V poslednom čase som veľmi unavená

lianka123
9. aug 2020

Ahojte baby. V poslednom case som neskutocne unavena, mam 2 deti- 4rocne a rocne. Spim uplne ze luxusne, 10hodin, manzel ma necha vyspat aj do 10 rana. Ale teraz je 9hodin a ja som uplne kao. Mate to tak aj vy? Chodim na pravidelne preventivky, krvny obraz mam ok.

zuzuliatko18
9. aug 2020

Nechyba ti vitamin D? Jeho nedostatok sposobuje unavu. Samozrejme, takych dovodov moze byt viac, ale napr. mne teraz doktor nakazal uzivat tento vitamin.

lala0000000
9. aug 2020

Ja mam tiez dve deti, 3 a pol rocne a 6 mesacne. Vstavam o 6:00 ale ja som bola unavena uz o 9:00 😀 od kedy si chodim zabehat, unava upadla, a viac vladzem. Na spanok ani nepomyslim

lianka123
autor
9. aug 2020

@lala0000000 to je ten slnieckovy vitamin? Ja som s detmi stale vonku, tak myslim ze nie

lianka123
autor
9. aug 2020

@lala0000000 tiez sem tam sportujem a to som potom uz uplne dorazena 🙂

loginexistuje
9. aug 2020

dlho spis telo si zvykne zlenivie skus sa viac zapajat viac akcie pohybu nejake aktivity alebo deti do skolky jasli a ty do prace a unava prejde

lianka123
autor
9. aug 2020

@loginexistuje praveze ja som v pohybe stale, vsak to sa ani neda pri detoch sediet na zadku 🤷‍♀️ ja s nimi vela chodim po vyletoch, teraz v tych horucavach sme v bazene, inak si cely den nesadnem, bicyklujeme, kidshiusy, zoo, parky, ihriska. Nie som ten typ, ze doma a kukam kedy vyrastu 🙂
Len ma to v poslednom case niak lame.

dollyzv
9. aug 2020

Ak spis 10hodin je to veľa...po cca 7 hodinách telo začína nový cyklus spánku,preto sa odporúča spať 6-8hodin,možno preto si tak unavená,lebo to je ako by si sa zobudila po pár hodinách..ďalšou príčinou môže byť nízky obsah železa,popripadne B12..skús spat menej ako 10hodin a ak stále budeš unavená,daj si vyšetriť krv,ale na vitamíny a minerály

lianka123
autor
9. aug 2020

@dollyzv ja som aj fungovala ze 7,5hod spanku ale potom som na obed s detmi yie 2hodky este dospavala, teraz idem o 10 a muz ma 9.30 budi, ze treba vstavat. A ja by som v klude este do 12 potiahla

loginexistuje
9. aug 2020

@lianka123 takeho muza si vaz v dobrom zavidim on potom deti obriadi da im jest uprace a obed navari ? no poklad

lianka123
autor
9. aug 2020

@loginexistuje obed nenavari 🙂 ale ano, rano prebali, prezlecie, spravi im kasu, ide s nimi na dvor sa hrat a potom ked uz ma dost ma dojde zobudit 🙂 supnem do seba kavu a do vecera sa uz nezastavim

marca12
9. aug 2020

Vela spis. Mam to na sebe odskusane. Spavala som isty cas viac ako 9 hodin a bola som ako matoha. Trva dlhsie,kym si upavis spanok,ale najlepsie je spat cca 7,8 hodin,niekomu staci aj 6. A zase popri dvoch detoch a aktivnom programe aj mas byt preco o 21 unavena. Ja mam take obdobia,ze idem ako motorova mys do noci a potom pride obdobie,kedy som uz o 16-17 KO. Treba pocuvat svoje telo,ak je unavene,zvolnit tempo. Aj vekom to ide. Ja som po 30 citila vsetko a po 35 este viac.

luccija
9. aug 2020

@lianka123 štítna žľaza v poriadku?pitný režim, tlak?tak si iba unavená spi.Moja sestra má podobný problém a má veľmi nízky tlak

marca12
9. aug 2020

@lianka123 kludne si aj na obed lahni. Na tom nie je nic zle. My to tak mame zavedene doma. Muz to zaviedol. Po obede si na hodinku lahneme. On spi,ja len lezim a oddychujem,niekedy zaspim.

lianka123
autor
9. aug 2020

@marca12 praveze mne tych 7hodin nestaci. Inak ked som byvala slobodna tak niekedy po praci som sla o 6 spat a zobudila som sa o 8 na druhy den. A teraz ak som par noci pri malom nespala tak mam pocit ze dohanam, len uz nemozem spat ze 14hodin

dollyzv
9. aug 2020

@lianka123 tak potom najskôr to železo..ešte nie si tak dlho po pôrode,a neviem či aj kojis ale železo sa z tela veľmi rýchlo vytráca..najmä tehotenstvom,a kojenim..môže byť aj nekvalitný spánok,či sa často budis a podobne..ale v každom prípade by si si mala dať skontrolovať tu hladinu železa,B12 a iných vitamínov a minerálov..to je najjednoduchšia cesta..lebo môžeš sa trápiť dlhé mesiace a pritom to môže byť úplná banalita..ja som tiež byvala strašne unavená,spávala som aj 12hodin,robila som na 3smeny tak som si myslela že to z toho..až som raz skoro v práci skolabovala,začali mi brniet a tŕpnuť končatiny,zamdlievala som tlak som mala 80/50..a to z anemie...plus sa k tomu pridruzila krcna chrbtica..vyriešil to chiropraktik a doplnenie železa..

