby glykogenu v peceni