lianka123
autor
9. aug 2020

@luccija ano, mam za sebou rozsiahle testy, zdravotne som ok. Myslim ze na mna len dolahlo ze mam deti 🙂

loginexistuje
9. aug 2020

podla mna vela aktivit cez den a telo je v neklude a potom aj vela spis
zivot s detmi nie su preteky co zreba s nimi robit atd

lianka123
autor
9. aug 2020

@marca12 ano. U nas muz teraz chodi s detmi spat na obed. Ja povacsinou cez ich spanok varim, alebo robim nieco do domacnosti.

luccija
9. aug 2020

@lianka123 tak potom potrebuješ veľa spat, keď aj bezdetná si veľa spala.Ale niekedy veľa spánku je na škodu a človek je malatny a este viac unavený.

lianka123
autor
9. aug 2020

@dollyzv ano, so zrlezom som mala dlho problem. Cez tehotenstvo som brala vysoke davky. Naposledy to uz bolo ok.

lianka123
autor
9. aug 2020

@loginexistuje to mas pravdu, ale ja si ich chcem uzit.

tulipanicek
9. aug 2020

@lianka123 Otazne je ci si mala problém so železom alebo hemoglobínom. Sú to dva odlišné parametre. A v tehotenstve sa bežne kontroluje len hemoglobín a nie železo. Určite si mala v šetrenie obe? A mala si vyšetreni aj vazbovu kapacitu železa, vitamín B12 a aktívny vitamín B12?

viskupovaandrea
9. aug 2020

@lianka123 Ja som bola na tom rovnako,úplne k.o kazdy den, nevládala som ani stať za sporákom 🤦‍♀️. Šla som k dr, tam mi testy urobili a zistili nedostatok železa, anemiu 🤦‍♀️. Takze beriem železo každý den a magnézium a musim povedať ze mam energie za dvoch 😘

lianka123
autor
10. aug 2020

@tulipanicek pravdupovediac neviem, musim kuknut do karty. Ale mala som predpisane zelezo a stale sa to kontrolovalo

lianka123
autor
10. aug 2020

@viskupovaandrea dakujem za nazor, ja som bola vzdy velky spac, teraz som prezila aj vcelku velky sok pri jednom uraze, tak je mozne ze telo sa tym poriada spankom. Inak dnes som vstala pred 7 a citim sa uplne ok

tulipanicek
10. aug 2020

@lianka123 Tak treba pozrieť. Železo sa bežne predpisuje pri nízkom hemoglobíne ktorý má s tým súvisí. Ale aj samotné železo môže byť nízke ale to sa dáva málokedy v tehotenstve vyšetrovať.

shushka
30. sep 2022

@lianka123 ahoj, máš to stále tak? v poslednom čase tiež veľa spím, 9 hodín denne a niekedy zaspím aj cez obed. Zaspím s deťmi pred 10 a prirodzene vstanem o 7. Som potom Ok, ale potom niekedy dám ešte hodinu cez obed. Malá občas v noci vstane, takže často nemám súvislú noc, možno tiež dospávanie po nedávnych prebdených nociach?

lianka123
autor
30. sep 2022

@shushka vies co bola som s tym u lekarky a som jej vravela, ze taham nohy za sebou. Robila mi kompletny obraz aj veci navyse a za 3 dni mi volala, ze bud som pretazena z bezneho dna, alebo skryta depresia. Este si ma raz zavolala na kontrolu a medzitym som mala uraz. A uvedomila som si toto:
Kazdy den sportujem- taku hodinu, pracujem na 75% uvazok, plus mam dvoch skolkarov. Doma vsetko vzdy upratane, manzel spokojny, no a ja non stop vycerpana. Cize som musela upustit od niekolkych veci.
1, upravila som stravu, pred tym som sa stravovala rak vseliak
2. Kazdy den idem spat presne o 10 a spim tak do 7
3. Ak si nezasportujem, nevycitam si to
4. Domacnost riesim vo velkom len pred navstevou, upustila som od dokonalosti
5. Deti uz nechodim bravat o 14.30 ale 15.15, dam si v klude kavu
6. Ked pride muz domov, necham ho najest, oddychnut a potom mu dam okolo 6 deti nech ich zabavi na hodinku a pustim si tv

A musim povedat citim sa omnoho lepsie.
Z prace si beriem tiez castejsie volno.

shushka
13. okt 2022

@lianka123 vďaka za odpoveď (a wau, obdivujem tvoje nasadenie aj po ubratí 🙂) držím palce, nech sa únava nevráti